Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve neredeyse hiçbir reklam görmeyeceksiniz.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen özellikler [Hill Holder Eklendi]

Önerilen Mesajlar

• Yanıt 3,8k
  • Oluşturulma
  • Son yanıt

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Bu Konuya En Çok Yazanlar

Popüler Mesajlar

Bugun km ayarlamaya çalışırken, Alperen abinin arabayı çökerttim. Anahtarı çeksem bile gösterge farlar vs çalışmaya devam ediyordu bagaj açılmıyordu araba çalışmıyordu. Ayrıca kmyide ayarlayamadık, ne

Rica ederim Eren kardeşim, inşallah bir daha bu şekilde bir sorun ile karşı karşıya kalmamanı dilerim.Bu forumda ben de benzer şekilde yardımlar aldım başta Gürkan Çakıroğlu abimiz(hocam), çok de

100 metre menzili olan uzunu görmeyip 10 metre menzili olan sisi mi görecek?

Yayınlanan Görseller

12 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bmc olmaz Ford da, bcm olacak ?

Alarm için kutucuğa tıkla, 04 yaz oraya (doğru hatırlıyorsam 04 tü)

Yanlış yazmışım onu ? evet oraya kadar geliyor ama seçili olan seçenek değişmiyor. 04 yapamıyorum. Mode kısmı normal. Acaba orasını Engineering seçenekleri var onları mı seçmem gerekiyor.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Forscan da isen evet.

Evet Forscan kullanıyorum. Malum Focccus çalışmıyor bizde. ? Neyse yarın deneyeceğim bakalım şimdi komşuları rahatsız etmeyeyim. Teşekkürler Gürkan hocam. ?

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
12 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Forscan da isen evet.

Hocam bugün yaptım teşekkürler. ? Alarm aktif. Kaput ile alakalı bir uyarı vermedi. Çalışıyor içeriden açınca. Yol bilgisayarına bu ayarlar geldi. Bunlarda bir şeyleri değiştirmem gerekiyor mu?

2020-10-18 11.42.15.jpeg

2020-10-18 11.42.12.jpeg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Fotoda görüldüğü gibi kalsın.

Güle güle kullan ?

Teşekkürler Gürkan hocam ? Kilitleyince korna bildirimini açmak istiyorum. Normalde 01 de idi. 02 yapınca ön yolcu ve şoför kapısı açık olup kilitlemeye çalışınca korna çalıyor. 06 yapınca kilitlemeye çift basınca korna çalıyor. Bu nasıl olacak acaba?

2020-10-18 11.14.56.jpeg

Mustafa Kızıltan tarafından düzenlendi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
22 saat önce, Mustafa Kızıltan yazdı:

Teşekkürler Gürkan hocam ? Kilitleyince korna bildirimini açmak istiyorum. Normalde 01 de idi. 02 yapınca ön yolcu ve şoför kapısı açık olup kilitlemeye çalışınca korna çalıyor. 06 yapınca kilitlemeye çift basınca korna çalıyor. Bu nasıl olacak acaba?

2020-10-18 11.14.56.jpeg

2017 modelin bazıları FoCCus programı ile okuma yapıyormuş  bazıları okumuyor. İlk 6 ay üretim 2. ay üretim olarak değişiyor olabilir. Aracınız 2018 ise FoCCus ile işlem yapamazsınız, Forscan ile yapabilirsiniz.

