Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Alacağım Ama

OsmanMakal

Önerilen Mesajlar

2. el düşünmüyorum. Teşekkür ederim araştırmanız için..

Farklı Ford bayilerinin elinde 2011 Style + plus paketi olan 1.6 Dizel sedan ford var mıdır artık yarın araştıracağım.

Tanıdığınız bir bayide böyle bir stok bulunan ve mürekkep mavisi renk olmayan araç varsa yazarsanız sevinirim.

Trend vardı 47bin'e başka şuan benim bilgim yok..Çevre illerinize telefon ile görüşme yapınız öncelikle bakalım var mı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denizli deyim.. Telefon ile İzmir ve Aydın, Muğla bayileri ile görüştüm.. Kimsede 1.6 Motor, dizel style+plus paketli Focus kalmamış.. Ancak farklı birşey oldu.. Denizli deki bayi 59.000 TL dediği 0 araca, İzmir de 56.000 TL dediler..

İzmir bana 3 saat mesafe de, 3000 TL fark Büyük rakam gidip izmir e arabayı alıp binip geri gelebilirim..

Şimdi kafam iyice karıştı.. aradaki fark azalınca 2011 mi 2012 mi diye.. Satarken mutlaka 2012 daha hızlı satılacaktır 1 yaş genç sayılacagından ancak sizce aradaki fark a değer mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 model yılı asıl model yılıdr.Araç aslında 2012 olarak piyasaya çıkacakken yoğun beklenti ve istek yüzünden erken satışa sunuldu.Haliyle araçta da eksiklikler mevcut şu an...Size şiddetle 2012 model yılı olan bir Focus 3 almanızı tavsiye ederim...3 Bin TL. şu anda size çok gibi gözükse de 2012 model aracın 2.el değeri o farkı rahatlıkla tolare edecektir...Ben 6 aydır beklemedeyim,hatta bir 3 ay daha beklemeyi düşünüyorum,çünkü aracın ne donanımı ne de fiyatı henüz oturmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazmayım dedim fakat şuan gerçekten sıfır araç almak için hiç uygun bir dönem değil. Kimse kolay para kazanmıyor anlamsız bir şişirilme var fiyatlarda örnek vermek istiyorum. Bundan 6 ay önce üst komşumuz 2011 model 207 1.6 dizelin en dolu olan paketini aldı 34 bin liraya geçen hafta yakın bir akrabamız için sıfır araç bakmaya başladık bu arada ankarada yaşıyorum ve her markanın showroomunu gezdik liste aldık. Satış danışmanlarıyla hesap yaptık. Abc pegeout da gene 2011 model 207 1.6 dizelin en fulü için fiyat aldık ve 42 milyar fiyat çıkardılar kaskoyuda ordan yaparsak bu fiyat olurmuş. 2012 modeller gelecek hafta gelcek onla arasında 2-3 bin lira fark olur dediler.

Sıfır arabanın tek avantajı nakitiniz çok fazla değilse üste kalanı uygun faiz oranlarıyla size sağlayabilmesidir. Bunun dışında ben hiç bir avantajını göremedim gerçekten.

40 bin kredi çekiyorsunuz oluyo 46-47 bin. araba 5 sene sonra 20 bin lira anca ediyor. Tamam bi aracın ilk sahibi olmak güzel bir duygu değer mi kimine göre değer kimine göre değmez.

Herkes kendi kazanıyor kendi istediği gibi özgür iradesiyle harcıyor kimseye niye fiyatların yüksek olduğunu gördüğün halde bile bile sıfır araç alıyorsun şu aylarda diyemeyiz fakat şuan edeceğiniz zarar bundan 6 ay önce sizinle aynı model arabayı alan kişiden çok daha fazla.

Kredi çekerek alacaksanız bişey diyemem ama Kredisiz direk nakit parayla alacaksanız sıfır ayarında daha 5 bin km yi görmemiş araçlar var. Ben sıfır olsun diye trend bomboş bi araç almaktansa temiz garantisi devam eden 2. el bir titanyumu tercih ederim..

Focus konusunda şunu demek istiyorum. Benim 2004 model Cmax 1.6 TDCİ Ghia olan ve emsallerine göre en dolusu diyebileceğim bir aracım var. Sony ses sisteminin kalitesine alışmışken sunroofun keyfine varmışken, koltuk ısıtmanın konforunu benimsemişken sırf model yükseltmek için. Benim aracımdan kat ve kat pahalı sony ses sistemi olmayan sunroofsuz dijital kliması elektronik el freni ,koltuk ısıtması ve diğer özelikleri olmayan bir focusla asla değişmem. Değişeceksem değiştiğime deymeli vay be keşke benim aracımdada olsa demeliyim ki onca verdiğim paraya deysin. Bu açıdan 2012 de gelecek olan yeni versiyonları beklemenizi tavsiye ediyorum vereceğiniz parayı hak eden bir aracınız olsun. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denizli deyim.. Telefon ile İzmir ve Aydın, Muğla bayileri ile görüştüm.. Kimsede 1.6 Motor, dizel style+plus paketli Focus kalmamış.. Ancak farklı birşey oldu.. Denizli deki bayi 59.000 TL dediği 0 araca, İzmir de 56.000 TL dediler..

İzmir bana 3 saat mesafe de, 3000 TL fark Büyük rakam gidip izmir e arabayı alıp binip geri gelebilirim..

Şimdi kafam iyice karıştı.. aradaki fark azalınca 2011 mi 2012 mi diye.. Satarken mutlaka 2012 daha hızlı satılacaktır 1 yaş genç sayılacagından ancak sizce aradaki fark a değer mi?

