Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Pasta Cila Boya Koruma

Önerilen Mesajlar

1 seneyi gecti Sonaxda 200e yaptirmistim

sonax neresi oluyor ki Erzurum'da var mı o yer?Ben Erzurumdayım

tahminim vernik atmasıdır. sanayide bir boyacıya sormanız lazım..

tj9e.jpg

Resim ekledim hocam.Görüldü gibi kabuk atması gibi bişey anlamadım.Saniyideki kaportacı da pek anlamadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resim ekledim

vallahi eray hocam kaportacı anlamadıysa vay bizim halimize..

yıllardır yapılan cila tabakasının kavlamasıda olabilir, eski bir film tabakasının kavlamasıda olabilir. vernik te..

sadece o bölgede ise vernik olma ihtimali az gibi..

(o bölge daha önce boyanmışmıydı, kalın vernik tabası olabilir)

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vallahi eray hocam kaportacı anlamadıysa vay bizim halimize..

yıllardır yapılan cila tabakasının kavlamasıda olabilir, eski bir film tabakasının kavlamasıda olabilir. vernik te..

sadece o bölgede ise vernik olma ihtimali az gibi..

(o bölge daha önce boyanmışmıydı, kalın vernik tabası olabilir)

arabada hiç boya yok.Valla bir şey tabakası ama anlamadım.Şimdi ben boya koruma yaptırmak istiyorum ama bu kapuksu tabaka ne olacak anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turtle wax Sealer wax aldim Bauhaustan simdi hemde 29 lira. N11.comda 44 liraydi garip geldi.

Yaninda cila uygulama sungeri aldim sansa bi gorevliye sordum aldiginiz cila sivi ozellikli o yuzden bu sungerle olmaz 2 mikrofiber bez alin dedi biri yedirmelik digeri silmelik. 40 liraya ciktim :)

şeritler yenilenecek. malum cilalar petrol türevi, abartacak olursak tiner gibi eritip bitiriyor..

Plastik aksama değdirmemeyemi calisayim ? Cunku cam ve plastik aksama zarar vermez yaziyor ama dikkatli olayim en iyisi. Bantla falan kapatmaya gerek yok heralde
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turtle wax Sealer wax aldim Bauhaustan simdi hemde 29 lira. N11.comda 44 liraydi garip geldi.

Yaninda cila uygulama sungeri aldim sansa bi gorevliye sordum aldiginiz cila sivi ozellikli o yuzden bu sungerle olmaz 2 mikrofiber bez alin dedi biri yedirmelik digeri silmelik. 40 liraya ciktim :)

Plastik aksama değdirmemeyemi calisayim ? Cunku cam ve plastik aksama zarar vermez yaziyor ama dikkatli olayim en iyisi. Bantla falan kapatmaya gerek yok heralde

üzerinde beyaz leke bırakmaz yazıyorsa sorun olmaz. olmadı yanınızda nemli bez bulundurun. ben süngerle uygulayıp kuruyunca mikrofiber bezle temizliyorum.

kuruma süresi 2-4 dk dır, dikkat edin. her seferinde 1-2 parçaya uygulayın. 2. parçanın işi bitince 1. parça kurumuş olur.

arkadaşın şeritler ya sprey boyayla yapılmıştır yada kapıt bant gibi sizin arabada sakınca doğurmaz.. kapı camlarında, ortada dikine bulunan piano black yüzeye sürmeyin. belki önce parlatsa bile sonra aşındırıp matlaştırabilir

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üzerinde beyaz leke bırakmaz yazıyorsa sorun olmaz. olmadı yanınızda nemli bez bulundurun. ben süngerle uygulayıp kuruyunca mikrofiber bezle temizliyorum.

kuruma süresi 2-4 dk dır, dikkat edin. her seferinde 1-2 parçaya uygulayın. 2. parçanın işi bitince 1. parça kurumuş olur.

arkadaşın şeritler ya sprey boyayla yapılmıştır yada kapıt bant gibi sizin arabada sakınca doğurmaz.. kapı camlarında, ortada dikine bulunan piano black yüzeye sürmeyin. belki önce parlatsa bile sonra aşındırıp matlaştırabilir

Cok tesekkurler :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Arkadaşlar arabanın boyasını ve görüntüsünü güzel tutmak için pasta cila ve boya korumadan hangilerini öneriyorsunuz?Benim aklım karıştı açıkcası.kimisi diyor yaptır.Kimisi diyor pasta cila yaptırma boşuna birşeye yaramıyor.Anlamadım.

Ben muhtemelen (ayarlayabilirsem) golfe önümüzdeki hafta sonu auto clubda ACT180 uygulaması yaptıracağım. 

Yaptırınca araba başlığına eklerim 

http://www.autoclub.com.tr/

5 nisanda gelecek hafta demişim. Bozuk havalar kendi işlerim falan anca bu hafta sonu yaptırabildim. 

İşlem 260 TL ama aramızda kalsın bana %20 indirim yapıyorlar (şirketin ciddi pozisyonundaki bir kardeşimizi başka frumdan uzun yıllardır tanıyorum)

Saat 14:30 da arabayı teslim ettim 21:30da aldım. Epey özendiler, güzellik olsun diye motoru da yıkadılar. Resimde farkedilir mi emin değilim ama araba ilk günkünden daha ışıltılı oldu valla. 

Evde zaten kapalı garaj var. İşyerinde açığa bırakmaya kıyamadım belediyenin kapalı otoparkı var. Abonelik alayım dedim tipim baktılar  taraftarları olmadığımı anlayınca abonelik dolu dediler. Lanet olsun deyip yine açığa bıraktım. 

www.autoclub.com.tr 

IMG_20140519_093049_zpsrb0crkjo.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.