Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Gm Elite Lite Alsam Mı ? (Htc Desire 816 Alındı)

Önerilen Mesajlar

816'nın fiyat seviyesinde bakınca Lg g2, moto g, nexus5, s4, biraz üzerine m7, ayrıca note2, Neo,mega (samsung düşük işlemcili büyük ekranlıları) var. Açıkçası biraz daha düşük fiyattan girmeliydi bu telefon ama firmalar iyice abarttı bu işi. Htc kalite ve ara yüzle bayağı iyi bir noktaya geldi. Ancak diğerlerinin pazarlama gücüne yetişemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

816'nın fiyat seviyesinde bakınca Lg g2, moto g, nexus5, s4, biraz üzerine m7, ayrıca note2, Neo,mega (samsung düşük işlemcili büyük ekranlıları) var. Açıkçası biraz daha düşük fiyattan girmeliydi bu telefon ama firmalar iyice abarttı bu işi. Htc kalite ve ara yüzle bayağı iyi bir noktaya geldi. Ancak diğerlerinin pazarlama gücüne yetişemiyor.

Evet HTC nin bu tel için orta seviyenin flagshipi deyişinden belliydi 1500 ü çakacağı :)

1400 gerçekten pahalı MotoX bulsam alacktım ama ikinci elleri bile 1100-1200 TL. 200 daha veririm dedim.

Yavv serde HTCcilik var ya adamlar ona oynamış belli ki.

HTC sonbaharda Desire 601 i bile 1000den satmıştı. Bu ondan daha iyi. Almanya fiytaını One M8 ile karşılaştırınca 1440 TLye satılacağı çıkıyordu zaten.

Yapacak birşey yok aldık artık ama 1000den çıksaydı iyi satardı..

Bu arada One M7 de M8de de aynı mı bilmiyorum. Eski telefonu aktar deynce sadece kişileri falan aktarmıyor. Tüm google play uygulamalarını aktarıyor. Neyse eve girdim ne göreyim ev ağına direk bağlanmış hatta ev ağındaki DNS ayarını bile aynen almış. Müthiş bir şey... 10 üzerinden 10 veriyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Evet beyler çok memnun olduğum bu HTC desire 816 yı ona verdiğim son üç telefonu da kıran eşime verdim. Çünkü bunda kılıf var ve kıramaz artık  :kıhkıh:

Yerine kendime 10 gün önce Turkcellden daha üst speclisini yani HTC desire 820 yi aldım. Hem işlemcisi daha iyi adreno 605 hem 2 GB RAMi var. Hem de 816dan epey biraz ucuz  ve 12 taksitle. Ayrıca Turkcell bu telefonu alana kamu eko paketini de veriyor. Zaten paketim 33 Tl idi bir şey yoktu . 34.5 mu 35 mi ne TL ye hem kamuya geçtim (600 dk, 600sms, 1 GB ) hem ilk iki ay ekstra 2 GB hediye hem de 12 taksitle 1340 TL.. 

Yalnız telefonda sorun çıktı. Her şey muhteşem ama telefonda 3G yok. Sadece GSM var. Bunun sebebinin aktarma yedekten geri yükleme olduğunu düşünüyorum. 816da SD kart vardı bunda yok 16 GB hafıza bana yetiyor. 816dan aktarma yapınca her şey çok güzel çalıştı. Ama 3G yok. Factory reset yaptım. 3G var.. HTC yedeklemeden geri kurdum. 3G gene gitti. Turkcelle gittim sadece şebeke 3G mi kapayıp deri açtılar. Tekrar factory rset attım. Bu seferden yedekten kurmadım. Baktım 3G var. Telefonu kişiselleştirdim en son HTC ve google a ait 27 tane playstore güncellemesi verdi. Hepsini yapınca gene 3G gitti. HTC canlı desteğe ulaştım. Soft reset yaptırdılar, güğvenli modda açtırttılar. Bir şey değişmedi. Sonunda Turkcell geri ver teknk servise yollayalım dedi. Durun bakalım dedim. Son kez factory reset attım manüel kurdum. Playstore güncellemelrini kapadım. Yine de o 27 tanenin yaklaşık yarısını otomatik güncelledi.  Şu an 3G var telefon dimdik ayakta. 
Takılma kasma hiç yok tek eksik bu telefon için ekran full HD olsa daha iyi olabilirmiş.. 

