Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Alacağım Ama

OsmanMakal

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar faizler yükselmeden önce mantıklı görünen ford optionsa şu anda girmek akıl karı görünmüyor çünkü son balon ödemeyede faiz uygulandığı için ödenecek toplam tutar normal tüketici kredileriyle yarışıyor. örnekle açıklamaya çalışacağım. ford options da artık peşinat son balon ödeme gibi tutarları değiştirebiliyorsunuz bu güzel olmuş ama örneklerle bakalım gerçekten karlı mı?

örneğin 60000tl olsun araç

33.000 lira peşinat verelim

Ford options son ödeme 12000 seçilmiştir=586x47+12000=39.542+33.000=72.542 TOPLAM

Ford options son ödeme 18000 seçilmiştir=494x47+18000=41.218+33.000=74.218 TOPLAM

Ford FİNANS SEÇİLMİŞTİR faiz%0,89 =721,88 x 48 = 34.650+33.000=67.650 TOPLAM

AKBANK TAŞIT KREDİSİ faiz %1,05 =753,07x48 = 36.148+33.000=69.148 TOPLAM

AKBANK TAŞIT KREDİSİ 60 AY faiz %1,05= 644 x 60 =38.642 + 33.000=71.642 TOPLAM (60 AY olmasına rağmen yinede ford optionsdan daha uygun)

bilgilerinize...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Ford Options, tamamen araç sahibi olmak için düşünülünce bir cazibesi yok. Aslında burdaki amaç, belli bir ön ödeme ile araç kiralama gibi 3-4 yılda birde aracı yenilemiş olmak. Fakat bu oranlarla o düşünce yapısına bile mantıklı gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Aracınız hayirli olsun :D

Detaylı olarak görüşlerinizi bekleriz aracınız ile ilgili :D

İyi akşamlar

Focus diye başladığım araç alma serüvenini bu gün hiç aklıma gelmeyen bir araçla sonlandırdım..

Bu gün aracı aldım ama Ford değil Latitude aldım..

Bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En düşük modelin, düz vitesini aldım 2011 model olmasından baya indirim yaptılar.

Rakam focus ile aynıya gelince dayanamadım aldım içi focus a göre aşırı belirgin şekilde geniş.. çok ferah ama aşırı uzun bir araç test sürüşünde çok korktum bir yere toslayacagım diye..

Brodway kullanıyordum 4-5 sene önce 4-5 senedir araç sürmüyorum teknoloji baya gelişmiş bunu farkettim :D

önümüzdeki hafta peşinatı verip alacağım resim eklerim

Aracı gidip yerinde incelemenizi tavsiye ederim.. Aracı görünce direk fikrim değişti ve 3 aydır karar veremezken hemen karar verdim almaya

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.