Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Merida Crossway 100 Bisiklet Almayı Düşünüyorum.

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

32 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sargı silikonlu falan mı ? Niye pahalılar çok iyi mi yapışıyor? 

yok perfore deri :D 

Şaka şaka perfore deri görünümlü perfore mikrotex iç tabakası köpük. Daha az terletiyor bu özellikle sıcak havalar için . Dokusu daha iyi daha yumuşak , daha iyi kavranıyor felan. Eskisi ucuz olan mantardı.  

Bu sargıyı sarmak da tecrübe/zeka/elbecerisi istiyor ben gene güzel saramadım :(  O kadar para boşa gitmiş gibi oldu.   Bir daha ki sefere bu işin zirvesi lizard marka gerçek deri alacağım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
26.08.2017 - 21:15 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Şu programı denedin mi Cenk abi? Diyordum ki Android sürümü yok :(

Relive B.V.: Relive Running & Cycling
https://itunes.apple.com/tr/app/relive-running-cycling/id1201703657?l=tr&mt=8

Bu mesajı görmemişim. 

Bu sene kaydoldum, kullanıyorum. 

Mesela şu sürüşü izleyebilirsin :) 

https://www.relive.cc/view/1300008125

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Haftasonu caddebostan sahilde belediyenin pisikletleri ile 1 saatlik kısa bir sürüş yaptık, mola öncesi gaza gelip 3 vitesli bisikletle depara kalkmam sonucu zincir attı bir de onunla uğraştık :boom:

Ama kötü belediye pisikleti ile bile bu kondisyonsuz halimle pek eğlendim :kıhkıh:

Tabi sonuç olarak kaşıntı başladı yine. Tabi taşıma derdini nasıl aşacağıma karar vermem lazım önce.

@H. Cenk abi sen polonun arkasında taşıyordun sanırsam da kullandığın taşıyıcı zımbırtıyı her haftasonu tak çıkar mı yapıyorsun sürekli duruyor mu yoksa?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Tabi sonuç olarak kaşıntı başladı yine. Tabi taşıma derdini nasıl aşacağıma karar vermem lazım önce

geçen sene ikinci el aldığım ve hiç kullanmadığım thule taşıyıcım var. Bisiklet yırtık menisküslerime iyi gelmediği için kullanmadan köye gönderdim. 

Düşünürsen münasip bir fiyattan vereyim sana taşıyıcıyı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Haftasonu caddebostan sahilde belediyenin pisikletleri ile 1 saatlik kısa bir sürüş yaptık, mola öncesi gaza gelip 3 vitesli bisikletle depara kalkmam sonucu zincir attı bir de onunla uğraştık :boom:

Ama kötü belediye pisikleti ile bile bu kondisyonsuz halimle pek eğlendim :kıhkıh:

Tabi sonuç olarak kaşıntı başladı yine. Tabi taşıma derdini nasıl aşacağıma karar vermem lazım önce.

@H. Cenk abi sen polonun arkasında taşıyordun sanırsam da kullandığın taşıyıcı zımbırtıyı her haftasonu tak çıkar mı yapıyorsun sürekli duruyor mu yoksa?

araba HB ise, taşıyacağın tek bisiklet ise taşıyıcıya gerek yok. Ben focusta kendi bisikletim için taşıyıcı kullanmıyorum. Koltukları yatırıp düz zemine sığdırıyorum. Bisiklet büyük bir dağ bisikleti ise sığmaz gibi görünebilir ama ön tekeri çıkararak sığdırabilirsin. aslında biraz dikkatli olarak 2 bisiklet bile öyle taşınır. Bazıları ön tekeri çıkarıp arka koltuğa battaniye sererek arka koltuk arasında da taşıyor.

