Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hoparlör Tavsiye

Önerilen Mesajlar

Kullandığım Ford 5000 RDS teybimle amfi bağlatmadan kullanabileceğim hoparlör almak istiyorum.Hoparlörden beklentim bası biraz daha fazla duymak.

5X7 oval coaxial hoparlörler

HERTZ 570DCX            124TL 

JBL GTO 8626                92TL

FLİ\FU 57                       71TL

VİBE SLICK 57              124TL

ALPİNE SXE5725S        119TL

CLARİON SRE5721C    125TL

Ben bunları bulabildim sizin tavsiye ve görüşlerinizi beklerim.Fiyat aralığım 100-150 TL arasıdır.

Mithat Şenuva tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dinlemeden hoparlör alınmaz. bir gün hepsini dinleyin, ertesi gün tekrar dinleyip en çok hoşunuza gideni alın :)

Öyle bir imkanım olsa hiç düşünmeden senin dediğini yapardım.Burada şartlar kısıtlı onun için bu işten gerçek manada anlayan birinin tavsiyesine ihtiyacım var.

Ozan'ın dediğini medimarkt'ta deneyebilirsiniz sanıyorum hocam,orada hoparlörlerin ve teyplerin olduğu standda böyle bir imkan vardı sanıyorum. En azından geçen sene vardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Medimark'ta stand var benim baktığım 5X7 hoparlör yok kısaca benim merak ettiğim mesala bir araç alacağınız zaman 0\100 kaç saniyede çıkar aracın hp gücü tork gücü şehir içi şehir,ler arası yakıt tüketimi bunların hepsi yazar anlayan biri baktığı zaman ne alacağını bilerek alır ses sisteminden malesef anlamadığım için hoparlörlerin üzerinde de yazıyor wat rms olarak ama anlamadığım için bana bir şey ifade etmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben focus 3 aracımda hertz marka kullandım çok memnun kaldim.orijinal hoparlör bası açınca pat pat ses yapıyordu bu Hoparlörler hiç patirdamadi ses te orijinaline göre yükseldi ve daha kaliteliydi.kesinlikle tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle bir imkanım olsa hiç düşünmeden senin dediğini yapardım.Burada şartlar kısıtlı onun için bu işten gerçek manada anlayan birinin tavsiyesine ihtiyacım var.

Hertz, JBL, Vibe, Alpine hepsi iyi markalar, diğerlerini bilmiyorum. Yani hangisi olacağı zevke kalıyor. Benim çok beğendiğim bir modeli siz beğenmeyebilirsiniz. Hoparlörün teknik özellikleri temelde gücü ile alakalı yani pek takılmanıza gerek yok. Hepsi 2 yollu olduğundan o konuyada girmeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin kullandığınız benim aradığım ebatlarda ve şekilde mi yoksa farklı mı ?

forum da paylasmistim arama yapip bulabilirsiniz. Dcx 165 modeliydi benimki 120w ti..1.5sene önce falan çiftine 100tl verdim 17cm ydi ebati çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hepsi olur.

Hepsi de üzerindeki orijinal hoparlörden iyi ses verir. 

Daha fazla bas tek başına kriter olmamalıdır. Ses spektrumu tüm frekansları ile doğru yansıtıldığında dinlemeye değer olur, gerçek kalite de budur.

Ses kalitesini teknik özelliklerden anlayamazsınız, verilen değerler amfi gücüne dayanma, hassasiyet ve frekans spektrumunu tanımlar ki hiçbiri öznel olarak algılanan ses kalitesi için bir ölçüt değildir.

Amfi değişikliği yapılmayacağından ve standart radyonun amfisi kullanılacağından ben hassasiyeti en yüksek olan Hetz'i tercih ederdim, göreceli dengelidir de.

JBL ancak bütçe sorunsa düşünülebilir.

En temiz sesi ise Clarion verir genelde ama ses düzeyini çok yüksek istiyorsanız 5000'in amfisi yeterince beslemeyebilir.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amfi kullanmayacağım Aracımda önceki sahibinden kalma amfi bağlantı kabloları vardı onlarıda söktüm Teyp olarak aracın orj Ford 5000 rds kullanacağım  Hertz hoparlör bana daha yakın görünüyor Sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum Çağlar bey aslında tam benim rahatsız olduğum sıkıntıyı yazmış Hoparlör olarak Hertz Dcx serisini kullanmışsın aslında her şey örtüşüyor  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.