Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Enstruman Çalmak İstiyorum

taner eviş

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar bu aralar bi baktım çok fazla kendimle.zaman geçiremiyorum

Uzun zamandır da aklimdaydi bir enstrüman çalmak lakin ne çalmak istediğime karar veremedim

Enstrüman çalan abiler arkadaşlar varsa önerisini beklerim.

Çok pahalı olmaması ve az biraz da olsa kolay ogrenebilecegim birşey olursa sevinirim saygilar vesselam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yaştan sonra öğrenilmeye çalışılan neredeyse tüm enstrümanlar zor gelecektir diyerek baştan bir hevesini baltalayayım :muha:

Şaka bir yana, enstrüman çalmayı öğrenmek sabır ve kararlılık istiyor. Ben bir ara elektro gitar dersleri aldım. Şuan hayatta kalacak kadar çalabiliyorum ama tabii ki bir alex değilim. :kıhkıh:

Seçeceğin enstrümanı bence zevk aldığın müzik türüne göre seçmelisin. Böylece öğrenmeye ve çalmaya daha hevesli olacağın aşikar..

Elektro gitar tavsiye ederim ama elektro gitar pahalı bir enstrüman. Öncelikle kendisi pahalı, sonra ekipmanları pahalı. Yanına en azından bir amfi alman gerekecek. Bugün yeni başlayana uyacak, çok pahalı olmayan sıfır bir elektro gitar nereden baksan 500 TL civarı.. en ucuz amfi nereden baksan 150 TL.. senin kriterlerine bakınca elektro gitar pek uymuyor gibi..

Klasik gitar tabi hem yan ekipmana ihtiyaç duymaması, hem de çok daha ucuza alınabilecek olması sebebiyle daha makul bir seçenek.

(Not: Klasik gitar öğrenilmeden elektro öğrenilmez diyen ilk 5 kişiye güzel bir dayak var)

Bağlama, tınısı sebebiyle hep sevdiğim bir enstrümandır ancak öğrenilmesi gitara göre nasıldır bilemiyorum..

Başka bir seçenek de Ney.. Harika bir enstrümandır. Ses çıkarabildikten sonrası nispeten daha kolaydır. Blok flüt işini kıvıran birisi onun da mantığını kavrayıp üfleyebilir.. Ancak önce ses çıkarabilmek şart.. Ben evde yaklaşık 15 gün uğraşmıştım.. Tabi devamlı hüff hüff denemekten bir süre sonra baş dönmesi, tansiyon düşmesi gibi yan etkileri olabiliyor ses çıkarma sürecinin..

Bunlar dışındaki enstrümanlar için hem enstrüman hem de onu öğretecek hoca bulman zor. O yüzden çok girmiyorum..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben darbukayla başlayayım ilerde bateri falan kurarim demiştim. Evde darbukayı tıngırdatmaya başlayınca komşular şikayet etti bir heves de böylece de bitti.

Al işte, ah bu komşular yok mu. Kendileri bir şey olamamış olacak adamı da engelliyorlar. Belki bu resimde Ramazan olacaktı :D

YvNLrks.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Al işte, ah bu komşular yok mu. Kendileri bir şey olamamış olacak adamı da engelliyorlar. Belki bu resimde Ramazan olacaktı :D

YvNLrks.jpg

Darbuka çalıyorum diye eve polis gelmişti bu bateriyi eve kursam direk silivri de veli küçük e komşu olurum herhalde :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En mantıklısı,kolayı ve en az masraflısı klasik gitar. İnternetten videoları izleyerek bile öğrenebilirsin,üniversitenin ilk senesi benimde merakım olmuş bir iki birşeyler öğrenmiştim. Üstünde durmayınca unutuldu gitti hevesimde kalmadı gerçi gitara. Yeni merakım keman ancak düzgünlerinin fiyatı uçuk ve öğrenmesi zahmetli diye bulaşmıyorum pek . Her gece solo keman videoları izlediğimi saymazsak tabi  :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En mantıklısı,kolayı ve en az masraflısı klasik gitar. İnternetten videoları izleyerek bile öğrenebilirsin,üniversitenin ilk senesi benimde merakım olmuş bir iki birşeyler öğrenmiştim. Üstünde durmayınca unutuldu gitti hevesimde kalmadı gerçi gitara. Yeni merakım keman ancak düzgünlerinin fiyatı uçuk ve öğrenmesi zahmetli diye bulaşmıyorum pek . Her gece solo keman videoları izlediğimi saymazsak tabi  :kıhkıh:

Sana bir stradivarius veya amati alalım.. alalım derken, manevi desteğimiz var yani yanlış anlama :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.