Poloya taktığım Thule 903, iyi sistem ama aç-kapa zahmetli sistem. üstelik istanbulda taşıyıcı hırsızlığı da var (arkadaşın giuliettasından çalındı mesela) durunca da kapatıp içeri koyman lazım. Thule  en iyi biri iki sistemden biri ama pahalı (diğeri Saris bones) , çoğu araba için thulenin kendi kancası olmuyor Thulenin ekstra kancası var . Mesela golf için ben almıştım. 903 zaten 400-500 bir de kancası 100-150 . ohoooo.. ben kancayı aldığım fiyata sattım. tabii poloda 3 bisiklet taşıyorum bu şekilde . bagaja da scooter atıyorum ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

geçen sene ikinci el aldığım ve hiç kullanmadığım thule taşıyıcım var. Bisiklet yırtık menisküslerime iyi gelmediği için kullanmadan köye gönderdim. 

Düşünürsen münasip bir fiyattan vereyim sana taşıyıcıyı

bisiklete karar verip alırsam haberdar edeyim ?

2 saat önce, H. Cenk yazdı:

araba HB ise, taşıyacağın tek bisiklet ise taşıyıcıya gerek yok. Ben focusta kendi bisikletim için taşıyıcı kullanmıyorum. Koltukları yatırıp düz zemine sığdırıyorum. Bisiklet büyük bir dağ bisikleti ise sığmaz gibi görünebilir ama ön tekeri çıkararak sığdırabilirsin. aslında biraz dikkatli olarak 2 bisiklet bile öyle taşınır. Bazıları ön tekeri çıkarıp arka koltuğa battaniye sererek arka koltuk arasında da taşıyor.

Poloya taktığım Thule 903, iyi sistem ama aç-kapa zahmetli sistem. üstelik istanbulda taşıyıcı hırsızlığı da var (arkadaşın giuliettasından çalındı mesela) durunca da kapatıp içeri koyman lazım. Thule  en iyi biri iki sistemden biri ama pahalı (diğeri Saris bones) , çoğu araba için thulenin kendi kancası olmuyor Thulenin ekstra kancası var . Mesela golf için ben almıştım. 903 zaten 400-500 bir de kancası 100-150 . ohoooo.. ben kancayı aldığım fiyata sattım. tabii poloda 3 bisiklet taşıyorum bu şekilde . bagaja da scooter atıyorum ? 

şu anki araba sedan hyundai accent blue da değişme durumları var. Genelde tek bisiklet olur, dağ bisikleti ile uğraşmam diye tahmin ediyorum, malum amaç daha çok hız, eğlence, kondisyon olduğundan dağ bayır çayır peşinde koşmak gereksiz olur.

ben hangi bisikleti alacağıma edeceğime karar vereyim önce de araba içine sığdırabileceğim bir şey olursa taşıyıcı işine hiç girmem.

Bir de tavana takılanlar var sanırsam da onları biraz araştırıp sorayım ?

Öneri ve bigilendirmeler için teşekkürler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

bisiklete karar verip alırsam haberdar edeyim ?

şu anki araba sedan hyundai accent blue da değişme durumları var. Genelde tek bisiklet olur, dağ bisikleti ile uğraşmam diye tahmin ediyorum, malum amaç daha çok hız, eğlence, kondisyon olduğundan dağ bayır çayır peşinde koşmak gereksiz olur.

ben hangi bisikleti alacağıma edeceğime karar vereyim önce de araba içine sığdırabileceğim bir şey olursa taşıyıcı işine hiç girmem.

Bir de tavana takılanlar var sanırsam da onları biraz araştırıp sorayım ?

Öneri ve bigilendirmeler için teşekkürler ?

tavana takılanlar çok pahalı. 

accent için carrefour da falan satılan 70-80 liralıklar yeterli olur.eski bir battaniye kullanıp ön tekeri çıkarıp arka koltukta taşımayı da deneyebilirsin

Bisiklet olarak sahil yolu içinse muhakkak önde amörtisörlü maşası olmayan mümkünse alü/karbon kadro/maşa bir speeder tarzı hafif bisiklet al. Yağmurda da kullanacağım dersen disk frenli düşün. Ama çayıra çimene toprağa dağa da çıkarım diyorsan başlıkta belirtilen hibrit türü bisikletlere bak. Kullanımının %60-70i dağ olmayacaksa dağ bisikleti alma. 