56 bin TL'ye style plus Sedan mı var ? 2012 model...

Satışda genelde km önemlidir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım hayırlısı olsun ama önemli olan fiyat sormak değil çünkü günde obayilere 100 kişi fiyat soruyor...ve onlarda alışmış artık...o yüzden anında alış yapabileceğinize ikna etmeniz gerek kapora...yada hemen parayı ödeyeceğinize yoksa çok ta umurlarında değil tüm gün galericilerle uğraşmaktan ve boş fiyat soran alıcı kılıgındaki insanlar yüzünden vermiyorlar kesin fiyatı...o yüzden size yardım etmek isterim ama sonra vazgeçilme yada ilgilenilmeme durumunda bizim gibi tandıgı olan insanların kredileri de tükeniyor...çünkü bizlerde gidip o adamlara evet alıcak kesin diyoruz sonrası gelmeyince inandırıcılığımızı yitiriyoruz...o yüzden bence bu konuyu düşün derim...yoksa herkes fiyat verir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım hayırlısı olsun ama önemli olan fiyat sormak değil çünkü günde obayilere 100 kişi fiyat soruyor...ve onlarda alışmış artık...o yüzden anında alış yapabileceğinize ikna etmeniz gerek kapora...yada hemen parayı ödeyeceğinize yoksa çok ta umurlarında değil tüm gün galericilerle uğraşmaktan ve boş fiyat soran alıcı kılıgındaki insanlar yüzünden vermiyorlar kesin fiyatı...o yüzden size yardım etmek isterim ama sonra vazgeçilme yada ilgilenilmeme durumunda bizim gibi tandıgı olan insanların kredileri de tükeniyor...çünkü bizlerde gidip o adamlara evet alıcak kesin diyoruz sonrası gelmeyince inandırıcılığımızı yitiriyoruz...o yüzden bence bu konuyu düşün derim...yoksa herkes fiyat verir..

Komisyon al sende kardeşim :)) Boş boş iyilik mi yapılır..Sen bu kafayla maaşa talim müfettiş olmaya devam edersin işte.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bora abi üyeliği paralı yapıyoruz ilk sana uyguluyoruz :) sökül hadi :D

Sent from my iPhone using Forum Runner

Tamam kardeşim hemen veriim parası neyse,70 Bin TL.lik Focusu alıcam da üyelik parasından kaçtı dedirtip karizmayı mı çizdirtcem,asla aşağı tarafımı belli etmem,ama bana indirim yap,lansman indirimi gibi bişii olsun :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam kardeşim hemen veriim parası neyse,70 Bin TL.lik Focusu alıcam da üyelik parasından kaçtı dedirtip karizmayı mı çizdirtcem,asla aşağı tarafımı belli etmem,ama bana indirim yap,lansman indirimi gibi bişii olsun :)

Bora abi yakup abi çıkmış ben sana ücretleri söyliyeyim...

Stardart Fiyat ------- Lansman Fiyat

75 TL--------------------65 TL

Bora Abi bu fiyatlar sana özel;

Bora Abi için Standart Fiyat ---------- Bora Abi için Lansman Fiyat

--------90.000 TL-----------------------------------70.000 TL----------------

70.000 TL lik focus alacaksın diye sana 20.000 TL indirim yaptı Yakup abi(Yakup abi kendine alacakmış focusu senden alacağı parayla... :D )...Haberin olsun.. :D :D :)

Hasan Köpüklü tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim belirlediğim bütçenin bir kısmı kredi olacağından 2. El araç mantıklı olmuyor benim için. O yüzden 2. El istemiyorum. Ayrıca şirket üzerine alınacak bir araç olacağından da ikinci el olması amortisman giderlerinde nasıl olur bilmiyorum..

Bu gün görüştüm tekrar 2012 model için 56.500 Fiyat aldım ama Ekim de gelir diyorlar. Ellerine 2012 model daha gelmemiş kimsenin..

Renk olarak beyaz hoşuma gidiyordu onu seçtim daha kesinleşen bir şey yok kafa karışıklığı devam ediyor.. Benim için diğer bayilerde Beyaz renk dizel 1.6 motor style+plus paketli Focus var mı araştıracaklar.. Cevaplarına göre karar vereceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim belirlediğim bütçenin bir kısmı kredi olacağından 2. El araç mantıklı olmuyor benim için. O yüzden 2. El istemiyorum. Ayrıca şirket üzerine alınacak bir araç olacağından da ikinci el olması amortisman giderlerinde nasıl olur bilmiyorum..

Bu gün görüştüm tekrar 2012 model için 56.500 Fiyat aldım ama Ekim de gelir diyorlar. Ellerine 2012 model daha gelmemiş kimsenin..

Renk olarak beyaz hoşuma gidiyordu onu seçtim daha kesinleşen bir şey yok kafa karışıklığı devam ediyor.. Benim için diğer bayilerde Beyaz renk dizel 1.6 motor style+plus paketli Focus var mı araştıracaklar.. Cevaplarına göre karar vereceğim.

Beyaz mı...Bence kum gri ya da kül kahverengi alın....Beyaz ilerde hasar ndeniyle yapılan boyaları belli eder...56 Bin Styl plus için 2012 ise çok iyi fiyat valla....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyaz renk olarak hoşuma gitti, arabanın tüm hatları beyaz da daha belirgin.. İnşallah kaza yapmayız da bir hasar olmaz :kızgın:

Forum da ilk kes olumlu bir mesaj görünce sevindim :zha:

Farklı renk için ekstra para alıyorlar, ama ekstra parayı beyaz da da alsaar yine de Beyaz alırdım o benim çok hoşuma gitti

OsmanMakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.