Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 & 2.5 Yakıt Tüketim Değerleri

Emre V.

Önerilen Mesajlar

18.07.2018 - 21:02 tarihinde, Halil Alkanoğulları yazdı:

Kesinlikle bp tavsiye ediyorum.  6.30 dan 100 tl 200km gider. 201 yemez ?  senin için bi daha denicem. Şuan po 500tl 40tl beleş var onu alim bp devam ?

--5 dakika sonra eklendi--

Bp dene abi kesinlikle

Ben hep BP alıyorum. Çok mennunum. Belki de psikolojiktir ama birkaç tane denedim çoğundan. Ona en yakın iyisi Shell'dir. Bu da benim görüşüm tabii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Bu güntoplam 190km yol yaptım. 
Bunun 90 km si akıcı otoban trafiği geri kalani ise neredeyse tamamı otoban dur kalk,köprü trafiği (iş saati) ve şehir ici ( trafik ışıkları, şuraya buraya uğra ). 
Ortalama Yakıt : 6.4LT/100Km
Araç : Focus 2 1.6 Tdci
NOT : Eskiden akıcı trafikte bile 8 litreden aşağıyı çok zor görüyordum bu değer beni şok etti. Ama kullanımıma dikkat ettim elimden geldiğince hep 100-130 arası ve motor freni vs. kullanarak hafif hypermiling. Sadece bir ara otobanda 130 ve üstü gittim yaklaşık 30-40 km ama gerisi hep cruse control açık sakin sakin.
Toplam maliyet : 74-75 Tl
Euro Diesel Litre Fiyatı : 6.10
Km'de yaktığı (kuruş hesabı) : 39-40 kuruş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.