Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Audi Vs Mercedes Vs Bmw

Abdullahcan Mara

Önerilen Mesajlar

Bütçeler buradaysa E92 3.20D alınır resimdeki kasa değil. Mertcan doğru demiş "üzer" :)

E 92 de zorlar baya abi ;)

hiçbirini almam   :smiley2k:

:D

Kar memleketinde olmasam BMW'den başka almam arkadan itiş bambaşka bir zevk. Almanlar nasıl kullanıyor arkadan itişli arabaları Almanya'da o karda kışta burdan daha uzun kış süreleri olmasına rağmen?

4 çeker daha çok tercih ediliyordur heralde almanlarde bmw lerde.

Audi'ye yaklaşmazdım ben yerinde olsam.

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/audi/a4  linkinde Audi'nin small overlap testine dikkatlice bakın. Cruze'dan farkı yok güvenlikte benim için.

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/mercedes/c-class linkinde de Mercedes C Serisi var. Onunda small overlap testi sonuçları iyi değil.Yine de Audi kadar teneke değil Mercedes.

Mercedes BMW ye göre de oldukça iyi değerlere sahip.

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisinden "Otomobiller HakkındaOtomobil Önerisi " kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

-----------------------

Mercedes'i geç.

Bmw yada audi hangisi temiz ve az kullanılmış ise o. 

audi daha temiz ama Mercedes de var benzinli o da uygun fiyatlı 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben olsam volvo s60 d4 veya d5 awd 'yi seçenekler arasına koyardım ...

%100 Yukardaki araçların temizini bulmanız için çoook uğraşmanız lazım.

Volvo en az onlar kader kalitelidir. Ama benim derdim kalite değil logo diyenler Volvo almasın daha iyi; onun bir imajı var çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kar memleketinde olmasam BMW'den başka almam arkadan itiş bambaşka bir zevk. Almanlar nasıl kullanıyor arkadan itişli arabaları Almanya'da o karda kışta burdan daha uzun kış süreleri olmasına rağmen?

Asfalt düzgün, adamlar düzgün kış lastiği alıyor, buralardaki elçilik arabalarının arka tekerlerde ortada siyah yuvarlak bir şey görmüşsünüzdür belki, "spikes spider" onun adı. Aşırı pratik bir meret youtube'da videoları filan var ilk kurulum sonrası tak çıkar 5 dakika sürmüyor. Yedek olarak onlar da bagajda duruyor olabilir.

Ha hiç biri olmadı mı, mahsur mu kaldınız? Arıyorsunuz ADAC'ı neredeyseniz direkt gelip kurtarıyorlar sizi ki adamlara olan güven amansız. E63 AMG de olsa kötü eski bir araba da olsa çağırıp tam güvenle müdahale edebiliyorlar her türlü arızada. ADAC başlı başına Almanya'da yaşama sebebi olabilir bir petrolhead için.

Olsun yinede coupe olsun :)

F32 4 serisi mi istersin F22 2 serisi mi?

Ozan'cığım bile öğrendi sana bir türlü öğretemedik şu BMW kasa kodlarını. E90 sedan, E91 station, E92 coupe, E93 Cabrio, E82 1M Coupe kasasından.

Yeni seride F30 3 serisi Sedan, F32 4 serisi Coupe, F22 2 serisi coupe. Sanırsam 2 ve 4'ün grand coupe versyonları da var, 3'ün de GT versiyonu var da üşendim kodlarını tek tek bulmaya be ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Almanların bmw kullandığını pek görmedim. Genelde mercedes audi vw görmüştüm dusseldorf da. Gerçi taxi lerin % 90 ı mercedes ti :) E350 cdi. Çok km yapılmıycaksa c180 tercih edilebilir. Vergi farkıyla yakıt farkı aynı hesaba gelir. Lakin bundan 1 hafta önce bi e46 kullanmak zorunda kaldım 286binde otomatik ve motor yapılmamıştı(150hp). Arkadaşımın sıfır aldığı 2012 ix35 2.0r (dizel otomatik) 180 küsür hp ile 200e kadar yürüdük 20 boy falan fark attım heralde. 320 d ler hiçte kısa ömürlü motorlar değiller onu öğrenmiş oldum. Bilgilerinize sunulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asfalt düzgün, adamlar düzgün kış lastiği alıyor, buralardaki elçilik arabalarının arka tekerlerde ortada siyah yuvarlak bir şey görmüşsünüzdür belki, "spikes spider" onun adı. Aşırı pratik bir meret youtube'da videoları filan var ilk kurulum sonrası tak çıkar 5 dakika sürmüyor. Yedek olarak onlar da bagajda duruyor olabilir.

