Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dolu Hasarı

Önerilen Mesajlar

yıllık 8 tane limitiniz olması lazım.. en azından 1 yıl önce auto king e gittiğimde bana öyle demişlerdi.. poliçenizde yazar galiba

edit: tam bilgim olmamasına rağmen poliçeden poliçeye de değişebilir 

Ali Mert Kılıç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yıllık 8 tane limitiniz olması lazım.. en azından 1 yıl önce auto king e gittiğimde bana öyle demişlerdi.. poliçenizde yazar galiba

edit: tam bilgim olmamasına rağmen poliçeden poliçeye de değişebilir 

İlk hasarım olduğu için merak etmiştim... Kasko şirketine göre de değişebilir yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç servise götürülür... Full kaskoysa deprem sel terör çekme çekilme mini onarım hasar halinde araba kiralama ve konaklama hizmeti vardır. Eğer mini onarımla kapatılacak bişeyse kaskonuz delinmez. Hayır mini onarım değilse kasko delinir... Bi sonraki sene kasko delinir ise araca kasko yapılırken hasarsızlık indirimi alamazsınız. Tavsiyem aracı markası atıyorum ford sa ford da yaptırmak yerine sanayide sigorta şirketleriyle anlaşmalı bi serviste yaptırmanız. Kaskonuzu deler servis. Mini onarım girmez onu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yine mi dolu vurgunu oldu ?

Yok yok, bu nisan ayında gerçekleşen olay...

Araç servise götürülür... Full kaskoysa deprem sel terör çekme çekilme mini onarım hasar halinde araba kiralama ve konaklama hizmeti vardır. Eğer mini onarımla kapatılacak bişeyse kaskonuz delinmez. Hayır mini onarım değilse kasko delinir... Bi sonraki sene kasko delinir ise araca kasko yapılırken hasarsızlık indirimi alamazsınız. Tavsiyem aracı markası atıyorum ford sa ford da yaptırmak yerine sanayide sigorta şirketleriyle anlaşmalı bi serviste yaptırmanız. Kaskonuzu deler servis. Mini onarım girmez onu...

Olay geniş çapta olduğu için; şehirdeki araçların yarısından fazlası delik deşikti, kasko şirketlerinin işine gelmedi galiba. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dediğim gibi. Aracınızı hangi sigorta şirketini ile kasko yaptırdıysanız artık anlaşmalı bi yerde yaptırmanızı tavsiye ederim. Bizim mesela hatayda böyle hasarlar durumunda bizim anlaşmalı olduğumuz hasarcı ustalarımız var onlara veriyoruz hasarları müşterilerimiz arıyor danışıyor bizde müşteriyi yönlendiriyoruz hem kasko zarar görmüyor aşırı bi şekilde hemde memnun kalıyorlar... Kendi focus u mu çarptım sigortacı olmama rağmen ve bizim burdaki Ford onlara hasar vermem için etmedikleri teklif kolaylık kalmadı ve yine vermedim arabamı. Şişiriyorlar. Felaket bi şekilde. Benim arabam kazalı aldım. Arabamın hasar bedeli toplasanız 10 milyardı. 22 milyar hasar kaydı çıkartıp perte ayırmışlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

bilmiyorum, haberlere konuda oldu ama izleyen oldu mu, geçen hafta ortasında konya da aşırı bir dolu yağışı oldu. bende eşimi, iş yerinden aldım, dolu atıyor dedim. öncekiler gibi leblebi boyunu geçmez zannediyordum ama kabuklu fınfdıktan daha büyük hale geldi 150 mt içinde, kenara çekip bekledim. fırtına ile beraber göz gözü görmüyordu. eyvah dedim. kapaporta ayvayı yedi. tepemde teneke sesleri..

şükür ki bizim bu bölgedeki dolu taneleri arabaya görünür zarar vermedi.

çalıştığım okulda en az 7-8 arabada dolu göçüğü var. onların mahallesine neredeyse küçük ceviz büyüklüğünde yağmış..

şimdi bu arkadaşlar arabalarını yaptırıp yaptırmama konusunda ikilemdeler. kiminde 5-6 göçük var sanki 3-4 cm çapında 1 mm kadar derinliğinde, kiminde 1-2 cm çapında onlarca iz var..  bazıları zor görünüyor, bazıları hemen kendini belli ediyor..

sizin veya çevrenizde böyle bir durum olduysa ne yapıldı. bu göçükler yerine kolay gelir mi? tamircinin biri çelik çubuklu yöntem var demiş, %95 düzelir, iyi bir usta bakarsa anlar demiş.. 600 tl ile 1500 tl arası fiyat isteyen var. otoking, 1500 istiyor ve 3 ay sonraya gün veriyor. işin vehametini buradan anlayın ne kadar çok araba mağdur.

onlar bana sordular, bende size, bilen varmıdır acaba diye..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haftasonu frenler den ses geliyor diye Servise gittim orda sizin durumda olan bi arkadaş vardı arabasında 40 50 tane dolu çöküğü vardı yılsonu olduğundan kaskolar nasıl olsa yenilecenek kaskodan halledelim diye konuşoyolardı ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilk defa dün farkettim, benim araba kirlenince belirgin oldu sanırım, yan camların üzerindeki kemerde önden arkaya 8-10, yan ayna altındaki bombelerde 3-5 tane, bagaj kapağında 3-5 tane çok hafif göçük bende de olmuş.. şöyle karşıdan, yandan değilde gözünüzü nişan alır gibi iyice kaportaya yakın tutarsanız 20 derece civarında açıyla izler belli oluyor..  ben yaptırma taraftarı değilim, en azından yapıtıranlarınkini görmeden. eski aracıma park halinde vurmuşlar kapıda çizik şeklinde hafif göçük olmuştu.. bu izler diğerinin çok çok gerisinde..  inşallah bundan sonra böyle bir doluyla karşılaşmayız.. şans işte araba evin arkasında park halinde olsaydı hiç bir şey olmayacaktı..

neredeyse 45 derecelik açıyla aşırı rüzgarla gelen dolu, dik vurduğu yerlere iz yapmış. tavan, motor kaputu vb sorun yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.