Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Otomatik Şanzıman Sorunu

Gökhan Açıkgöz

Soru

Merhabalar benzinli 2006 model focus 2 otomatik şanzıman yokuşta kaçırma yapıyor yetkili servise sordum onlarda yokuş kalkış desteği yok kaçırır dedi doğrumudur acaba yoksa şanzımanla ilgili bi sıkıntı vardır cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

F2'de yokuş kalkış desteği yok, doğrudur ve küçük - orta boy makinelerde (2.0'ın altı) rölantide Tork Konvertörü yeterince hızlı dolmadığı için geri kayma - kaçırma yapar. Bunun için planet blatalarının bitmiş veya konvertörün yağ kaçırıyor olması gerekmez. 

...bir kaç sorum olacak. (izninizle)

- Aracın ilk sahibimisiniz? Yoksa yakın tarihte ikinci el olarak mı aldınız?

... bunu soruyorum çünkü -kaçırma- şiddetlendi mi? arttımı? onu anlamak istiyorum. 

- Aracınız kaç KM'de? Künyeniz gereği 2006 model olduğunu farz ediyorum, Otomatik Şanzımanın yağı kontrol edildi/değişti mi? Ya şanzıman filtresi?

- Çok hafif gaz verdiğiniz zaman kaçırma sürüyor mu? Söz gelimi rölantinizi 850 - 900 dd'den 1,000 - 1,100 dd'ye çıkardığınız zaman araç hala geri kayıyor mu?

- Kalkışı denediğiniz yokuş ne kadar yokuş? Eh'mi? Çok mu? Yoksa daha mı dik?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracın ikinci el olarak şubat 2014 de aldım şuan 63000 km de şanzımanla ilgili bir işlem yaptırmadım yapılmadı diye biliyorum kaçırma şiddeti freni bırakınca araba arkaya akmaya başlıyor gaza basınca devam ediyor ama bazen de olmuyor kaçırma olmuyor servis kaçırır dedi ama onlarında bir dediği tutmuyor biliyorsunuz ben de araştırmaya koyuldum bakalım sonuç ne olacak sıkıntı varsa çözümüde bulursam iyi olur tabiki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tiptronik vites yani manuelde kullanilan vitesler kacirir normal kabul edilir ama tam otomatk vites kacirmaz focus 2 de tproniktr otomatk gecer ama manuelde kullanilan vites sistemi tpronktr ve hill holder olmadgi icinde kacirir suan bizde 2008 modeli war 158 binde kacirmiyor 2005 bmw 318i var oda kacirmiyor ama bmw de hill holder var focus bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tiptronik vites yani manuelde kullanilan vitesler kacirir normal kabul edilir ama tam otomatk vites kacirmaz focus 2 de tproniktr otomatk gecer ama manuelde kullanilan vites sistemi tpronktr ve hill holder olmadgi icinde kacirir suan bizde 2008 modeli war 158 binde kacirmiyor 2005 bmw 318i var oda kacirmiyor ama bmw de hill holder var focus bilmiyorum

Lütfen üyeliğinizi tamamlayınız.

Focus 2'de hla yok ve tiptronik değil, tork kontrollü tam otomatiktir. Bu sebeple çok dik yerler harici kaçırma olmaması doğaldır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamamlamaya calisacm uyeligimi bi sorum olacak benm aracta vites kuculurken bazen vuruntu oluyo sanziman beynindenmi kaynaklaniyor?

Önce lütfen tamamlayın, akabinde sitede arama yapın daha önceden bunu soran olmuş mu? Eğer yoksa lütfen yeni başlık açınız; bu şekilde konu dışı olmaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

biraz kavram karmaşası olmuş, tiptronik manuel kullanıma izin veren sistemin genel adıdır doğru ancak şanzıman yapısına bağlı değildir, tork konvertörlü(tam otomatik) de olsa CVTde olsa DSGde olsa tiptronik olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba

2004 focus 1 hb kullanıcısıyım,2008 model trend benzinli otomatik araçla değiştirmeyi düşünüyorum,bu araçların otomatik vites ile ilgili sorunları varmı.

bundan önce b-max otomatik kullanıyordum ve çok sorun yaşadım.

bu konuda yardımcı olurmusunuz.

iyi çalışmalar.....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba

2004 focus 1 hb kullanıcısıyım,2008 model trend benzinli otomatik araçla değiştirmeyi düşünüyorum,bu araçların otomatik vites ile ilgili sorunları varmı.

bundan önce b-max otomatik kullanıyordum ve çok sorun yaşadım.

bu konuda yardımcı olurmusunuz.

iyi çalışmalar.....

Klasik otomatiktir kendisi, sorunsuzdur ama yakıtı içer ve az gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.