Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Çakmaklık Sigortası

Teoman S.

Soru

Cakmaklik calismiyor sanirim kisa devre yaptirip sigortayi yaktim. Kitapciktan baktim ama bagajdakindemi ondekindemi nerde oldugunu bulamadim. Acaba bilgisi olan varmi cakmakliguk sogortasi nerde kac numara ve kac amperlik. Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Merhabalar. Konu ile biraz alakalı bir sorum olacak. Aracım 2010 focus collection hb.

Çakmaklıkta sanırım sürekli elektrikvar, yani kontağa bağlı değil (yanlışsam düzeltin lütfen)

Ben bir araç kamerası aldım ve çakmaklığı kontağa bağlı araçlarda bu cihazda çalışıyor.(adaptörü çakmaklıkta sürekli takılı kalmak şartıyla)

Bende çakmaklık adaptörünü gizli biryere koymayı planlıyorum. Haliyle çakmaklık kablosuna lehimlemem gerek.

Fakat sürekli kamerama akım gideceği için bu uygun olmaz. Bende çözümü resimdeki gibi aç-kapa bir anahtar takmakla buldum.

Sıkıntım şu; Çakmaklık sigortasının 20 amper olduğunu gördüm. Bu görünen düğme 3 amperlik, Bu amper yeterli olur mu? Yetmez ise en az kaç amperlik birşey takmam gerek?

İlginize teşekkür ederim.

2PCS-16mm-Blue-Power-font-b-Symbol-b-fon

Ceylan Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1
Hayırlı akşamlar. 2016 focuslarda kullanılan 10 ve 20 amperlik sigortalar mini bıçaklı mı diye geçiyor. Bir sigorta adaptörü gerekiyor birde sigorta seti almam için bildiğiniz bir link verirseniz sevinirim.hayırlı akşamlar. 

Mini bıcak sigorta olarak geçiyor. Sigorta adaptörünü aliexpresten uyguna bulabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cakmaklik calismiyor sanirim kisa devre yaptirip sigortayi yaktim. Kitapciktan baktim ama bagajdakindemi ondekindemi nerde oldugunu bulamadim. Acaba bilgisi olan varmi cakmakliguk sogortasi nerde kac numara ve kac amperlik. Tesekkurler.

çakmaklığa max 12 volt, 10 amper çeken cihaz bağlamalısınız.

eski era aracımda ise 10 amper 110 watt yazardı. ford da watt değeri yok. ben yinede 100 waatt geçmesin derim. oto buzdolabı için kullanıyorum uzun yolda

12 volt, 5 amper 45 watt

birde kullandığınız cihazları içten sigortalılardan tercih edebilrsiniz.. bir keresnde buzdolabının sigortası atmıştı. yedeği ile değiştirdim..

diğer nokta cihaz çakmaklığa takılıyken kontağı açmayın.. önce arabayı çalıştırın sonra takın, önce çekin sonra stop ettirin..yada açma kapama düğmeli cihazları tercih edin. direk çakmaklık yerine, düğmeli çakmak soketi alabilrsiniz

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çakmaklığa max 12 volt, 10 amper çeken cihaz bağlamalısınız.

eski era aracımda ise 10 amper 110 watt yazardı. ford da watt değeri yok. ben yinede 100 waatt geçmesin derim. oto buzdolabı için kullanıyorum uzun yolda

12 volt, 5 amper 45 watt

birde kullandığınız cihazları içten sigortalılardan tercih edebilrsiniz.. bir keresnde buzdolabının sigortası atmıştı. yedeği ile değiştirdim..

diğer nokta cihaz çakmaklığa takılıyken kontağı açmayın.. önce arabayı çalıştırın sonra takın, önce çekin sonra stop ettirin..yada açma kapama düğmeli cihazları tercih edin. direk çakmaklık yerine, düğmeli çakmak soketi alabilrsiniz

10 Amper bir yerdemi yazıyor Focusta? Sigorta 20 Amper, yani 20 ampere kadar sıkıntı yok.

Araçta 12 V sabit olduğu için amper ve watt aynı şeyi ifade eder. P=V*I yani 12*20=240Watt a kadar sıkıntı olmaz, hatta araç çalışırken 14 Volt civarına çıkar, oda 280W.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Detayli bilgilendirme icin tsk. Sadece telefonu sarj ediyorum. Peki yeri tam olarak torpidodaki ve 20 nolumu. Bu kitapcik focus 2 sanirim yeri 46 amperi ise 15 yaziyor. Focus 3 u bulamadim

Yerini hatırlamıyorum, kitapçıktan bakmanız gerekiyor ancak değeri 20.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

10 Amper bir yerdemi yazıyor Focusta? Sigorta 20 Amper, yani 20 ampere kadar sıkıntı yok.

Araçta 12 V sabit olduğu için amper ve watt aynı şeyi ifade eder. P=V*I yani 12*20=240Watt a kadar sıkıntı olmaz, hatta araç çalışırken 14 Volt civarına çıkar, oda 280W.

kılavuz sf 123, ister çakmaklık, ister elektrik soketi olsun 10 amper..

sıkıntı olmaz derken belli mi olur, kabloda ki ufak bir kusur 240 watt çeken bir elekrikli alette kabloyu yakma ihtimali olmaz mı?

bence tedbirli davranıp değerinin altında ekipman kullanılmalı ki ford da 10 amperle kısıtlamış, watt değeri vermemiş..(sigortası 20 amper diye değil yani) niye vermemiş onuda bilemiyorum.. dediğim gibi hyundai aracımda watt değeride vardı..110 yada 130 watt yazıyordu.. sizin hesaba göre 240 watt yazması gerekirdi..  demek ki tedbirli davranıyorlar diye düşünüyorum. bizde öyle olmalıyız

kaskoya güvenip arabayı yakmayalım, Allah göstermesin

Detayli bilgilendirme icin tsk. Sadece telefonu sarj ediyorum.

önce şarj aletini elektrik soketi, çakmaklık vb takın, sonra telefonu bağlayın..

aynı şey evde laptop içinde geçerli.. yoksa prizden kıvılcım çıkar, sigorta atabilir. genelde atmaz ama olur mu olur.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kılavuz sf 123, ister çakmaklık, ister elektrik soketi olsun 10 amper..

sıkıntı olmaz derken belli mi olur, kabloda ki ufak bir kusur 240 watt çeken bir elekrikli alette kabloyu yakma ihtimali olmaz mı?

bence tedbirli davranıp değerinin altında ekipman kullanılmalı ki ford da 10 amperle kısıtlamış, watt değeri vermemiş..(sigortası 20 amper diye değil yani) niye vermemiş onuda bilemiyorum.. dediğim gibi hyundai aracımda watt değeride vardı..110 yada 130 watt yazıyordu.. sizin hesaba göre 240 watt yazması gerekirdi..  demek ki tedbirli davranıyorlar diye düşünüyorum. bizde öyle olmalıyız

kaskoya güvenip arabayı yakmayalım, Allah göstermesin

önce şarj aletini elektrik soketi, çakmaklık vb takın, sonra telefonu bağlayın..

aynı şey evde laptop içinde geçerli.. yoksa prizden kıvılcım çıkar, sigorta atabilir. genelde atmaz ama olur mu olur.

Bendeki klavuzda, çakmak için 15-20 Amper, arkadaki soket için 10 Amper yazıyor, Muhtemelen kabloları farklı, arkaya giden k%

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.