Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Mazot Deposu

Adem Kazıl

Soru

Arkadaşlar bilenler vardır aracı alalı 2 ay falan oldu mazot ışığı yanınca hemen depoyu dolduruyorum  41 litre alıyor benim bildiğim depo 53 litre bukadar erken ışığın yanması normalmi istasyonda arkadaşada özellikle söylüyorum tam dolsun diye her defasında bu gibi durumla karşılaşıyorum içinde 12 lt mazot varken yanıyor buda 200 km yol demek bu verdiğim örnek en son dolum bir öncekinde 44 lt almıştı ışık yanınca biraz kullanmıştım bunu sorun olarak görmüyorum ama aracında limitlerini bilmem gerektiğini düşünüyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Focuslarda depoda 10lt civari yakit kalinca lamba yaniyor.biraz erken yaniyor sıkıntı yok yani. Eger uzun yolda ekonomik kullanırsanız 200km yol yaparsınız lamba yanınca .en az 100km yol yaparsınız performansli kullanımda bile yol bilgisayari 0 km kalan mesafe bile gosterse 3-4litre yakıt kalıyor depoda.focus 2 ve focus 1lerde de duruma ayni

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

dizel focus 3 lerde depo kapasitesi 53 litre yazar ancak, 5 litrelik bölümü ölü bölgedir. Yakıttaki toz ve pislik bu 5 litrelik kısımda hapsolsun diye. yani kullanılabilir limitiniz 48 litre. araca 48 litre yakıt alabilmeniz için yakıtı bitirip aracı stop ettirmeniz gerekir. bu şekil olursa 48 litre yakıt alabilirsiniz. dizellerde yakıt ikaz lambası yaklaşık 100 km kala yanıyor ama kalan yakıt sıfır olsa bile aracınız uzun yol şartlarında yaklaşık 80-100 km gidebilir. şehiriçindeyse de 40-50 km gidebilirsiniz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

5 litrelik bölümü ölü bölgedir. Yakıttaki toz ve pislik bu 5 litrelik kısımda hapsolsun diye.

Bilgilendirici olmuş yalnız kafama takıldı, mazot deposu çalkalandıkça bu bölgedeki pislik tekrar yüzeye çıkmaz mı?  :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olu bölge diye birsey yok ben yol bilgisayari 0km yazdiktan sonra 30km yol yaptim 52litre benzin al mistim1.6 ecoboost aracima.focuslarin fazla yakit almiyormus gibi gorulmesinin sebebi lambanin erken yanmasi.dibine kadar kullanin bakalim nasil aliyor en az 50llitreyi

Ben 50 litre doldurduğumu hatırlıyorum 5 litre ölü bölge olması biraz tuhaf geldi bana.

zaten öyle birsey yok

maksimum 45,85 lt almışım bugune kadar. Üstünü göreceğimide sanmıyorum.

dibine kadar kullanin bak nasil alir en az 50 litre.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olu bölge diye birsey yok ben yol bilgisayari 0km yazdiktan sonra 30km yol yaptim 52litre benzin al mistim1.6 ecoboost aracima.focuslarin fazla yakit almiyormus gibi gorulmesinin sebebi lambanin erken yanmasi.dibine kadar kullanin bakalim nasil aliyor en az 50llitreyi

zaten öyle birsey yok

dibine kadar kullanin bak nasil alir en az 50 litre.

Yolda kalmaya niyetim yok, 46 lt aldığında zaten Işık yanalı epey olmuş, ibre dibe dayanmıştı. Ayrıca bezinliler 55lt.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yazım dizel araç içindir. benzinlilerdeki durum iddiada bulunamam. ancak dizel f3 için 48 den yukarı yakıt alamazsınız. ben kalan yakıt sıfır olduktan sonra 50 km civarı kullandım ve heran yolda kalabilirim diye de tırstım açıkçası :D 46 küsür litre yakıt alabildim.

Bilgilendirici olmuş yalnız kafama takıldı, mazot deposu çalkalandıkça bu bölgedeki pislik tekrar yüzeye çıkmaz mı?  :blink:

pislik elbette çıkabilir ancak azaltıcı etkisi olacağı kesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yolda kalmaya niyetim yok, 46 lt aldığında zaten Işık yanalı epey olmuş, ibre dibe dayanmıştı. Ayrıca bezinliler 55lt.

dizelde 53 litre.arac dizel olsaydi 50 litre alirdi..ibre 0 in altina insin ondan sonra bi alin bakalim

Bigun dibini gorup mazot alirim bakalim sonrada video foto paylasirim.yol bilgisayarina bakmayin ibre dibe yaklasinca zaten ne kadar mazot kaldigi anlasiliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.