Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni "archival Discs" Sony-Panasonic

Önerilen Mesajlar

sony ve Panasonic optik disk e yeni boyut kazandırmaya devam ediyor. profesyonel amaç için üretilmiş, suya, toza dayanıklı 300 gb kapasiteli disklerini mayıs ta tanıtacaklarmış.. ilerde 500 gb ve 1tb versiyonları bekleniyor..

sanırım 3-5 yıla kadar, önce çok pahalı olacak ve arşiv amaçlı çıkan bu ürünler, son kullanıcı seviyesinde 4k, 7.1 hd sesli filmlerle bizlerin hizmetine sunulur. mevcut 2 katmanlı blueraylerin kapasitesi 4k filmlere yetmez sanırım..bu da yeni cihazlar, yeni tüketim ve para demek :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

M-Disc diye bir şey vardı bu konuda. Raf ömrü 200-300 yıldı yanlış hatırlamıyorsam akşam detayları eklerim.

Boyutları çok küçük olmasına rağmen güvenilir ve uzun ömürlü olduğundan ve daha da önemlisi normal bir dvd-rom okuyabildiğinden tüm aile resimlerini oraya atma planlarım vardı benim. Sonra cloud/bulut ile tanıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sony ve Panasonic optik disk e yeni boyut kazandırmaya devam ediyor. profesyonel amaç için üretilmiş, suya, toza dayanıklı 300 gb kapasiteli disklerini mayıs ta tanıtacaklarmış.. ilerde 500 gb ve 1tb versiyonları bekleniyor..

sanırım 3-5 yıla kadar, önce çok pahalı olacak ve arşiv amaçlı çıkan bu ürünler, son kullanıcı seviyesinde 4k, 7.1 hd sesli filmlerle bizlerin hizmetine sunulur. mevcut 2 katmanlı blueraylerin kapasitesi 4k filmlere yetmez sanırım..bu da yeni cihazlar, yeni tüketim ve para demek :)

Benzer medyalar Telekominikasyon sektöründe bayadır kullanılıyor. Fakat böyle public olacak olması çok iyiymiş.

Unutulmaması gereken şey ise bu aletlere yazdığınız medya saniye + buffer hesabı yapıldığında öyle film izlenecek düzeyde değildi. Aşırı yavaştı ki zaten işi bu değil. Arşiv işi.

Gelişip ev kullanıcısına hitap eder hale gelirse mutlu bir insan olurum.

Haberin başlığı şurada:

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201403/14-0310E/index.html?utm_medium=referral&utm_source=pulsenews

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

M-Disc diye bir şey vardı bu konuda. Raf ömrü 200-300 yıldı yanlış hatırlamıyorsam akşam detayları eklerim.

Boyutları çok küçük olmasına rağmen güvenilir ve uzun ömürlü olduğundan ve daha da önemlisi normal bir dvd-rom okuyabildiğinden tüm aile resimlerini oraya atma planlarım vardı benim. Sonra cloud/bulut ile tanıştım.

lg nin modisc i var 100 yıl garantili

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

M-Disc'in  25 gb'lık blu-ray'leri çıkmış. 1000 yıl raf ömrü var. Şu anki tüm DVD-ROM'lar ve Blu-Ray cihazları okuyabilmekte.

15'li pakette 25 gb'lığın tanesi 4.5 dolara geliyor, 10'lu pakette 4.5 gb'lıkların tanesi 3 dolara gelmekte. 

İnternetin teorik olarak hiç bir zaman 100% güvenli olmayacağı düşünülürse çok mantıksız değil bu işler bence.

Detaylı bilgi:http://www.mdisc.com/what-is-mdisc/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.