Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastikler Nasıl Depolanır?

Semih G.

Önerilen Mesajlar

Forumda aradım ama uygun konu yada başlık bulamadım. Bugün bir yapı markette görünce aklıma geldi, bu vakumlu yorgan hurçları falan var bunların en büyük boylarından alıp çıkan lastiklerimizi bunlara vakumlayıp koysak herhangi bir sıkıntı olur mu?

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başlık yoksa, açılır :)

Lastikler üst üstte vb şeklinde de konulmamalıdır.

Mümkünse asılmalıdır asamıyorsan yanyana dik durabilir. Senin dediğin gibi havayı kesersen çok daha iyi olur :yeah: Ayrıca temiz olmalı :P

Not: Lastikler jantları ile birlikte saklanacak ise üst üste yatık şekilde depolanebilirler. 

Ayrıca depolanacak lastikler mümkünse ışık almayan, kuru ve ılık bir ortamda, yere temas etmeden saklanılmalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tapatalktan açamadım yav noldu anlamadım :) Teşekkür sayın adminim.

Üst üste konmaması gerektiğini biliyordum fakat asma imkanıda yok ne yazık ki, dediğim gibi bir anda aklıma geldi bu fikir, eğer bir sıkıntı olmaz denirse yapıp yanyana yerden yüksekte saklamayı düşünüyorum. Lastik otellerinden daha ucuza ve daha iyi olabilir sanki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup yazmış zaten, kuru, iyi havalanan bir yerde saklanmalı.

Sadece lastikse yanak yanak üstüne konulmayacak, asılmayacak, diklemesine yan yana dizilecek, ayda bir de çevirebilirsiniz.

las1.jpg

Jantlı ise yanak yanak üstüne konulabilir veya asılabilir. 

las2.jpg

Tabii en iyisi lastikleri iyi saklayacak birine emanet etmek...

las3.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup yazmış zaten, kuru, iyi havalanan bir yerde saklanmalı.

Sadece lastikse yanak yanak üstüne konulmayacak, asılmayacak, diklemesine yan yana dizilecek, ayda bir de çevirebilirsiniz.

Tabii en iyisi lastikleri iyi saklayacak birine emanet etmek...

Sadece lastik olacağı için yan yana ve belli zaman aralıklarında çevirerek saklamak en ideali o zaman. Aslında merak ettiğim husus şuydu,vakumlamanın ve o şekilde saklamanın bir zararı olur mu lastik için? Özellikle yapısal anlamda deformasyona sebep olur mu sorusu var aklımda,birde iyi havalanan yerde yazınca siz daha bir şüpheye düştüm. Sonuçta vakumluyken dışarıdan herhangi bir havaya maruz kalmayacak lastik,zararı olur mu ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

las2.jpg

Benim kışlıklar jantlı olarak dik vaziyette bir masa üzerinde sakladım. Ne gibi mahsuru var bu durumun?

En soldaki gibi yani, ağırlık hep bir tarafa düşüyor. Abartılı hali; aracın hep sabit durması gibi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim bir takım Cem abinin paylaştığı fotoğraflardan üstteki fotoda en sağ, bir takım alttaki fotoda en sağ olarak 2 senedir(yazlık-kışlık) naylon poşette evin içinde duruyor.

Sorun yok. 

son fotodaki şekilde saklamak daha iyi olurmu bilemedim :D bağyanı ayrıca alabiliyorsak lastikleri saklamasakta olur :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.