Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 Ebnin Önü Dahamı Alçak?

Doğan Kurban

Soru

Arkadaşlar sorum biraz garip gelebilir.Servise gittiğimde ustaya arabamın ön yüksekliğinin diğer Focus Titaniumla burun buruna yanaştırıp baktığımda daha düşük göründüğünü söyledim.Hatta servistede aynısını yaparak kontrol ettik ve benim arabam daha düşük seviyesi.Şimdi usta lastikden olabilir dedi ama kontrol ettiğinde normal olduğunu gördü.Son olarak bana bahane gibi geldi Ecoboost ların önü daha alçak dedi.Bu konuda fikri olan var mı?Çünkü ben arabamın ön takımında sorun olduğunu düşünüyorum.Konfor çok düşük ufacık bir çukurda dahi kütür kütür vuruyor.Lastiğin hava basıncı çok yüksek olduğunda hani vururya aynı o şekilde vuruntu sesi geliyor.Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar sorum biraz garip gelebilir.Servise gittiğimde ustaya arabamın ön yüksekliğinin diğer Focus Titaniumla burun buruna yanaştırıp baktığımda daha düşük göründüğünü söyledim.Hatta servistede aynısını yaparak kontrol ettik ve benim arabam daha düşük seviyesi.Şimdi usta lastikden olabilir dedi ama kontrol ettiğinde normal olduğunu gördü.Son olarak bana bahane gibi geldi Ecoboost ların önü daha alçak dedi.Bu konuda fikri olan var mı?Çünkü ben arabamın ön takımında sorun olduğunu düşünüyorum.Konfor çok düşük ufacık bir çukurda dahi kütür kütür vuruyor.Lastiğin hava basıncı çok yüksek olduğunda hani vururya aynı o şekilde vuruntu sesi geliyor.Saygılarımla.

Arkadaşlardan birisiyle denk gelirsek bakarım, haber veririm. Yok ben merak ediyorum diyorsan getir arabanı karşılaştıralım abicim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben kıllandım Tur oto nun servisinden.Açıkcası daha düzgün bir servis bulabilirsem oraya gidiyim diyorum.

Sanıyorum her servis için iyi ve kötü yorumları vardır insanların. Yani iyisi şudur demek pek bir anlamsız oluyor. Deneyip tecrübe etmek lazım.

Mesela ben Tur oto'dan çok memnundum, daha sonra fikrim değişti. Halen hizmetini beğenende vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ağırlık dağılımı motor'a göre değişebiliyor.

Ecoboost diye ayrımda yetersiz hangi ecoboost diye ayırmak gerekiyor.

Ayrıca servis bunu kendin emin dediyse doğrudur olmaz diye birşey yok yani.

yüksek olsa bişey demezdimde alçak olması garibime gitti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yüksek olsa bişey demezdimde alçak olması garibime gitti.

Patron burnunu indirip sürtünmeyi azaltmaya çalışmak istenmiş olabilir, şimdi tamamen atıyorum çünkü ağırlık oranları aklımda değil ama 1.0'ın daha dengeli olduğnu hatırlıyorum sadece.. Yani bilemiyorum net olarak.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Patron burnunu indirip sürtünmeyi azaltmaya çalışmak istenmiş olabilir, şimdi tamamen atıyorum çünkü ağırlık oranları aklımda değil ama 1.0'ın daha dengeli olduğnu hatırlıyorum sadece.. Yani bilemiyorum net olarak.. 

e diğerlerinin günahı ne o zaman :D motor hafif olduğundan tabiki daha dengeli 1.0, yayıda ona göre farklı olmalı ki burnu havada kalmasın. Ancak bu yayla diğer araçlara göre daha düşük olması hala garip bence sonuçta bu araç için belirlenmiş ideal değer motordan bağımsız olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

e diğerlerinin günahı ne o zaman :D motor hafif olduğundan tabiki daha dengeli 1.0, yayıda ona göre farklı olmalı ki burnu havada kalmasın. Ancak bu yayla diğer araçlara göre daha düşük olması hala garip bence sonuçta bu araç için belirlenmiş ideal değer motordan bağımsız olmalı.

1.0 sonra geldi :D makyaj ile değişmiştir böyle birşey varsa (sallıyoruz sonuçta)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O zaman ecoboost motor arabası olanlar ön ford armasının altından yere yüksekliği ölçelim bakalım hakkatende ustalar doğru demişmi. Tabi biraz zahmet verces ama :)

Şimdi siteden baktım yüksekliklerine. Sadece sw de farklı 4k yada 5k 1484 ölçüsünde yazıyor. Yani motor seçeneğiyle bir ölçü ayrımı yok. Dolayısıyla ustanın salladığı konusu ağır basıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şimdi siteden baktım yüksekliklerine. Sadece sw de farklı 4k yada 5k 1484 ölçüsünde yazıyor. Yani motor seçeneğiyle bir ölçü ayrımı yok. Dolayısıyla ustanın salladığı konusu ağır basıyor

O kadar basit değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.