Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Enstruman Çalmak İstiyorum

taner eviş

Önerilen Mesajlar

Vallahi gitar biraz el ayak oldu çok gitar çalan var sağda solda dolanan.

Ahmet abi mızıka aklımdan geçmiyor değil aslında.

Ney i de denemistim bi ara ses almakta zorlandım. Alperen abimin dedigi gibi baş dönmesi filan oldu.

klarnet filan nasıl olur ki acaba ?? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir enstrumanla müzik yapmak ; seçmece olacak birşey değildir ... neye yeteneğin varsa ona yönelirsin , yoksa çaldığın müzik çok yüzeysel olur ...  nefesin yoksa , üflemeli çalgı çalamazsın , parmakların kısa ve tıknaz ise gitar , piyano zorlanırsın , gelgelelim müzik kulağıın yoksa ; hiçbişey çalamazsın ... ayrıca hoşlandığın müzik doğrultusunda bir çalgı düşünebilirsin ... yoksa kontrabas alsan ne fayda :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi gitar biraz el ayak oldu çok gitar çalan var sağda solda dolanan.

Ahmet abi mızıka aklımdan geçmiyor değil aslında.

Ney i de denemistim bi ara ses almakta zorlandım. Alperen abimin dedigi gibi baş dönmesi filan oldu.

klarnet filan nasıl olur ki acaba ?? :)

Sen piyasa yapmak icin mi calacaksin yoksa bir enstruman calmak icin mi? Eger ele ayaga dusmemis birsey istiyorsan tulum cal, kemence cal, hatta obua cal, pan flut cal filarmoniye girersin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tulum ciddi nefes istiyor. Kemençe ciddi hız istiyor.Öylesine eğlenmelik isteniyorsa elektronik bateriler var, kulaklıkla kullanılabilen, abim evine almıştı amatör bir şey, o denenebilir. Vurmalı çalgılar eğlencelidir. Elektro gitarın da böyle bir versiyonu var da diğerleri için kolu komşu dert olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tulum ciddi nefes istiyor. Kemençe ciddi hız istiyor.Öylesine eğlenmelik isteniyorsa elektronik bateriler var, kulaklıkla kullanılabilen, abim evine almıştı amatör bir şey, o denenebilir. Vurmalı çalgılar eğlencelidir. Elektro gitarın da böyle bir versiyonu var da diğerleri için kolu komşu dert olur.

Birseyi de bilme...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birseyi de bilme...

TV izlersem sadece belgesel izliyorum, sosyal ortam mantığım, bilmediğim şeyleri gözlemlemek, Quora'da Facebook'ta geçirdiğimin 5-10 katı, muhtemelen daha fazla zaman geçiriyorum, küçüklüğümde gitar ve piyano çalmışlığım da var, kuzenim keman çalıyor, bir ara operaya baya sardırmıştım, Bizet hala favorimdir. Tulum ve kemençe de memleketimin sevilen çalgıları.

Hala pek bir şey bildiğime inanmıyor, pratikteki ciddi eksikliklerimi nasıl halledeceğimi de bilmiyorum malesef :unsure:

Hatta bilsem ne değişirdiki, forumda bile anlatamıyorum anlatmak istediğimi :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eger ele ayaga dusmemis birsey istiyorsan tulum cal, kemence cal, hatta obua cal, pan flut cal filarmoniye girersin :)

dün hatunla  bunu  da ko nuşmadık değil abim  

Üstad lar zaten beğendiğim bir ses beni hep coşkuyla dolduran TULUM da karar verdim

sigara da içmiyorum. Calabilecegimi de düşünüyorum açıkçası.

Sadece maddi sponsor bulmam lazım :))

Biraz kasayim kendimi.

ya da doğum günümde forumcana alsaniza bana olur mu ki :))

iyu bur tulum alabilecek yer bilen var midir acaba. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dün hatunla bunu da ko nuşmadık değil abim

Üstad lar zaten beğendiğim bir ses beni hep coşkuyla dolduran TULUM da karar verdim

sigara da içmiyorum. Calabilecegimi de düşünüyorum açıkçası.

Sadece maddi sponsor bulmam lazım :))

Biraz kasayim kendimi.

ya da doğum günümde forumcana alsaniza bana olur mu ki :))

iyu bur tulum alabilecek yer bilen var midir acaba. ?

Artvin, Rize taraflarina bakman lazim.. Fiyatini tam bilmemekle birlikte, pek ekonomik oldugunu sanmiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artvin, Rize taraflarina bakman lazim.. Fiyatini tam bilmemekle birlikte, pek ekonomik oldugunu sanmiyorum..

Ekonomik bölümü birtek mızıkaya uyuyordu galiba abim :))

Tulum dersleri ile alakalı biraz araştırma da yaptım. Müzik kulağım çok iyiydi enstrüman çalan arkadaşlarım soylerlerdi hep.

az nota bilgisi edindik mi tamam dir :)

Artık asker arkadaşıma danışarak alacaz bişeyler.

Minimum 400 lira gibi görünüyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomik bölümü birtek mızıkaya uyuyordu galiba abim :))

Tulum dersleri ile alakalı biraz araştırma da yaptım. Müzik kulağım çok iyiydi enstrüman çalan arkadaşlarım soylerlerdi hep.

az nota bilgisi edindik mi tamam dir :)

Artık asker arkadaşıma danışarak alacaz bişeyler.

Minimum 400 lira gibi görünüyor

O zaman şimdiden hayırlı olsun...

Benim biraz kafamı şişiren bir enstrüman.. Kemençeyi dinlemeyi tercih ederim.. :)

Ama orjinal bir enstrümandır, klasik şeylere yönelmemen de hoşuma gitti..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.