Ve ilk bisikleti muhakkak ucuz marka salcano falan al mesela. 

carraro 324

Yok sahil yolunda herkes marka bisikletlerle gezerken ezik kalmayayım diyorsan (birkaç kere laktik asitten mi nedir sürüşü yarıda kesip şu firmalara gitmeye yeltenmişliğim var ? ) fakat sonra vazgeçiyorum ? Mesela

sirrus sport disc

Quick 5 disc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

tavana takılanlar çok pahalı. 

accent için carrefour da falan satılan 70-80 liralıklar yeterli olur.eski bir battaniye kullanıp ön tekeri çıkarıp arka koltukta taşımayı da deneyebilirsin

Bisiklet olarak sahil yolu içinse muhakkak önde amörtisörlü maşası olmayan mümkünse alü/karbon kadro/maşa bir speeder tarzı hafif bisiklet al. Yağmurda da kullanacağım dersen disk frenli düşün. Ama çayıra çimene toprağa dağa da çıkarım diyorsan başlıkta belirtilen hibrit türü bisikletlere bak. Kullanımının %60-70i dağ olmayacaksa dağ bisikleti alma. 

Ve ilk bisikleti muhakkak ucuz marka salcano falan al mesela. 

carraro 324

Yok sahil yolunda herkes marka bisikletlerle gezerken ezik kalmayayım diyorsan (birkaç kere laktik asitten mi nedir sürüşü yarıda kesip şu firmalara gitmeye yeltenmişliğim var ? ) fakat sonra vazgeçiyorum ? Mesela

sirrus sport disc

Quick 5 disc

ön teker tak çıkar becerebilir miyim denemek lazım abi, ankarada dağ bisikleti vardı arkadaşın onu arabaya koyarken önü sökmüştük geri takarken frende mi bir şeyde sıkıntı çıkmıştı tekrar bisikletçiye götürmüştüm.

millet pek umrumda değil de ben yağmur çamurda da donuma kadar ıslansam da sürerim ki daha boş olacağından ekstra tercih bile edebilirim yağmuru ?

abi bir de kask için filan nereye bakayım, toplam maliyet hesabına girişeyim ben bir. Arabaya da sığdırırsam bir çılgınlık yapabilirim belki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

ön teker tak çıkar becerebilir miyim denemek lazım abi, ankarada dağ bisikleti vardı arkadaşın onu arabaya koyarken önü sökmüştük geri takarken frende mi bir şeyde sıkıntı çıkmıştı tekrar bisikletçiye götürmüştüm.

millet pek umrumda değil de ben yağmur çamurda da donuma kadar ıslansam da sürerim ki daha boş olacağından ekstra tercih bile edebilirim yağmuru ?

abi bir de kask için filan nereye bakayım, toplam maliyet hesabına girişeyim ben bir. Arabaya da sığdırırsam bir çılgınlık yapabilirim belki ?

decathlon.. bisiklet olarak, onların da riverside 120 diye bir modeli var. zaten şehir gezintileri için düşünülmüş.  hatta daha bütçe iş riverside 100 bile alınabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

buraya rast geldiğim iyi oldu. katlanabilir bisikletler hakkında ne düşünüyorsunuz;

antalyada sahilde bisiklet yolu açtılar şimdi, şu ana kadar bi bisiklet binmişliğim de yok ama, 2 tane alıp kızımla burada süreriz diye düşündük. dağa bayıra çıkmayız büyük ihtimal, evden bu bölgeye bisikleti taşımamız gerekli araçta katlanarak taşımak cazip geldi, decathlonda da bir iki model var böyle ama, yanlış bi iş yapmış olur muyuz? ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.