Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Ön Isıtma Uyarısı....

Serdar yaman

Soru

Aracımı 1 aydır çalıştırmadan önce start düğmesine basıp ısınmasını bekliyorum ekranda da anlık bir uyarı geliyordu sanırım ısınmanın tamamlandığı gibi 1 saniye bile kalmıyordu 4-5 gündür resmini çekmeye çalışıyordum yakalayamamıştım bugun yakaladım ama...

Resim eklendi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Şimdi sonuç olarak bu olay normal değil mi :)

Serdar'cım; bu olay normal olabilir de olmayabilir de.

Şöyle ki, benim araçtaki gösterge panelinin yazılımı Ford'un ürettiği son versiyon yazılım ve kesinlikle böyle bir uyarı vermiyor. Sadece Sarı kızdırma bujisi işareti çıkıyor ekranda 1sn. de kalsa 10sn. de kalsa ekrana bu yazı gelmiyor. Sende bunu göstermesinin sebebi yazılım farklılığı da olabilir. Ama kızdırma bujisi ile iligli bir sıkıntı varsa onuda göstermeye çalışıyor olabilir. Bir kontrol ettirmekte fayda görüyorum ben eğer vaktin varsa ve servis uygunsa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serdar'cım; bu olay normal olabilir de olmayabilir de.

Şöyle ki, benim araçtaki gösterge panelinin yazılımı Ford'un ürettiği son versiyon yazılım ve kesinlikle böyle bir uyarı vermiyor. Sadece Sarı kızdırma bujisi işareti çıkıyor ekranda 1sn. de kalsa 10sn. de kalsa ekrana bu yazı gelmiyor. Sende bunu göstermesinin sebebi yazılım farklılığı da olabilir. Ama kızdırma bujisi ile iligli bir sıkıntı varsa onuda göstermeye çalışıyor olabilir. Bir kontrol ettirmekte fayda görüyorum ben eğer vaktin varsa ve servis uygunsa.

zaten cuma veya pazartesi tekleme ile ilgili servise bırakıcam o zaman söylerim baksınlar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

KIzdırma bujisi çalışmasa lambası yanmaz ve motor düşük ısılarda çalışmaz. 

Ayrıca kılavuzda "motor ön ısıtma yapıyor" diye bir mesajın çıkabileceği de belirtilmiş.

Endişe etmeyin, yazılım farkları olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Durum tamamen normal ama yazı neye göre ne zaman çıkıyor çözemedim.

Yarın sabah video çekerim sadece sabah çıkıyor araç soğuk iken ve uyarı geldikten sonra kontağı tekrar kapatıp açıp bekleyince uyarı gelmiyor tekrar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarın sabah video çekerim sadece sabah çıkıyor araç soğuk iken ve uyarı geldikten sonra kontağı tekrar kapatıp açıp bekleyince uyarı gelmiyor tekrar...

Demek istediğim kafasına göre -10 da çıkmıyor ama +5 te çıkıyor.

Bu sene hiç gormedim sanırım gecen sene arasira çıkıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yarın çekeceğin videoyu eğer mümkünse direk debriyaj+start ile çalıştırırken çekebilir misin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Senin dediğin şekilde yapınca uyarı gelmedi

Ama yinede çekerim...

Serdar, ilk mesajımda da bahsettiğim gibi direk debriyaj+start yaparsan motor ısıtma işlemini kendisi otomatikman yapar. Şayet çok aşırı soğuksa (-20 ler gibi mesela) ısıtma süresi uzun olacağından bu uyarı çıkabilir. Ancak benim şu ana kadar herhangi bir şekilde direk çalıştırdığımda bu uyarıyı almadım. Fakat sadece start butonuna basarsan motorun ısıtılıyor olduğu bilgisini ekrandan veriyor demek ki. Ayrıca Focus 3 TDCİ nin kaç tane yazılımı varsa bu uyarı işi her birisi için farklı şekillerde oluyor olabilir. Yani senin arabanın yazılımı bir önceki yazılımsa farklı, benimki bir sonrakiyse farklı olabilir. Ancak aracının ısıtma bujileriyle ilgili en ufak bir problem olmadığı kanısındayım. Tabi senin içinde tereddüt varsa servise gidip "abi bunlar böyle, normal yani..." cevabını almana mani olamam. Takdir senin. :)

Ben hiç once kontak sonra çalıştırma yapmadım, ama yazıyı gormuslugum var.

Ozan senin araban farklı kardeşim. Senin araban KESİN İZMİRLİ. :)

Şaka bi yana sanıyorum uzun bir ısıtmaya ihtiyacı varsa o şekilde yapmış olabilir. Hatta debriyaja bastığını algılamamış bile olabilir. Benim direk çalıştırmalarımda henüz bu şekilde bir uyarı vermedi. Ama manuel olarak ısıtırsam bu uyarıyı alıyorum. Hatta öğlen yemekten geldik, şimdi gidip basayım bu uyarıyı yine alırım. Ama direk çalıştırırsam vermiyor. Sanırım kontağı açtık ee noluyor şimdi diye soran sürücüleri boş boş durmadığını, geri planda bir işler yaptığını izah etmek için ford böyle bir yönteme başvurmuş olmalı. :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Serdar, ilk mesajımda da bahsettiğim gibi direk debriyaj+start yaparsan motor ısıtma işlemini kendisi otomatikman yapar. Şayet çok aşırı soğuksa (-20 ler gibi mesela) ısıtma süresi uzun olacağından bu uyarı çıkabilir. Ancak benim şu ana kadar herhangi bir şekilde direk çalıştırdığımda bu uyarıyı almadım. Fakat sadece start butonuna basarsan motorun ısıtılıyor olduğu bilgisini ekrandan veriyor demek ki. Ayrıca Focus 3 TDCİ nin kaç tane yazılımı varsa bu uyarı işi her birisi için farklı şekillerde oluyor olabilir. Yani senin arabanın yazılımı bir önceki yazılımsa farklı, benimki bir sonrakiyse farklı olabilir. Ancak aracının ısıtma bujileriyle ilgili en ufak bir problem olmadığı kanısındayım. Tabi senin içinde tereddüt varsa servise gidip "abi bunlar böyle, normal yani..." cevabını almana mani olamam. Takdir senin. :)

Ozan senin araban farklı kardeşim. Senin araban KESİN İZMİRLİ. :)

Şaka bi yana sanıyorum uzun bir ısıtmaya ihtiyacı varsa o şekilde yapmış olabilir. Hatta debriyaja bastığını algılamamış bile olabilir. Benim direk çalıştırmalarımda henüz bu şekilde bir uyarı vermedi. Ama manuel olarak ısıtırsam bu uyarıyı alıyorum. Hatta öğlen yemekten geldik, şimdi gidip basayım bu uyarıyı yine alırım. Ama direk çalıştırırsam vermiyor. Sanırım kontağı açtık ee noluyor şimdi diye soran sürücüleri boş boş durmadığını, geri planda bir işler yaptığını izah etmek için ford böyle bir yönteme başvurmuş olmalı. :D :D :D

sabah unutmazsam bi deniyim bakalım. yalnız dediğin gibiyse tam tersi olması mantıklı geldi bana yani debriyaja basılı düğmeye bastık ama bekliyoruz araba çalışsın diye bir bilgi yok. hatta babam sordu geçenlerde bu araba düğmeye bastıktan sonra bekliyor eskiden yoktu nolduki filan diye :D

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.