Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kalkışta Gelen Ses

Salih Demir

Soru

arkadaşlar merhaba.focus 3 de bazen kalkışlar da debriyaj kavrama noktasındayken sürtünme uğultu sesi geliyor.neden dir. Acaba?

Bir de trende tse li replica trend x jantı takmayı düşünüyorum.2 yıl garantili olanlardan.Ne dersiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
16.09.2016 - 21:15 tarihinde, Yasin Taşcı yazdı:

Bende baskı balatayı değiştirmeyi düşünüyorum kavrama yukarda olunca hızlı vites geçişinde vuruntu oluyor yorumları okuyuncada dahamı kötü olur diye düşünmeye başladım.

Vuruntu tekerlerden, wheel hop yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fabrikasyon FoMoCo
Takılan parça resimdeki
8b49b5731e34b23661554a0eb5de25d5.jpg
dc9c824975300237486475f8ff55b1e0.jpg

Bizim dizellerde niye sachs marka baskı balata fomocodan iyi veya kötümü 92 bine geldim parçaları er ol otodan alıp ustaya gidecem ankarada usta tavsiyesine ihtiyacım var tercihen ivedik osb den olursa iyi olur
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sorunla ilgili daha önce ben de başlık açmıştım. Debriyaj balatası ısındığında, ilk kalkışı yapmada zorlandığımız durumlarda ( yokuş veya tümsek üzerinden geçme v.b) gazı fazla vermeyip, kavrama durumunu uzattığınızda bu ses geliyor. Şimdilik iyice gazı verip, debriyajdan ayağımı çabuk çekerek bu sesin çıkmasını önleyebiliyorum. Bu konuyla ilgili servise gitmiştim, aracımın debriyaj balatası değişti ama balata alışmaya başladığında yine aynı ses gelmeye başladı. Gözlemleyebildiğim kadarıyla da bu sesin geldiği balatalar çok çabuk ısınıyor ve diğer balatalara göre daha çabuk yanık kokusu yapıyor. Özellikle bu ses geldiğinde hala araç ilk kalkışı yapmakta zorlanıyorsa ve ses daha fazla gelmeye devam ediyorsa, akabinde hemen yanık balata kokusu gelmeye başlıyor. Maalesef şimdilik çözümü yok, araca da zararı yok. Yetkili servisin kullandığı balata dışında başka bir balata kullanmanız sorunu çözecektir sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar bu konuyla alakalı bi iki şeyde ben ekleyim.
Daha önceki focus 1 aracımda bu sesi bayağı bi takmıştım özellikle baskı bakata değişiminden sonra.Hatta bu ses artı zorlayınca koku gelme sorunuda vardı.Yetkili servisdeki arkadaşımla konuyu detaylı olarak konuşmam sonucu bana şöyle demişti:"bu sorun focus 3 lerde daha çok var bunun nedeni olarakta yeni üretilen baskı balata malzemelerinin eskisi kadar sağlam olmaması" dedi.Neden böyle bi durumun olduğunu sorduğumda ise insan sağlığı açısından eskiler daha zararlıymış(zorlamada,sıkıştırmada,ısınmada,olan kokuları düşünürsek).
Forumda bu sorunu yaşayan arkadaşlara bakılırsa ve arkadaşın dediğine göre servisede bu konuyla ilgili hatrı sayılır şikayet de geliyomuş zaten,söylediğini teyt eder nitelikte gibi.
Bu arada benim ti-vct focus 3 tede var bi nebze de olsa bu sorun. Sadece kavramaya dikkat ederek ve dik rampalarda zorlamayarak bertaraf etmeye çalışıyorum şimdilik:)
Herkeze iyi akşamlar dilerim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.09.2016 - 01:10 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Şu sesin aynısı arada sırada geliyor. Kalkışta veya viteste düşük devre inince oluyor (kullanığım kadarıya)

Baskı'dan geliyor gibi ama bitme konusunda fısıldayan başka belirti yok.

Aynı ses bende de var.

Tespit ettiğime göre araba soğukken ilk kalkış esnasında oluyor %80.

Ama onun haricin de yapıyor,sadece 1. vitesde yapıyor ayrıca

Bi özel servise gittim debriyaj balatası dedi, değişmesi lazımmış ona göre.

Başka birine gittim 20 kere durdum kalktım, sesi çıkarmayınca adam bi şey diyemedi(araba sıcaktı ondan muhtemelen)Ama debriyaj balatası iyi gözüküyor  dedi.

Çözüm bulamadım bende yani

Araç 2013 focus dizel 56.000'de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.09.2016 - 14:24 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Şu sesi duyan yok mu başka :D

Ben varım ??‍♂️ 1. viteste veya geri viteste yarım debriyaj manevra yaparken çıkıyor. Büyükçekmece ford çetaş servisine gittim. Ordayken neler yapmadık ki çıksın diye ama ses çıkmadı. Debriyajın kavraması fln güzel dedi. Bu arada aracım 80binde. Sesin çıkması için aracın sıcak yada soğuk olması farketmiyo

Ercan Gülmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni üretilen balatalarda insan saglıgına zararlı olan asbest kullanımının AB normları gereği kullanımının yasaklanması mazereti ile yeni balataların bu sesi yapabileceği savunması kafama yatıyor ancak anlayamadığım VW, Renault, Opel vs gibi diğer Avrupalı araçların balatalarından neden böyle ucube sesler gelmiyor o kısmı anlayamıyorum. Aynı ses benim Focus 3'te de var. Kafama takmıyorum ancak merak etmiyor da degilim acaba diğer marka araçlarda bu tür sesler bildiğiniz kadarıyla var midir? İyi geceler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.