FoCCus ile 2013 - 2016 modellerde kapı kitlemede korna bidirim sesi özelliği ekleniyor ama bu özellik Forscan ile aktif edildiğinde 2 kez ard arda basmak gerekiyor. Forscanda 1 kez basmada korna bildirim sesi gelme özelliği olmuyor...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar iyi forumlar. Tüm sayfaları tek yek okudum ancak Forscan için detaylı bir anlatım yada kullanım şekli gözükmüyor. Rica etsem bunla alakalı bir yardımınız dokunur mu? En azından herkesin yapmak istediği belli başlı özelliklerin açılmasının yazılı yada fotoğraflı anlatımı gibi

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
15 dakika önce, Soner Baş yazdı:

Arkadaşlar iyi forumlar. Tüm sayfaları tek yek okudum ancak Forscan için detaylı bir anlatım yada kullanım şekli gözükmüyor. Rica etsem bunla alakalı bir yardımınız dokunur mu? En azından herkesin yapmak istediği belli başlı özelliklerin açılmasının yazılı yada fotoğraflı anlatımı gibi

Ne yapmak istediğinizi forumda aratır mısınız? Onun için ayrı konu zaten olabilir ? 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Benzer İçerikler

• Yazan: Cenk İşler
      Rus sitelerinde dolanırken (asbuilt kodlarını ararken) FFCONFIG3 uygulamasına rast geldim. Ücretli versiyonu indirip denedim, sonuç başarılı telefon üzerinden yapabiliyorsun. Benim araç 2017 olduğu için korna bildirimini, cam süresini forscan üzerinden yapamıyordum çünkü kodları bulamamıştım elbet vardır da bana denk gelmedi diyelim. 

Programın yaptıklarına örnek;
      -hareket ettikten sonra kapıların kilitlenmesi
      -lastik basıncı izleme (DDS)
      - yokuş kalkış destek 
      -Hız sabitleyici
      -standart güvenlik sistemi (korna alarm)
      -Native park sensörleri
      -yıkama sıvısı seviye sensörü
      -İskandinav ışığı
      ve araç yapılandırmanıza dahil edilmeyen diğer birçok parametre.

Bunu yapmak için, OTG fonksiyonlu bir akıllı Android telefona ve orijinal bir adaptör ELS27 usb'ye ihtiyacınız var.
      Dikkat !! Uygulama SADECE USB adaptörlerle çalışır.
      Çin klonu els27 ile çalışmayacak! Diyor evet çalışmıyor ?
      Fakat modifiye elm ile çalışıyor?

Bu arada bende korna bildirimi çalıştı (isteyene 6 farklı seçenek sunuyor) cam süresini açmak için ayarladım (tek basmada kapıların açılması 2. basışı 1sn tutarsan camlar iniyor, ama kapanmayı yapamadı sordum el cevap:

Hi!
      Lifting does not change due to firmware. I used to change, but after replacing the firmware with a new one, they also stopped changing. 

yazılım nedeniyle olmuyor diyor. (Ama 2017 öncesindeki araçlarda yapılıyor biliyorum)

Nasıl yapıldığını içeren bir kaç videoyu youtube üzerinden seyredebilirsiniz.
      https://www.youtube.com/channel/UCtk5rPs4f985Tm6uJdR-OhQ

Bu arkadaşların aşağıdaki sosyal medya uygulamasında grupları var göz atmak isterseniz.
      https://vk.com/ffconfig

Program rusça ve ingilizce sağ üstten dil seçimi yapılıyor.

Örnek fotoğraflar

Bu app ne işe yarar derseniz laptopu ikidebir evden taşımayım veya laptop'un pili geberik sağ sola götüremeyenler için (benim gibi) programı cebinde taşımaya yarar, arıza kodlarını gösteriyor ve siliyor ayrıca.

O değil de reklam gibi oldu bu yazı @Yakup Çağatay uygun değilse kaldıralım yazıyı lütfen.

• Yazan: Alper Sakallı
      Merhaba Arkadaşlar.

2012 model 142bin km'de Focus 1.0 EcoBoost Titanium manuel vites ve sadece benzinli aracımdaki bazı durumların çözümü için tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.

Şikayetlerim:
      - Rölantide sarsıntılı bir titreşim.
      - Yokuş kalkış desteğinin çalışmaması.