Ha hiç biri olmadı mı, mahsur mu kaldınız? Arıyorsunuz ADAC'ı neredeyseniz direkt gelip kurtarıyorlar sizi ki adamlara olan güven amansız. E63 AMG de olsa kötü eski bir araba da olsa çağırıp tam güvenle müdahale edebiliyorlar her türlü arızada. ADAC başlı başına Almanya'da yaşama sebebi olabilir bir petrolhead için.

F32 4 serisi mi istersin F22 2 serisi mi?

Ozan'cığım bile öğrendi sana bir türlü öğretemedik şu BMW kasa kodlarını. E90 sedan, E91 station, E92 coupe, E93 Cabrio, E82 1M Coupe kasasından.

Yeni seride F30 3 serisi Sedan, F32 4 serisi Coupe, F22 2 serisi coupe. Sanırsam 2 ve 4'ün grand coupe versyonları da var, 3'ün de GT versiyonu var da üşendim kodlarını tek tek bulmaya be ya :)

Öğrendi derken? Eski BMWciyim ben, Yalindan sonra meredesci oldum. Ehliyet alacağım donemde E36ya takmış durumdaydım, puntoyu alınca yalan oldu. E39da ayrıca ilgimi çeker. Hatta 2 sene once muhtemelen Türkiye'deki en temiz 8 alıyordum az kalsın, hemde şaka gibi bir fiyata :) annem son anda vazgeçti.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski nesil BMW dizelleri pek önermiyorlar, E90 163'lüklerle devrim yapıldığı söyleniyor. Ama ne olursa olsun 20 boy çok fazla yav  :blink:  :)

Öğrendi derken? Eski BMWciyim ben, Yalindan sonra meredesci oldum. Ehliyet alacağım donemde E36ya takmış durumdaydım, puntoyu alınca yalan oldu. E39da ayrıca ilgimi çeker. Hatta 2 sene once muhtemelen Türkiye'deki en temiz 8 alıyordum az kalsın, hemde şaka gibi bir fiyata :) annem son anda vazgeçti.

Sen aklımda hep mersocu olarak kalmışın. "Ya da biliyordu"yu ekleme gereği duymadım o sebeple. Tabi bir de BMW fanı olarak başka herhangi bir markaya herhangi bir sebeple "fan" olmanın bana manasız gelmesiyle alakalı da olabilir :zha:

8'i alıyordun ve almadın? Ömürlük pişmanlık sebebi olur o :(:P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eski nesil BMW dizelleri pek önermiyorlar, E90 163'lüklerle devrim yapıldığı söyleniyor. Ama ne olursa olsun 20 boy çok fazla yav  :blink:  :)

Sen aklımda hep mersocu olarak kalmışın. "Ya da biliyordu"yu ekleme gereği duymadım o sebeple. Tabi bir de BMW fanı olarak başka herhangi bir markaya herhangi bir sebeple "fan" olmanın bana manasız gelmesiyle alakalı da olabilir :zha:

8'i alıyordun ve almadın? Ömürlük pişmanlık sebebi olur o :(:P

20 boy lafın gelişi tabi tam olarak ölçemedim ama aynada baya bi küçüldü. Zaten fabrika verisinde 1sn daha hızlıymış o kasa bmw ler. Birde bmw de tektim ix 35 te ortalama 85kg 3 kişi vardı. Yanlız bmw mercedes bu araçların aktarımı gerçekten farklı. Nasip olursa bende c180 peşindeyim. Prestiji verdiği güven konfor başka bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.