Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.0 Ebnin Önü Dahamı Alçak?

Doğan Kurban

Soru

Arkadaşlar sorum biraz garip gelebilir.Servise gittiğimde ustaya arabamın ön yüksekliğinin diğer Focus Titaniumla burun buruna yanaştırıp baktığımda daha düşük göründüğünü söyledim.Hatta servistede aynısını yaparak kontrol ettik ve benim arabam daha düşük seviyesi.Şimdi usta lastikden olabilir dedi ama kontrol ettiğinde normal olduğunu gördü.Son olarak bana bahane gibi geldi Ecoboost ların önü daha alçak dedi.Bu konuda fikri olan var mı?Çünkü ben arabamın ön takımında sorun olduğunu düşünüyorum.Konfor çok düşük ufacık bir çukurda dahi kütür kütür vuruyor.Lastiğin hava basıncı çok yüksek olduğunda hani vururya aynı o şekilde vuruntu sesi geliyor.Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu arada Ağaçlı Ford servisini Ankara da çok övmüşlerdi.Aradım az evvel fakat Ankara da artık bakım onarım yapmayacaklarmış.Ya son kez Tur Oto servise şans verip gideceğim yada sizlerin önerilerini bekleyeceğim. Çünkü arabadan soğumaya başlıyorum.Keyif almadan araba kullanmanın hiçbir güzelliği yokki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada Ağaçlı Ford servisini Ankara da çok övmüşlerdi.Aradım az evvel fakat Ankara da artık bakım onarım yapmayacaklarmış.Ya son kez Tur Oto servise şans verip gideceğim yada sizlerin önerilerini bekleyeceğim. Çünkü arabadan soğumaya başlıyorum.Keyif almadan araba kullanmanın hiçbir güzelliği yokki.

Müsait bir zamanda görüşelim. Bakalım araçların farkına. Önce nedir ne değildir bir anlayalım derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de ayni cvp var ama yakinda amortisor test cihazi olan bir firma var, teknisyenle birlikte oraya goturecegiz. Sonucu paylasirim.

Süper olur bakalım nolcak. Dün iş çıkışı servise bindim inanın o servisin bile ön takım sesi benimkinin yarısı bile yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba,

Birkac gundur foruma bakamadim ve de yazamadim.

Evet servisteki Basteknisyenle birlikte yakindaki bozuk bir yolda denedik. Sonuc ayni ama servise gore bu normal degerler dahilinde. Bundan rahatsizligimin olmasini da normal karsiliyorlar ama aciklama soyle;

"Elektrikli ve kuru tip bir direksiyon kutusu oldugu icin tekerleklerden direksiyona iletilen titresim ya da hareket bir metal sesi veriyor. Bu sistemin calisma sekline gore bu duruma yapilabilecek bir sey yok. İsterseniz garantiden yeni bir direksiyon kutusu talep edelim ama bu sesi duymaya devam edeceksiniz."

Test araci dizel style donanim sedan bir aracti. Onu da denedik ve onda da neredeyse yakin sesler var. Yakin diyorum cunku dizel motordaki ses seviyesi ile benim aracimdaki (benzinli pws) ses seviyesi farkli. Bundan dolayi da diger sesleri daha cok duyuyorum ve daha cok rahatsiz oluyorum.

En son suna karar verdim;

Fiesta makyaj gordugunde direksiyon kutusu ve on takimdaki bir takim parcalar yenilenerek oldukca iyi bir yol katedilmisti. Focus'un da makyajlanmasinin ardindan bu parcalarda degisiklik olursa (ki bu parcalarin da yp stoklarina girmesi ortalama 6 ay) test edip, servisten de degistirilen parcalar hakkinda bilgi aldiktan sonra bu parcalarla garanti suresinde isimi cozmeye calisacagim.

Aracimi Aralik 2013'te alirken ilave 1 yil Ford Guvence almistim. Sanirim bu sureyi iyi degerlendirecegim :)

Umarim siz daha iyi bir yol bulursunuz.

Bir de amortisor testi icin bir firmaya gidecegiz yazmistim ama yukarida yazdiklarimin sonucunda gerek duymadim

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.