Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fotoğraf Hobim (Acemiyim Daha)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Birbirine çok benzer olan kareleri paylaşmayın.

Kompozisyon ve ışık konusunda olabildiğince çok okuyun.

Çok çekin ve kendinizi acımasızca eleştirin, beğeniyorsanız da niye beğendiğinizi sorgulayın.

Özellikle eleştirilmesini istediğiniz kareler varsa seve seve yaparım...  (yanlış anlaşılmasın, hobi olarak fotoğraf eğitmenliği yapıyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birbirine çok benzer olan kareleri paylaşmayın.

Kompozisyon ve ışık konusunda olabildiğince çok okuyun.

Çok çekin ve kendinizi acımasızca eleştirin, beğeniyorsanız da niye beğendiğinizi sorgulayın.

Özellikle eleştirilmesini istediğiniz kareler varsa seve seve yaparım... (yanlış anlaşılmasın, hobi olarak fotoğraf eğitmenliği yapıyorum)

Tmm abi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel konu, güzel hobi. 

Body ve lens olarak neler kullanıyorsunuz. Ben fikir beyan edecek kadar bilgili değilim Cem Bey söylemiş bazı ipuçları.  1/3 kuralı var mesela (altın oran mıydı ne) Bir de birşeye yönlenin bence. Makro olabilir, portre veya manzara olabilir vs. Ama hepsi ayrı ekipman ve ustalık gerektiriyor. Forumlarda çokça paylaşılmış fotoğraf var, hatta forum içi yarışmalar düzenliyorlar vs. Bir ara epey okumuştum, sonra devam ettiremedim. Bir noktadan sonra makinayı alıp özel olarak fotoğraf çekmek için sokağa çıkmak gerekiyor, çoluk çocuk yapamadım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel konu, güzel hobi.

Body ve lens olarak neler kullanıyorsunuz. Ben fikir beyan edecek kadar bilgili değilim Cem Bey söylemiş bazı ipuçları. 1/3 kuralı var mesela (altın oran mıydı ne) Bir de birşeye yönlenin bence. Makro olabilir, portre veya manzara olabilir vs. Ama hepsi ayrı ekipman ve ustalık gerektiriyor. Forumlarda çokça paylaşılmış fotoğraf var, hatta forum içi yarışmalar düzenliyorlar vs. Bir ara epey okumuştum, sonra devam ettiremedim. Bir noktadan sonra makinayı alıp özel olarak fotoğraf çekmek için sokağa çıkmak gerekiyor, çoluk çocuk yapamadım.

Body canon 600 d lens 18-55ıs 2 ve 55-250 ıs2 canon lenslerim var. Bu hobiye arkadaşım sayesinde girdim. Arkadaşım gayet iyi bu hobide fakat ben vakit bulamadığımdan acemi kaldım. İnşallah Cem abi ve sizlerin sayesinde ilerletebilirim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Body canon 600 d lens 18-55ıs 2 ve 55-250 ıs2 canon lenslerim var. Bu hobiye arkadaşım sayesinde girdim. Arkadaşım gayet iyi bu hobide fakat ben vakit bulamadığımdan acemi kaldım. İnşallah Cem abi ve sizlerin sayesinde ilerletebilirim.

Ben sizden ancak bir adım ilerdeyimdir. Asıl usta Cem bey.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim fotoğrafçılığımız bas çek fotoğraf makinaları fotoğrafçılığı. ancak bu kıytırık makine ile fotoğraf çekebilmek için birçok internet sitesi gezdim bazı teknikler okudum ve bir çok fotoğraf inceledim. çıkarttığım sonuç fotoğrafçılık derin bir kuyu.

Profesyonel veya yarı profesyonel makine ile çekim yapmak için illaki bir bilenden yardım almak gerekiyor. bununla birlikte her farklı çekim için farklı objektif farklı lens farklı filtre gerekli ve bunlar hem oldukça pahalı hem de kullanımını ışık odak pozlama vs kriterlerin çekim ortamı ile kombine etmek gerekiyor. baktım zaman ve de maliyet yönünden beni aşıyor bas çek makinaya devam dedim. 

bas çek makinalarda bir kaç altın kural var ben bunlara uymaya gayret ederim. 1/3 oranı, nesneyi biraz merkezden kaydırmak (bu da kareyi 9 a bölüp nesneyi öyle yerleştirmek), nesneyi tam çekmek ve yarım nesne bırakmamak. birde benim geliştirdiğim teknik var onuda açıklayayım bir fotoğraftan 3-5 çekim alıyorum. bir tanesi tutuyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.