Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Powershift Ve Yakıt Tüketimi

Emrah Karaalan

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlarım belkide günlerdir tek ilgilendiğim nokta bu konu. Trabzon tunalar otomotive kaydımı aldırdım focus 3 titanium 1.6 powershift 125ps için sıraya girdim fakat aile efradım başta olmak üzere benzinli araca karşılar. Çok yaktığı malum ortada resmi şehiriçi verisi bile 9.3 yazıyor. Arabayı Trabzonda kullanacağım öyle üst seviyelerde sürüş seven birisi değilim normal şartlarda 100km bile zor yaparım hadi 120 olsun. Tutup dizelede 8 milyar fiyat farkı vermek istemiyorum. Sizlerden bir çözüm önerisi arıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ortak Alan - Sosyal Otomobil Sohbetleri" kategorisinden "Otomobiller HakkındaOtomobil Önerisi " kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100 120km oluyor maksimum gittiğim sürat diyelim. ailem ağır ve yapılı insanlardan oluşuyor o yüzden b sınıfına bakamıyorum. focusuda çok seviyorum fakat durum ortada. ben benzin alırken aylık harcamayı 500 km koydum ama ailem daha fazla yaparız diyor. en sonunda kafayı kırıp buludğum aracı alacağım ondna korkuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl bir çözüm önerimiz olabilir bilemedim.

Eğer otomatik vites istiyorsanız Ford'da başka seçenek yok. 

Sonradan LPG taktırıp yakıt maliyetini düşürebilirsiniz.

Bunun kaçlara inebileceğini değişik konularda uzun uzun tartıştık. 

Benzinle km'de 50-55 kuruş, LPG ile 35-40 kuruş civarında yakarsınız. 

Dizel otomatik düşünüyorsanız başka markalara bakmanız gerekir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey teşekkürler fiesta incelemenizi okudum ellerinize sağlık ve satış temsilcisini aradım almak istediğimi söyledim. fiesta 1.0 ecoboost powershift bulabilirim dedi sizin görüşünüz ne olur bu konuda. birde fiesta ecoboost 1.0 için katalogda 3.7lt yakıyor görünüyor. Yanıltıcı bilgimi bu acaba?

Nasıl bir çözüm önerimiz olabilir bilemedim.

Eğer otomatik vites istiyorsanız Ford'da başka seçenek yok. 

Sonradan LPG taktırıp yakıt maliyetini düşürebilirsiniz.

Bunun kaçlara inebileceğini değişik konularda uzun uzun tartıştık. 

Benzinle km'de 50-55 kuruş, LPG ile 35-40 kuruş civarında yakarsınız. 

Dizel otomatik düşünüyorsanız başka markalara bakmanız gerekir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem bey teşekkürler fiesta incelemenizi okudum ellerinize sağlık ve satış temsilcisini aradım almak istediğimi söyledim. fiesta 1.0 ecoboost powershift bulabilirim dedi sizin görüşünüz ne olur bu konuda. birde fiesta ecoboost 1.0 için katalogda 3.7lt yakıyor görünüyor. Yanıltıcı bilgimi bu acaba?

Bakın sitemizin Fiesta bölümünde neler neler varmış :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aile arabası olarak küçük gelmez ise, ki aslında özellikle arka oturma grubu diz mesafesi olarak çok da büyük fark yok, pekala olur.

Tüketim fabrika verileri hem yanıltıcı hem değil. Burada nasıl elde edildiklerini yazmıştım: 

Sonuçta kıyaslama için kullanılabilir, ama gerçek trafikte ulaşılması oldukça zordur.

Sizin baktığınız değer şehirler arası yolda geçerli zaten. 

Trabzon yokuşları nedeniyle ekonomik kullanmaya çok uygun sayılmaz. Ort. şehir içi 7,5L/100km tüketirsiniz dikkatli kullanırsanız Festa ile, altı zor, üstü kolay. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim peki 1.0 powershift için yorumunuz nedir. Satış temsilcisi otomatik 1.0 bulabileceğini fakat uzun sürebileceğini belirtti. Sizce almaya değermidir?

Aile arabası olarak küçük gelmez ise, ki aslında özellikle arka oturma grubu diz mesafesi olarak çok da büyük fark yok, pekala olur.

Tüketim fabrika verileri hem yanıltıcı hem değil. Burada nasıl elde edildiklerini yazmıştım: 

Sonuçta kıyaslama için kullanılabilir, ama gerçek trafikte ulaşılması oldukça zordur.

Sizin baktığınız değer şehirler arası yolda geçerli zaten. 

Trabzon yokuşları nedeniyle ekonomik kullanmaya çok uygun sayılmaz. Ort. şehir içi 7,5L/100km tüketirsiniz dikkatli kullanırsanız Festa ile, altı zor, üstü kolay. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim peki 1.0 powershift için yorumunuz nedir. Satış temsilcisi otomatik 1.0 bulabileceğini fakat uzun sürebileceğini belirtti. Sizce almaya değermidir?

2014 model olarak getirilecek ülkeye yani Ocak üretimi olacak en erken Şubat'ı bulur size gelmesi..

1.0 eb'ye ilk kez ps geliyor nasıl yorum yapılır bilemiyorum ama sırf ekonomi için sizin yerinizde olsam bunu almazdım sanırım. 2. sıra size yetersiz gelir fiesta ile gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta 1.0EB PS olarak düşünülüyorsa elbette ki almaya değer. Sürücü ve sürüş keyfi odaklı zevkli bir araçtır, 

İki şey var, şu anda Ford'un resmi fiyat listesinde yer almıyor, dolayısı ile ne zaman geleceği (Şubat sonu - Mart başı) ve kaç para olacağı belli değil, ikincisi rakiplerle fiyat rekabetçi olacak mı?

Bekleyelim görelim.

Yeni yılda döviz kurları nedeniyle yeni ithalatlarda %5-10 fiyat artışı beklemek yanlış olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.