Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Katlanır Yan Ayna Arızası

Erhan Altunel

Soru

Merhaba arkadaşlar 2013 model focus titanium smart aracımı oto yıkamadan aldığımda sağ ayna kapanmıyor ve içeriden de ayarlanmıyordu.

1. Acaba bu ayna komple mi değişecek, sadece iç motor mekanizmasının değişmesi mümkün mü?

2. Garanti kapsamında değiştirirler mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Kendiliğinden bozuldu ise garantiden değişilecek tabiki yani olması gereken bu.

Motor ayrı geliyorsa o değişir komple geliyorsa tamamı değişir artık garanti olduğu için çok da sizin için önemli olmasa gerek :)

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ederim, farketmez fakat beni endişelendiren süre kısmı. Taşrada yaşadığım için sırf bu iş için servis olan bir şehre gideceğim. İlkin bakıp sonra parça falan isterlerse 2 kez gitmem gerekecek herhalde. Bir de muhtemelen aynanın boyanması işi var. Parça sipariş edildiğinde gelmesi uzun sürer mi acaba? Ona göre gidiş geliş planlaması yapmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Burak bey çalışma işareti var yani ses geliyor, bazen az da olsa kapanıyor ama tam anlamıyla çalışmıyor o yüzden sigorta kutusundan olacağını sanmıyorum.

Yani sonuçta elektronik... Eğer garanti yok ise cepten para verip değiştirmeden sökülüp bi kontaklara bakılması lazım. Sonuçta dış donanım oksitlenme yapabilir... temassızlık olabilir... Eğer öyleyse Kontak spreyi gerekirse wd-40 iş görebilir :)

Ayrıca dediğim gibi garantiniz yok ise illede değiştiricem derseniz servisten fiyat alın birde dışarda aynı parçayı araştırın.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani sonuçta elektronik... Eğer garanti yok ise cepten para verip değiştirmeden sökülüp bi kontaklara bakılması lazım. Sonuçta dış donanım oksitlenme yapabilir... temassızlık olabilir... Eğer öyleyse Kontak spreyi gerekirse wd-40 iş görebilir :)

Ayrıca dediğim gibi garantiniz yok ise illede değiştiricem derseniz servisten fiyat alın birde dışarda aynı parçayı araştırın.. ;)

2013 model araba garanti nasıl olmuyor osmanım, profil'de araçları yazıyoruz ya hani :D bu işler için :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

garantiden değişmesi lazım.. su mu, olmaz öyle şey.. dün ben ş.dışı yolculuk yaptım, yağmurda, heryere su girebilir. yıkamacıda bile olsa, sorun ayna dizayn sorunudur su almayanını yapacaklar. tabi hava akışı suyu alıp götürür, basınçlı su ne yapar onuda düşünmek lazım. uzun süre üstüne tutulmadıysa sinek pisliği çıkarmak için su kaçmamalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yıkamacılar temiz olsun diye tüm güçleriyle abanırlar aynaya. O nedenle her şey olabilir. Bazen az da olsa kapandığına göre bir şey sıkışmış, yerinden çıkmış, ya da yamulmuş olabilir. Ustasının incelemesi lazım, belki değişim olmadan da kurtarabilirsiniz. Ayna kapağı ayrıdır, boya işi çıkmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar servise götürüp incelettim. Garanti kapsamında aynayı değiştirdiler. Gerçi şimdi yolda aynadan hafif bir ses geliyor ama artık onu da bakım zamanı gösterereceğim. Aynanın içinde bir vidayı takmayı unuttular sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.