Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği Katalog Çekimi

Önerilen Mesajlar

Dönüşte tekrar çekim yerine uğradım. Polis beni gördüğü gibi kim o artist doktor demez mi ?! Abi dedim sen duymadın galiba ameliyata götürüyordum doktoru. Bir şey olmaz bir dakikadan demez mi :S

Kendisi veya bir yakını ameliyatı bırak muayne olacak olsa ve doktor 1-2 dk gecikse ortalığı ayağa kaldırırdı muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çekim ve yayın için izin aldılar mı?

Fotoğraflarının internetten paylaşılmasına onam verdiğin bir kağıt imzalattılar mı?

Bütün bunları yapmaları gerekir.

Ama bu memlekette eline güç verilen kendini ülkenin sahibi gibi hissetiği için, vatandaş da güçsüzü ezip güçlüye biat ettiği için ahalk, etik ve hukuk açısından gerekli bu tür yaklaşımlar görülmez.

Çağdaş medeniyet düzeyine ulaşma yönüğndeki çabalrın yıllar içinde sadece ilkelleşmemize neden olmuş olması, medeni dekorla yetinip, davranışa yansıtamadığımız gerçeği de ayrı ironi konusu.

Zaman geçtikçe daha huysuzlaşıyorum ve konu dışına çıkmam engellenemiyor, pardon!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem abi haklısın valla ama günümümüzde köpeğe koş tazıya yakala durumları kim kime söz geçirebilirse ki şu aralar en çok devletle alakalı haberlerde bunu görüyoruz. Maalesef ne uygarlık seviyesine ne de bir cacık seviyesine erişemeyiz bu halde :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıllar önce gümüşsuyunda oturuyor sabahları taksimde özel hastanede öğleden sonraları fındıkzadede çalışıyorum. Taksimdeki hastaneye yürüyerek gidiyor öğlen dönüyorum evden arabayı alıyor AKM önünden geçip tarlabaşına çıkıyoruım. Taksim meydanda da otobüs durakları vardı biliyorsunuz. Yolu ayıran korkuluk var sağı duraklar solu normal yol. Ama o zaman yol çok tıkanıyor bazı uyanıklar yasak olmasına rağmen durakların içinden kaçıyor. Neyse bir öğlen yine geldim AKM önünde polis durdurdu. Beyefendi ileride eğitici tv programı çekiyorlar sizden ricam durağa girer misiniz. Polis size kamera önünde ceza yazacak kameraman niye girdiniz falan diyecek acelem var falan deyin. Göstermeliktir dedi. Ben de saf saf girdim. Halbuki ne işin var  bas normal yoldan işine git. Neyse polis beni durdurdu kamera yaklaştı. İşte beyefendi yasak yola girdiniz burası durak başında girilmez tabelası var falan dedi. Ben de işe yetişicem falan dedim güya rol yaptım. Olmaz girmeyin durak içine girmek yasak falan dedi. Makbuzu kesti. O zmaanlar polise de ödeniyor. Kamera kapandı kameraman uzaklaştı. Polis beni bırakmıyor. Yasak yere girdin cezayı hakettin diyor. İlla çorba parası istiyor . Yav dedim yol bomboş niye buaraya gireyim orada polis durdurdu beni oraya girin göstermelik çekim yapılıyor falan dedi. Yoksa ne işim var falan diyorum. Bu dinlemiyor ben onu bunu bilmem yasak yerden geçiyorsun cezayı hakettin falan diyor. Akla karayı seçtim devam edebilmek için.. 

Size polisle ilgili bir hikaye daha anlatayım. Bizim kadın doğumcunun aynen başından geçmiştir.

1.5 sene önce bizim hastanenin bayan kadın doğum uzmanı pazar sabahı kalkmış eşiyle çocukları ile kahvaltı yapacak telefonu çalıyor. Ebelerden biri bir doğumun zor gittiğini acil gelmesini söylüyor. Şimdi tecrübeli panik olmayan bir ebe,  sorun var diyorsa gerçekten vardır . Bizim dr hanım eşofmanlı zaten , telefon elinde anahtarı kaptığı gibi atlıyor arabaya . Sahil yolundan gelirken Kartal 9 palmiyenin orada polis durduruyor. Aşırı hız yapıyorsunuz ceza keseceğiz diye. Bizimki diyor ki bakın ben doktorum acil hastaya yetişiyorum. Bende pazar sabahı sürat yapacak gazcı tipi var mı araba zaten dizel auris. Polis diyor ki ben doktor moktor acil hasta falan dinlemem keseceğim cezayı. Bizimki diretmiyor kes diyor. Polis ehliyet ruhsat istiyor. Bu alelecele çıkmış çantayı cüzdanı hiç bir şeyi almamış. Polis diyor ki o zaman bağlayacağım arabayı çünkü ruhsat yok .Bu sırada telefon çalıyor arabada Bluetooth var ya polis de dinliyor. Ebe diyor ki doktor hanım durum çok kritik bebeğin kalp atışı 80e indi nerede kaldınız . Polis bunu duyuyor ama hayır diyor izin vermem arabayı bağlayacağım. Bizimki diyor bırak beni gideyim eşimi çağırayım çantamı getirsin ehliyet ruhsat çantada 20 dakikada burda olur istediğin cezayı kes..  Yok diyor polis olmaz bağlayacağım.. Bizimki diyor ki madem bağlayacaksın benim hastaya yetişmem lazım pazar sabahın köründe buradan taksi geçmez telsizden anons edermisiniz buraya bir taksi gelsin onla gideyim eşim de bu arada çantamı getirir. Polis ne diyor biliyor musunuz "babanın uşağı mı var git taksini kendin bul" .

Bizimkinin tepesi atıyor polis molis dinlemiyor basıyor gaza geliyor hastaneye,  Bebek 1 hafta yoğun bakımda kaldı anne 3-4 gün yattı ama bildiğimiz kadarıyla anneye de bebeğe de birşey olmadı.

5-10 gün sonra o zaman için 600-700 liralık bir ceza makbuzu gelmiş eve  aşırı hız, trafik polisine uymamak , polise mukavemet vs vs

Bizim sorunumuz standardizasyon olmaması. Bu olay amerikada olmazdı . Çünkü acil hastaya yetişen doktor durumu çoktan başlarına gelmiş ve buna karşı standart br prosedür geliştirmiş olurlardı.. İlk kez rapo edildiğinde üstleri tartışır konuşur ve bu durum için bir standart prosedür getirirdi. Bir daha da kimsenin başına gelmezdi.

Bir radyolog arkadaşım var. amerikaya gitmişti orada anjioda çalışıyordu. Bir gece telefonu çalmış acil anjio var gel diye. Atlamış arabaya yardıra yardıra gidiyor. Daha 5 dakika geçmeden polis durduruyor. Bizimki durumu anlatıyor. Polis diyor ki güvenli mesafeden takip edin biz hastaneye kadar size eskortluk edeceğiz. Yollar boş ama yine de polis eskortuyla hastaneye yetişiyor bizimki. Neyse yapıyor anjioyu. Çıkıyor ki  karşısında aynı polis 1 saat beklemiş  Doktor bey siz yabancısınız herhalde ilk kez diye bir şey demiyoruz. Bundan sonra böyle acil hastaya çağrılırsanız 911 i arayıp bize haber verin. Siz garajdan çıkana kadar biz yetişiriz. Size eskortluk ederiz. Burada hiç kimse acil hastam var diye kontrolsüz sürat yapamaz diyor...

Yavv tekrar olduysa kusura bakmayın ben bunu bir kere daha anlatmış olabilirim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.