Öncelikle aracımın rölantide titreme sorunu olduğu için geçen hafta Özel Ford Servisinde buji takımı değişti ve sarsıntı 1 haftalığına %80 oranında düzeldi.

Bugün Cruse Control ile giderken emisyon lambası yandı ve rölantideki titreşim arttı. 

Gürkan Hocamla buluşmamızda Focccus programı ile gizli özellikleri açarken, yokuş kalkışın devre dışı bırakıldığını gördük. Düzelttiğinde ise gösterge ekranından uyarı verdi.
      Arıza kodlarını da okudu ve hafızada şunlar çıktı:

P0420 Katalizör sistem verimi eşik değerin altında (Sıra 1)
      P0807 Kavrama konumu algılayıcı devresi düşük
      P0558 Fren takviye basıncı algılayıcı devresi yüksek giriş
      P086A Boş konum sensör devresi açık
      P0832 Kavrama pedalı anahtarı A devresi
      P0835 Kavrama pedalı anahtarı B devresi yüksek.

Arızaların çoğu silindi şuan arıza/emisyon lambası yanmıyor ancak titreşim devam ediyor.
      Yokuş kalkış çalışmıyor göstergedeki ayarlardan açınca uyarı veriyor. 

Gürkan Hocam sağ olsun Savaş ustayla görüştü P0420 için katalizörün değişmesi gerekir dedi egzozcuya yönlendirdi. Egzozcu katalizör sağlam, ateşlemede sorun var dedi. Mekanik servisine gittiğimde Bujilerin kodu aynı olsa bile markası önemli dedi. Orijinal olmalı dedi. Yarın henüz 7 günlük olan bujiye bakacağım markası ve numarası orijinalle uyuşuyor mu diye.

Ekstra olarak aracın evveliyatında motor ve üst kapak değişmiş. Baskı balata değişerek Volant tornalanmış.

Okuduğunuz için teşekkür eder, değerli fikirlerinizi beklerim.

• Yazan: Erdal P.
      Arkdaşlar merhaba.aranıza yeni katıldım.uzun zamandır konuyu ve forumu takip ediyorum.aracım 2008 makyajlı focus trend.aracımda eco mod ve otomatik kilitleme özelliklerini aktif etmek istiyorum.elm 327 kabloyu aliexpressten aldım.elmconfig programıyla bağlandım.ancak yalnız 120 km'den sonra uyarı özelliğini aktif edebildim.forumdan okuduğum kadarıyla eco mod ve otomatik kilitleme özelliğini aktif edebilmek için rom güncellemesi yapılması gerekiyor.HEC menüsündeki güncelleme sayfasına girdiğimde rom versiyonunun 230 olduğunu gördüm.yükseltilebilecek rom listesinde ise aşağıda  eklediğim ekran görüntüsündeki ROM versiyonları çıkıyor.hangisini yükleyeceğim konusunda tereddütte kaldım.yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı?verceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim

• Yazan: İsmail Kırbaş
      Selam Arkadaşlar Elm 327 kablom var ekte fotolarda görüldüğü gibi modifiye etmek için almıştım fakat bu kablo resimlerde gözüken anlatılan gibi çıkmadı formda ve nette bayağıdır araştırıyorum ama bir bilgi bulamadım.
      fotograf benim kabloya ait en alttaki de olması gereken kablolular için olan.
      konu hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.Teşekkürler.
    • Yazan: Emre Hünkarbey
      Merhaba. Bugün (22 Kasım 2017) itibariyle 2015 Model Focus Sedan Style Benzinli Powershift araç sahibi oldum. Forumda okuduğum kadarıyla Powershift’lerin hepsinde yokuş kalkış desteği olduğu belirtiliyor ama arabam bugün sürekli geri kaçırdı. Ayarlar menüsünde de çekiş kontrol var ama yokuş kalkış diye bir menü yok. Acaba nasıl aktif oluyor, yardımcı olursanız çok sevinirim, cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
  • Bir arkadaşa söyle

FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.