Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford Focus Iii 1.6 95 Hp Araç Performansi Nasıldır ?

Samet Ulusoy

Önerilen Mesajlar

115 lik kullandım.gercekten iyi gidiyor.hic performans kaybı yaşamadım.ama 95 ps olunca kafamizi kurcaliyor biraz

"Gidiyor" kavramının göreceli birşey olduğu aşikar. Bu yüzden başkalarının sözleri afaki kalabilir. Ciddi bir performans kaybı yaşanacağını düşünmesemde emin olamam.

İkisini kıyaslayacak kadar kullanmış birisi yardımcı olabilir. Ama en güzeli siz karşılaştırın. Şayet benim dediğim gibi giden bir araba bana göre güzel gidiyordur. Ama size göre yetersizdir? ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çoğu kisi şunu söylüyor:

"ALmayin,yokusta çekmez.Hantal olur.5 kisi dolu bagaj gidince yerinden zor kalkar.Satarken zorluk çekersiniz vs.

1.5 yıla yakındır 95 pslik focus kullanıyorum. Aracın da 95 pslik olduğunu bir kaç ay önce öğrendim. Yani performansı yerinde bir araç yarı yolda bırakmaz ve hiç bir zaman araba 95 lik işte gitmiyor demedim. İkisini de test etmenizi öneririm binecek olan sizsiniz (arkadaşınız) style alıp 115 liğede binebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 yıla yakındır 95 pslik focus kullanıyorum. Aracın da 95 pslik olduğunu bir kaç ay önce öğrendim. Yani performansı yerinde bir araç yarı yolda bırakmaz ve hiç bir zaman araba 95 lik işte gitmiyor demedim. İkisini de test etmenizi öneririm binecek olan sizsiniz (arkadaşınız) style alıp 115 liğede binebilirsiniz.

115 lik kullandiniz mi peki ? Kullandiysaniz arada çok büyük fark var mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

115 lik kullandiniz mi peki ? Kullandiysaniz arada çok büyük fark var mi ?

Kullandım yokuşta daha atik çıkıyor ama bunu ben 95 liğin olumsuz bir yanı olarak görmüyorum 115 liğin bir + sı. Çünkü 95 lik aman aman öyle yokuşlarda bayılmıyor gerekli donanımlar yetiyor çıkartmaya. Ama yineliyorum imkanınız varsa 115 lik alın kafa rahat olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullandım yokuşta daha atik çıkıyor ama bunu ben 95 liğin olumsuz bir yanı olarak görmüyorum 115 liğin bir + sı. Çünkü 95 lik aman aman öyle yokuşlarda bayılmıyor gerekli donanımlar yetiyor çıkartmaya. Ama yineliyorum imkanınız varsa 115 lik alın kafa rahat olsun :)

Kafamdaki bir soru da şu:

Araba max. yukluyken yakit sarfiyati çok artar mı ? Zorlanmadan kaynaklı

115 likte fark edilir degisiklik olmamıştı kullanırken

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafamdaki bir soru da şu: Araba max. yukluyken yakit sarfiyati çok artar mı ? Zorlanmadan kaynaklı 115 likte fark edilir degisiklik olmamıştı kullanırken
Bunu hiç denemedim ama bir şey fark etceğini zannetmiyorum. Şunu söyliyim karşılaştırma yapabilmeniz açısından. 5 kişi+bagaj 750 km lik yol bu yolun 'yüzde 90 ı' dip gazla gidildi ortalama tüketim 7.2 litreydi 100 km de. 3 4 hafta önce de 4 kişi bagaj yoktu 712 km lik yolun 'yüzde 30unda' basıldı ortalama tüketim eve varıldığında 5.3 tü :) Karşılaştırmayı siz yapın artık :) ama fark olmaz daha da az bile yakabilir düşünceme göre Edit: tırnak içindekiler düzeltildi. Zahid U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kafamdaki bir soru da şu:

Araba max. yukluyken yakit sarfiyati çok artar mı ? Zorlanmadan kaynaklı

115 likte fark edilir degisiklik olmamıştı kullanırken

Önce 3 arkadaş bulmak lazım. Sonra 95ps ve 115ps araba sonra denemek lazım.

E tabiki düşük güçteki araba aynı miktardaki yükü daha az güçle daha çok yakıt harcayarak kaldıracaktır.

Ben kaldırsam 50 kilo canım çıkar, sporcu birisi umursamadan kaldırır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konu aracın torku 230nm ve motor gücü 95 hp. Focus III ağır bir araç olmasına rağmen aracı rahat taşıyor ve kesinlikle 115 liklerden daha az yakıyor.

0-100 km hızlanmalarında aralarında 1.5 sn fark var. Bu şekilde kıyaslama yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir önceki kasa corolla sahibi olan bir akrabam geçen gün komşunun focus 3'üne binmiş ve bana anlatıyor, yahu sizin araba köpek gibi gidiyor, ben hayatımda böyle bir şey görmedim, gaza basınca sanki sapanla taş fırlatmış gibi uçuruyor, dedi. Hangi arabaymış neymiş neciymiş diye sordum gittik baktık ki, 95'lik focus'muş, yani adam 95'lik kullanmış ve ona hayran kalmış. Yani ben kullanmadım ancak o motor da gayet performanslı demek ki.

Ali Fatih Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Daha önce eski kasa 109 beygir Trend Focusum vardı. Otomatik araç gerekince Aurise geçtik.

1.4 - 90 beygir - 205 Tork ile aracı 6-7 aydır kullanıyorum ama hala tam olarak ısınamadım aracıma.

115lik Focus Style ya da Cmax Trend düşünüyorum ama onlara imkan olmazsa 95lik Trend X de bana yeterli olur herhalde diye düşünüyorum bu Auristen sonra. Siz ne dersiniz arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce eski kasa 109 beygir Trend Focusum vardı. Otomatik araç gerekince Aurise geçtik.

1.4 - 90 beygir - 205 Tork ile aracı 6-7 aydır kullanıyorum ama hala tam olarak ısınamadım aracıma.

115lik Focus Style ya da Cmax Trend düşünüyorum ama onlara imkan olmazsa 95lik Trend X de bana yeterli olur herhalde diye düşünüyorum bu Auristen sonra. Siz ne dersiniz arkadaşlar?

Auris fena değildi hatırladığım kadarı ile, yüksek hızlara çıkmadıkça huzursuz etmez.

Ben olsam ondan vazgeçip buna geçmezdim sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

0-100ü 14.7 saniye Aurisin.

konforu iyi ama hantal geliyor bana hala. Eşime bile öyle geliyor. Bir de 10.000de bakım istiyor. Kronik yağ eksiltme sorunu var. Motor 2000 devrin altında çok baygın. 1300 küsur kg araç en az 1.6 olacak diye düşünüyorum artık. Bu sebeplerden dolayı da 95lik araç torkuyla da olsa bundan iyidir diye düşünüyorum. Uzun yolda 130u pek geçmem diyebilirim. sadece biraz da olsa seri bir araç bekliorum. Donanim da sorun değil benim için. Evde ikinci araç olacağından bütçeyi çok zorlamamak adina uygun style bulamazsam trend x iyidir gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.