Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 1.0 Eb Titanium Fiyatı Nedir?

Erdal Sarıgül

Önerilen Mesajlar

Merhabalar foruma yeni üye oldum.

Bende focus almak istiyorum fikrinizi sormak istedim. Bayide test aracı 2012 model, 2500 km de metalik renk titanyum + tekno+ smart paket sedan bir focus var. Araç 2013 ocak trafiğe çıkışlı. 57000 tl istiyorlar, sizce verilir mi? Versem o parayı fazla zarar etmeden satabilirmiyim ihtiyaç halinde? Yardımlarınızı bekliyorum!

Erdal Sarıgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araba alma sürecinde beni evime 2 kere test aracı ile bıraktılar. ben inince şöförün bir kalkışı var, sanki formula pistinde. motor herhalde 4-5 bin devri bulmuştur.

yani arabaya hep test edenler, hep aynı güzargahta binmiyorlar. kılavuzunda bile ilk 1500 km, motoru zorlamayın, ani fren ve kalkışlardan kaçının yazar. acaba bu kurala uyuldu mu? daha araba 3000 km idi, tüketim 8 küsür litre idi. benim şimdi 6 litre tükettirdiğimi düşünürseniz, ya sürenler sürmeyi bilmiyorlardı, yada hor kullanmışlardı. 1 yıl olmadan, daha 5000 km gitmeden yağ eksiltirse hoş olmaz.. ve ya 50.000 e gelmeden baskı balata isteyebilir..

pas paslara değil, fren balatalarına bakın çünkü bu forumda bile 1-2 yılda balataları eskiten-bitiren arkadaşlar var :D  (sert dur-kalk ın göstergesi olabilir)

tekno paket olmadan smart paketlisini alırsınız, sıfır 60-61.000  tl ye..şu anki fiyat güncellemesinde zam gelmezse ki sanmıyorum. 5 aylık pazardaki daralma devam ediyor. ve şu anda fiyatlar geçen sene bizim aldığımız döneme göre ucuz, ötv ve en az %25 döviz artışını hesaba katarsanız

70000 civarında. Paspaslarına bakarak almayacağım temiz olduğunu ifade etmeye çalışıyorum!

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracın sıfırı 70 bin.Pazarlık yaparak  güzel fiyat veren bayiler var.Ayrıca sıfır araç 2014 model olacak.Alacağınız araç 2013.Ben şahsen 55 veriyorsam 65 -70 e de çıkarım.İkinci el araca bağlamam o parayı hele test aracına hiç bağlamam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Test aracına güven olmaz,daha doğrusu millete güven olmaz. Kim bilir kim,nasıl,ne şekilde kullandı o aracı.. Bayiden diye belki güveniyorsunuz ancak bayide sonuçta kar payı güden bir şirket şimdilik aracın eksiklerini gidermişte olsa ileride çıkabilecek olan sorunları da düşünmek gerekir. Yerinizde olsam ve sıfır alma durumum yoksa,sahibinden temiz araçları kovalardım misal;

Bu araç titanium x paket,açıklaması gayet net plakada açık,soruşturulur temizse alınabilir gibi duruyor.

Temiz,sahibinden ve plakası açık.

Hatchback olmaz derseniz,km'side düşük. Smart paket yok yalnız.

Yine güzel bir alternatif.

Sedan yine,plakası yok ama satıcı doktorum ve plakayı verebilirim diyor.

Dediğim gibi test aracındansa sahibinden 2. el bir araç bakmak daha mantıklı bence. Zaten piyasası belli aracın 50-60 bin arasında ne aşağı nede yukarı gibi şuan.

Semih G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2. 3. 4. El aldığımız aracı kimin nasıl, nerede kullandığını nereden bileceğiz.. Her 2. El gibi bu araçta da risk var. Benim merak ettiğim husus piyasa fiyatının ne kadar olduğu?

zevk, renk, bütçe meselesi.. 2. el araç almıyorum ki..

ilk arabamı alacağımda baktım elimdeki parayla hyundai tarzı arabalardan 4-5 yaşında, toyota, opel tarzı arabalardan 8-10 yaşındaki alınıyor. çektim 9.000 tl kredi sıfır

hyundai era almıştım..sattım, çektim kredi sıfır focus aldım..kısaca kimileri 2-3 yaşında araba alır 3 sene biner satar ve sürekli böyle yapar.. kimileri benim gibi..

