Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bozuk Yolda Aracın Her Tarafından Gelen Ses

Hasan Şahin

Soru

Herkese merhaba aracımda uzun zamandır rahatsızlığını hissettiğim ve çözülemeyen bir sorun var. Yetkili serviste navigasyon taktırdıktan sonra iyice artan bu sesten nasıl kurtulurum. Servise daha önce gittim navigasyonlu ekran söküldü takıldı fakat geçmedi.

Özellikle tümseklerden ve bozuk yollardan giderken sanki araba dökülüp orda kalacakmış gibi bir ses geliyor.

Ankarada önereceğiniz servis neresidir?

Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar nasıl çözüm buldular merak ediyorum.

Herkese teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

tekerlek sesini de çok aldığı için bozuk yollarda, tırtıklı asfalt gibi.. bence yapacak birşey yok.

davlumbaz altına yalıtım yerleştirip, süspansiyonların arkasına sarı pütür attırılabilir ama bir nebzeye kadar faydalı olacaktır.

sonuçta bizim memleketin arabası değil bu arabalar.. artık reno 12 de yok :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tekerlek sesini de çok aldığı için bozuk yollarda, tırtıklı asfalt gibi.. bence yapacak birşey yok.

davlumbaz altına yalıtım yerleştirip, süspansiyonların arkasına sarı pütür attırılabilir ama bir nebzeye kadar faydalı olacaktır.

sonuçta bizim memleketin arabası değil bu arabalar.. artık reno 12 de yok :D

üstadım zaten davlumbazda yalıtım malzemesi kullanılmış orda da kaplama var fakat bu dediğim ses dışardan gelmiyor aracın içinden geliyor bir şey artık neyse cızırdıyor tıkırdıyor ses yapıyor gözlük kabının ordanmı geliyor sağ kapıdanmı yoksa konsoldanmı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sensörün orada sanırım kronik bir sorun varmış. Orası olabilir belki. Ben de de stabilize yolda gözlük yeri ve iç aydınlatma arasında bulunan eğimli yerden az bi ses geliyor ama dokundurmadım daha kötü olabilir diye :)

Kesinlikle katiliyorum bu sozunuze muhtemelen dediginiz yerden geliyor hatta kac kere gozlugu cikardim bu yuzdenmi diye. Bakalim baska ayni sorunu yasayan arkadaslar cikacakmi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlamanın en güzel yolu bozuk yola girince ses yapmaya başladığı zaman elinizi o eğimli yere az bastırıp dinleyiniz. Ses kesilirse bilin ki sorun orada :) Ben servise sordum takarken yerine oturmamış olabilir yada tırnak kırılmış olabilir açıp bakılması lazım dedi. Bende genelde asfaltta şehir içi kullandığım için açtırmadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

üstadım zaten davlumbazda yalıtım malzemesi kullanılmış orda da kaplama var fakat bu dediğim ses dışardan gelmiyor aracın içinden geliyor bir şey artık neyse cızırdıyor tıkırdıyor ses yapıyor gözlük kabının ordanmı geliyor sağ kapıdanmı yoksa konsoldanmı bilmiyorum.

konsoldan gelen ses mi dir, daha derinden mi gelir, bilemiyoruz tabi. ama genel şikayet direksiyon kutusu bu araçlarda.

kutu kuru tip deniyor, servis yağlı diyor..

5.5 sene hyunda accent era ya bindim, kah ses geldi kah kesildi..kah koltuk gıcırdadı kah yine kesildi.. arabayı sattığım gün içini temizledim, torpidodaki ve kapı ceplerindeki tüm eşyalarımı boşalttım çarşıya gittim 8 km, gidene kadar arabadan tık ses gelmedi..

içeriyi boşaltıp bir deneyin bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özellikle tümseklerden ve bozuk yollardan giderken sanki araba dökülüp orda kalacakmış gibi bir ses geliyor.

Konsoldan ya da iç mekandan gelen bir masum ses için mi kullanılmış bu tanımlama?

Eğer mübalağa sanatına bir örnek değilse araba dağılmadan servise gidin derim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

motor aksamı, mekanik aksamla ilişkili sesleri ayırt etmek önemli bunlarla ilişkili bir şüphe varsa servise gitmekten çekinmemeli, ama bu güne kadar bir yerinden, konsol ve iç mekandan bahsediyorum, ses gelmeyen aracım olmadı ( premium markalara ulaşamadık belki ondandır :) ), en güzeli onlarla birlikte yaşamaya alışmalı......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servise uğradım ve navigasyonlu ekran söküldü tırnakları yağlandı vs ses eskisi gibi değil fakat incedende olsa bir cızırtı mevcut artık boş bir zamanımda söküp cırt bantlar ile her tarafını sabitleyeceğim yoksa bu ses kesilmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.