Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Wifi Sinyali Tv'yi Etkiliyor Peki Çözüm?

Önerilen Mesajlar

Dün uydunet ile kablotv'nin farklı bir tarifesine geçtiğimiz için modem ve tv bağlantısı değişti. İşte ne olduysada ondan sonra oldu,modemin sistem tarafından açılmasından ve wifi sinyali gönderilmesinden sonra tvdeki yayınlarda;

-Donma

-Titreme

-Kayma

-Şeritler halinde bozulmalar

meydana geldi. Laptop kapalı ve/veya telefonun wifi'si kapalı iken yayınlar düzelmekte,bunları açtığımızda ise tekrar bu sorunlar meydana gelmekte. Saat 7'den sonra servis vermedikleri için yarın gelip bakacaklar fakat telefondan söyledikleri bir çözüm sağlamadı,televizyon açıkken pc, pc açıkkende televizyonu kullanabilmek imkansızlaştı şuan. Sizce bunları aynı anda kullanabilmek için yapılacak şeyler nelerdir?

Benim şuana kadar yaptıklarım fakat işe yaramayanlar;

-Farklı wireless kanallarını kullanmak

-Modemi farklı bir yere konumlandırmak

-Sinyal gücünü azaltmak.

*Modem: Netmaster CBW383Z4

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizimde uydunet ve kablo tv.. Ama sizden farklı olarak kartlı teledünya kullanıyoruz. Aynı zamanda kablo tv yayınlarına geçip düşük çözünürlüklü de izleyebiliyoruz ama. Modem nerdeyse tvnin altında olmasına rağmen daha hiç etkilemedi. 2side gayet uyumlu çalışıyor. Kablo Tv kablosuyla uydunet kablosunun ayrıldığı bir aparat var onu bir kontrol edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kutluhan ve semih, tv markalarınız nedir? birinizde sorun var diğerinde yok..

bendeki tv philips, modem uydunet motorola ve tv nin 1 karış altında sıkıntı yok.

tv niz arçelik, vestel ise yapması normal denebilir. modemi tv den 2 metre kadar uzaklaştırın, laptop u tv nin yanında açıp nete girin bakalım yapıyor mu?

modemin menüsüne bakın çok ihityaç yoksa ve ayarlarda varsa wifi sinyal gücünü %75-50 lere düşürerek deneyin. bu ayar motorola da var

daha önce zyxel ve tplink router kullandım yine sorun olmamıştı.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kablo Tv kablosuyla uydunet kablosunun ayrıldığı bir aparat var onu bir kontrol edin..

Söküp taktım herhangi bir faydası olmadı.

kutluhan ve semih, tv markalarınız nedir? birinizde sorun var diğerinde yok..

bendeki tv philips, modem uydunet motorola ve tv nin 1 karış altında sıkıntı yok.

tv niz arçelik, vestel ise yapması normal denebilir. modemi tv den 2 metre kadar uzaklaştırın, laptop u tv nin yanında açıp nete girin bakalım yapıyor mu?

modemin menüsüne bakın çok ihityaç yoksa ve ayarlarda varsa wifi sinyal gücünü %75-50 lere düşürerek deneyin. bu ayar motorola da var

daha önce zyxel ve tplink router kullandım yine sorun olmamıştı.

Bizdeki tvde philips,daha önce kablolu modem + zyxel router kullanıyordum bende böyle bir sorun yoktu,şimdi modem değişti ve sorunlar başladı. Ayrıca modem ve tv öyle dip dibede değil arada 2 oda var 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Söküp taktım herhangi bir faydası olmadı.

Bizdeki tvde philips,daha önce kablolu modem + zyxel router kullanıyordum bende böyle bir sorun yoktu,şimdi modem değişti ve sorunlar başladı. Ayrıca modem ve tv öyle dip dibede değil arada 2 oda var 

ok. o zaman modem değişmeli gibi görünüyor..

kusura bakma sinyal azaltmayı denemişsin..olmamış.. tv de wifi var mı, açık-kapalı olması bir şey değiştiriyor mu?

biladerde netmaster var, duvar,philips tv, laptop ve cep lerin wifisi açık, sorun yok ama netmasterın wifisi kapalı, zyxel router taktık çünkü netmasterın kapsama alanı zayıftı..

denemem için yarın zyxel i kapatıp netmaster wifiyi açmam lazım.. birde tv modelide etki edebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ok. o zaman modem değişmeli gibi görünüyor..

kusura bakma sinyal azaltmayı denemişsin..olmamış.. tv de wifi var mı, açık-kapalı olması bir şey değiştiriyor mu?

biladerde netmaster var, duvar,philips tv, laptop ve cep lerin wifisi açık, sorun yok ama netmasterın wifisi kapalı, zyxel router taktık çünkü netmasterın kapsama alanı zayıftı..

denemem için yarın zyxel i kapatıp netmaster wifiyi açmam lazım.. birde tv modelide etki edebilir.

Tv'de wifi yok hocam her şeyi denedim bir tek router'ı tekrar bağlayıp netmasterda wifi'yi kapatmayı denemedim yarında onu bir deneyeyim bakalım. Teşekkürler ilginiz için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kablo Tv kablosuyla uydunet kablosunun ayrıldığı bir aparat var onu bir kontrol edin..

anahattın gelip modem ve tv kablosu olarak ayırdığı apartta sorun olabilir. benzer sorunları yaşamıştım o aparat girişlerini sağlamlaştırırsan düzelme ihtimali yüksek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Benim sorunuma yakın bir konu, buradan devam edeyim. Bende uydunet kullanıyorum fakat sinyal gücü yetersiz. Modem salonda, hemen yanında ki balkona çıkınca sinyal gücü yarı yarıya düşüyor. Yatak odasına varmadan da tamamen kayboluyor. Bu arada saray yavrusunda oturmuyorum tabi. Sinyali bütün eve yaymak için ne yapabilirim? Modemi değiştirsem çözüm olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim sorunuma yakın bir konu, buradan devam edeyim. Bende uydunet kullanıyorum fakat sinyal gücü yetersiz. Modem salonda, hemen yanında ki balkona çıkınca sinyal gücü yarı yarıya düşüyor. Yatak odasına varmadan da tamamen kayboluyor. Bu arada saray yavrusunda oturmuyorum tabi. Sinyali bütün eve yaymak için ne yapabilirim? Modemi değiştirsem çözüm olur mu?

Anteni değiştirebilirsin veya araya access point kurabilirsin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle yayının ile modeminin uyumlu olmasına dikkat et (yenisini alacaksan) vdsl gibi farklılıklara dikkat.

Modemlerin ekstra sinyali uzatacak cihazları oluyor onları alabilirsiniz, ayrıca dediğin yerlerde kaç duvar var misal? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modemlerin ekstra sinyali uzatacak cihazları oluyor onları alabilirsiniz, ayrıca dediğin yerlerde kaç duvar var misal?

Salon ile koridor arasında 1 duvar var, koridorun ortasında çekmiyor. Salon ile balkon arasında sadece pimapen kapı var, onu da açmama rağmen sinyal en fazla 2 oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pimapen ve cam sorun yapmaz. Modem kötü sanırım ben olsam güçlendirme yerine (alan büyük değilse) modemi yenilerdim ama dediğim gibi en pahalı ürün ile değil en uygunu ile. Misal tplink modemler iyi internet ister zayıf netlerde iyi verim alamıyor airties düşünebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.