2_600x450.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet beyler çok memnun olduğum bu HTC desire 816 yı ona verdiğim son üç telefonu da kıran eşime verdim. Çünkü bunda kılıf var ve kıramaz artık  :kıhkıh:

bir daha ki sefere yengeye sony z serisi alın. oldukça dayanıklıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız telefonda sorun çıktı. Her şey muhteşem ama telefonda 3G yok. Sadece GSM var. Bunun sebebinin aktarma yedekten geri yükleme olduğunu düşünüyorum. 816da SD kart vardı bunda yok 16 GB hafıza bana yetiyor. 816dan aktarma yapınca her şey çok güzel çalıştı. Ama 3G yok. Factory reset yaptım. 3G var.. HTC yedeklemeden geri kurdum. 3G gene gitti. Turkcelle gittim sadece şebeke 3G mi kapayıp deri açtılar. Tekrar factory rset attım. Bu seferden yedekten kurmadım. Baktım 3G var. Telefonu kişiselleştirdim en son HTC ve google a ait 27 tane playstore güncellemesi verdi. Hepsini yapınca gene 3G gitti. HTC canlı desteğe ulaştım. Soft reset yaptırdılar, güğvenli modda açtırttılar. Bir şey değişmedi. Sonunda Turkcell geri ver teknk servise yollayalım dedi. Durun bakalım dedim. Son kez factory reset attım manüel kurdum. Playstore güncellemelrini kapadım. Yine de o 27 tanenin yaklaşık yarısını otomatik güncelledi.  Şu an 3G var telefon dimdik ayakta. 

2_600x450.png

evet beyler yukarıda bir sorundan bahsetmiştim. Sonra da kendim küçücük aklımla bir akıl yürütme yapıp sorunun güncellemeden kaynaklandığını düşünüp güncelleme yapmayarak işi çözdüğümü sanmıştım. Tabii ki çözememişim sorun tekrarladı. Daha önce HTC canlı desteğe sorunu bildirmiştim onlar da birşey yapmışlardı ama işe yaramamıştı demek ki kendilerinden haberleri yok. Bugün son kez turkcelle götürdüm artık değişim isteyeceğim. Faturayı istediler salı günü görmüştünüz fatura evde dedim. OLsun yarın faturayı da getirin dediler. Ben de HTCye durumu anlatan bir mail attım. 15 dakika sonra cevap geldi. TURKCELLin Turbo internet teknolojisi bazı cihazlarda (kimde niye bilmiyorlarmış) bu soruna neden oluyormuş. Hattınızdaki turbo interneti kapattırıp standart 3Gye dönün sorun çözülür dediler. Öyle yapınca da doğru çıktı . Bakalım bir süre sonra gene kesilmez inşallah.. Birilerinde 3G sorunu çıkarsa burada bulunsun diye yazayım dedim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Eşimdeki Desire 816 ya android 5.0 (diğer adlarıyla lolipop, L veya Android L ) güncellemesi geldi. Telefon zaten çok stabildi (kulandığım en stabil telefondu), güncelleme ile şimşek gibi hızlandı. 

Bilindiği gibi android 4e kadarki tüm işletim sistemleri 32 bit. Bu 816nın da işlemcisi 32 bit. Yeni gelen android 5.0 ise 64 bit.

Bu HTC ne dandik bir markadır ki tüm ürün gamında işlemcisi 64 bit olan tek cihaz şimdi benim kullandığım HTC desire 820 ve HTC buna hala hala L vermiyor.

Gerzekler 32 bit işlemcili eski telefonu 64 bit işletim sistemi ile çalıştırırken 64 bit işlemcili daha yeni cihazı 32 bit işletim sistemi ile çalıştırıyor. Güncelleme takviminde benim cihazla ilgili güncelleme bilgisi yer almıyor. Techno geekler kesin verecektir canım vermeyecek olsa niye 64 bit işlemcili çıkarsın falan diyor ama çekik gözlülerin sağı solu belli olmaz..

Eğer bendeki desire 820ye L gelirse ve 816da yaptığı hızlanma etkisini yaparsa, şerefsizim orta sınıf görünümlü flagshipim olmuş olur :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.