Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Alacağım Ama

OsmanMakal

Önerilen Mesajlar

Hep ş.içi hesaplanacak olursa Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ist'olacaksa eğer...

Dizel 6.5 lt

Benzinli 125 ps 8.5 lt ort...

Ecoboost 9.5 lt olacaktır...

Bunlara göre hesaplaya bilirsiniz..

Siz sakin trafiklerde kullanacaksanız eğer dizel 5.5-6.0 benzinliler 8 ile 8.5 arasında değişir..Az çok gördüğüm böyle..

Donanım konusunda ise Bir Ford Mümkün Mertebe üst donanım alınmalı derim ben. (Tüm Alamanlar böyle bence)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin dediğinize göre 10bin KM dizel 650lt, benzinli 850litre

Dizel 650lt fiyat olarak 2437,5 TL ise

Benzin 850LT olarak 3782,5 TL eder

Yakıt farkı yılda 1345 TL

Titanyum benzinli ile Style Dizel arasındaki fark 3500 TL olduğuna göre 2.5 Yıl da amorti ediyor fark kendini..

Ama diğer tarafden Style değil Titanyum Ford'a biniyorsun o da var..

Ben tekrar bir düşüneyim bu konu hakkında en iyisi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu segment araçların hemen hemen hepsinde, üst donanım araçlar bariz daha kaliteli hissi veriyor. Sadece özellik olarak bakmayın. Yalıtım farkı bile oluyor araçlarda. Bence her 3 donanım ve motordaki araçları inceleyin ve test edin hatta. Aklınıza ve bütçenize yatkın olana karar verin sonra. Yüksek tork, yakıt tüketimi TDCİ avantajı fakat yakıt tüketimini fiyat farkıyla kapatıyor biraz. Birde donanım düşmüş oluyor sizin tercihinizde. Benzinlide ise, daha üst donanım, konfor ve sessizlik avantajı. Ecoboost iseherşeyiyle zevkli bi araç. 10 numara benim için zaten. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kararsız kaldım.. Tekrar tekrar bakınca şu Sony sistemini beklesem mi diyorum.. Araştırdıkca yeni birşeyler çıkıyor.. Hiç buraya yazmadan gidip alsaydım belkide sonradan üzülecektim..

http://www.newfocus....active/interior

Şu iç mekan Türkiye'ye ne zaman gelecek? Net kesin tarih varmı?

Sanırım Sony MyFord Touch özelliği bu..

Dizel den vaz geçiyorum gibi.. 30Bin KM falan yapıyor olsaydım yılda, fiyat avantajı olacaktı.. Ama 10bin zor yaparım.. İşten eve git-gel zaten 14km buda 365 günde 5110 KM eder 5000 KM de kişisel olarak gezsem (gezemem) 10bin KM ediyor..

Mesajımı düzenliyorum tekrar,

Sony MyFord Touch özelliğinin ne zaman geleceğini sormuştum, birde tahmini fiyat sorayım dedim.. Tüm bu özelliklerle aracın fiyatı 70bin TL ye gelirse zaten alamam.. Hiç vakit kaybı olmasın beklemeyeyim..

OsmanMakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony Myford Touch, 2012 Mart gibi gelecek diye biliyorum ben. yanlışım varsa düzeltir arkadaşlar. Tüm özelliklere 70 bini dizel versiyonu ilk etapta bulabilir ama benzinlisi ve diğer modelleride fiyat oturunca daha makul olacaktır. tabi anormal ekonomik koşullar olmazsa, mesela döviz kuru bi bu kadar daha artarsa 50 binden başlar sanırım C segmenti :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony Myford Touch yurt dışında var ama? Neden Mart a kadar geliyor onu anlamadım :S resmen 1 sene var.. 70Bin bulursa FULL+FULL sistem zaten benim alabilmem yaş :P 40Bin TL ye kadar araba alacağım diye başladım rakamlar nerelere çıktı ;) Yine FULL+FULL için 60Bin TL verebilirim zorlansamda

OsmanMakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony Myford Touch yurt dışında var ama? Neden Mart a kadar geliyor onu anlamadım :S resmen 1 sene var.. 70Bin bulursa FULL+FULL sistem zaten benim alabilmem yaş :P 40Bin TL ye kadar araba alacağım diye başladım rakamlar nerelere çıktı ;) Yine FULL+FULL için 60Bin TL verebilirim zorlansamda

Merhaba, MYT SYNC sistemi sadece abd'de mevcut..Mart Cenova Fuardından sonra Avrupa'da da sunulmaya başlayacak..(Araç üzerinde) (belki daha yakın tarihde ops taktırılabiliriz)

3-4-5 bin tl ekstra istenir muhtemelen..

Şimdi siz ecoboost'a mı yöneldiniz yoksa 125 ps'e mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony Myford Touch yurt dışında var ama? Neden Mart a kadar geliyor onu anlamadım :S resmen 1 sene var.. 70Bin bulursa FULL+FULL sistem zaten benim alabilmem yaş :) 40Bin TL ye kadar araba alacağım diye başladım rakamlar nerelere çıktı :D Yine FULL+FULL için 60Bin TL verebilirim zorlansamda

Valla bende 50 bin Tl ye alacaktım ama şimdi 70 bin tl leri zorluyorum :) Trafikte benimkinden daha donanımlı focus görüceğime gider Çin Malı bişi alırım daha iyi diye takık durumdayım..Siz ama bence hiç onu bunu şunu beklemeyin,ben manyağım çünkü,benim gibileri örnek alıp zararasokmayın kendinizi,güzel güzel dizel focusunuzu alıp hayırlısıyla binin arabanıza...Hiç düşünmeyin yok sony di yok şuydu buydu diye,,Yoksa benim gibi evde kalırsınız ,ne bir focusunuz olur ne de mutluluğunuz.. ;) Üstelik her geçen gün daha da zamlanıyor meret... :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.