ben piyasasını söyleyim size, 2012 aralık ayında ki fiyatı ne ise o..test aracı olduğu için 2 bin tl daha düşürtmeye çalışın..

ben 2012 aralıkta style 1.0 ı 47.750 ye aldım(aslında 49. metalik ve garanti uzatma ile) şimdilerde sahibinden de km si 25 bini geçik ve temiz olanlar 48-50.000.. vuruk olanlar 44-45 bin e gidiyor. o zamanlar smart paket 1800, tekno paket 4000 tl idi.

hesaplayalım:

3000 tl titanium farkı, 1000 tl metalik, 5800 tl paketler +47750 : 57550..istedikleri fiyat normal....-2000..55.000 e alırsanız iyi olur..

ben olsam semih in yazdığı konya da binilmiş, ankara plakalı olduğu söylenen aracı alırdım. pazarlık var diyor. hemde 2013 model. gelin konya ya anlaştırırız :) servis müdürü arkadaş, tepeden tırnağa inceletiriz. sorun çıkarsa parasını o, çıkmazsa siz verirsiniz. o şekilde konuşun..

hayırlısı, karar sizin.. bizden görüşler bu şekilde..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Test aracına güven olmaz,daha doğrusu millete güven olmaz. Kim bilir kim,nasıl,ne şekilde kullandı o aracı.. Bayiden diye belki güveniyorsunuz ancak bayide sonuçta kar payı güden bir şirket şimdilik aracın eksiklerini gidermişte olsa ileride çıkabilecek olan sorunları da düşünmek gerekir. Yerinizde olsam ve sıfır alma durumum yoksa,sahibinden temiz araçları kovalardım misal;

Bu araç titanium x paket,açıklaması gayet net plakada açık,soruşturulur temizse alınabilir gibi duruyor.

Yine güzel bir alternatif.

İlk İlan İçin:

Hızını alamamış yalnız; aklına ne geldiyse yazmış anlaşılan...

"(ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ (30 KM HIZLARDA ÖNDEKİ ARACA GÖRE OTOMATİK FRENLEME)"

Resimlerde öyle bir sensör göremedim ben...

alttaki ilanda da 2. sahibiyim diyor:

aynı aracı geçen yıl bornova otokoçta test aracı olarak kullandım diye hatırlıyorum; ilk sahibi araştırılmalı! (test aracı almayalım derken!..)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk İlan İçin:

Hızını alamamış yalnız; aklına ne geldiyse yazmış anlaşılan...

"(ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ (30 KM HIZLARDA ÖNDEKİ ARACA GÖRE OTOMATİK FRENLEME)"

Resimlerde öyle bir sensör göremedim ben...

alttaki ilanda da 2. sahibiyim diyor:

aynı aracı geçen yıl bornova otokoçta test aracı olarak kullandım diye hatırlıyorum; ilk sahibi araştırılmalı! (test aracı almayalım derken!..)

1.0 EB titanium pek yok zaten sitede gözüme ilişenleri paylaştım sadece. Her şeyini biz araştıracaksak almak isteyen ne yapacak...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben erzincandayım, aracı kullandım tekno paket hoşuma gitti özellikle ısıtmalı ön cam kışın çok güzel bir özellik erzincan için. Yıllık 10000-15000 km civarında yaptığım için dizel pek bir mana ifade etmiyor benim için, birde şimdiye kadar dizel kullandım ve ses olayından çok yoruldum. Bu araç rolantide çalışırken, çalışıp-çalışmadığı anlaşılmıyor. Verdiğiniz ilanlardan en yakın sivas var benim için onda da smart ve tekno paket yok, fiyatıda en fazla 54 yaparım diyor. Kıyaslandığında benim alacağım araç için 57 çok iyi rakam. Konya meselesi de gel git zaten ben 1000-1500 lira harcarım buradan oraya, birde istediğimiz gibi çıkmazsa 2 bin kar ececez diye 4 bin içeri gireriz gibi geliyor.

Yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Aracın satışı için onay alamıyormuş bayi, yarına kadar bekleyecem eğer alamazlarsa bende almaktan vazgeçecem.

Eğer yarına kadar onay alırlarsa nasipmiş hayırlısı olsun, alamazlarsa nasip değilmiş geçmiş olsun .:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.