Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Arızası Servise Götürün Uyarısı

Serhat Çelikkanat

Soru

Arkadaşlar,

3-4 gün hiç çalıştırılmadan ve  kar altında kaldıktan sonra ilk marşda aracım çalıştı.10 dakika kullandıktan sonra alışveriş için aracı park ettim.Daha sonra  çalıştırmak için marşa bastığımda sesli uyarıyla birlikte  konu başlığındaki uyarıyı aldım ve kontağı kapattım tekrar açtığımda yine ayrı uyarı geldi marşa bastım motor çalışmadı.Kapat bekle tekrar çalıştır 2 kere denedim fakat yine aynı.O sırada ford yol yardımı aradım.Arama sırasında tekrar denedim ve bu sefer uyarı gelmeden araç çalıştı.Yol yardım en yakın servise götürün dedi.Servise gidip durumu anlattım bilgisayarı bağladılar ama herhangi bir arıza kaydı bulunmadığını söylediler.Sizlerden bu sorunu yaşayanlar var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Elektroniğin oyununa gelmişsin demekki, arasıra ilgi çekmek için yapabiliyor böyle şeyler.

Arıza kaydı düşmediyse yapacak bir şey yok, kullanmaya devam...

Forumda aratsaydınız keşke. 
diyorz hep de aradığımızla ilgili mesajlara ulaşmak hiç de öyle kolay olmuyor, bazen kendi mesajlarımı bile bulamıyorum bir daha. 
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elektroniğin oyununa gelmişsin demekki, arasıra ilgi çekmek için yapabiliyor böyle şeyler.

Arıza kaydı düşmediyse yapacak bir şey yok, kullanmaya devam...

diyorz hep de aradığımızla ilgili mesajlara ulaşmak hiç de öyle kolay olmuyor, bazen kendi mesajlarımı bile bulamıyorum bir daha. 

Öyle hemde mesaj çoksa :) ama  motor arıza yazınca geliyor o yüzden :yeah:

Aslında amacım hatırlatmak herşeyi hazır beklememek falan :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende de bir kere gelmişti motor arızası uyarısı o zaman K&N kutu içi hava filtresi kullanıyordum servise götürdüm hava filtresinin yanında sensör varmış kirlenmiş galiba temizlediler birdaha uyarı gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Forumda aratsaydınız keşke. 

Yaşayan oldu evet.

Sanırım sorunuzun yanıtı vermiş oldum konuyu kapatalım öyleyse ?

Arattım hatta "motor sistem arızası" şeklinde bir uyarıydı ve bununla ilgili bir kayıt çıkmadı.o yüzden açma gereği duydum yakup bey ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim aracım da son bir haftadır donem donem motor arızası yazıyor 5 saniye sonra yazı kayboluyor. Bu olay 6 / 7 kez farklı zamanlarda tekrarladı. bu olaydan sonra fark ettiğim sıkıntı yol bilgisayarında menzil gitmesi gereken yoldan 10 yada 15 km fazla yazıyor  biraz gittikten sonra menzil km si 10 km birden düşüyor.. Benim merak ettiğim şu araca format attırsak acaba düzelirmi ? Birde formatı özel serviste mi attırmalıyım siz nedersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim aracım da son bir haftadır donem donem motor arızası yazıyor 5 saniye sonra yazı kayboluyor. Bu olay 6 / 7 kez farklı zamanlarda tekrarladı. bu olaydan sonra fark ettiğim sıkıntı yol bilgisayarında menzil gitmesi gereken yoldan 10 yada 15 km fazla yazıyor  biraz gittikten sonra menzil km si 10 km birden düşüyor.. Benim merak ettiğim şu araca format attırsak acaba düzelirmi ? Birde formatı özel serviste mi attırmalıyım siz nedersiniz...

Dizel motorlarda en sık arıza uyarısı kirli/kötü mazota bağlı ortaya çıkıyor.

Aracı bilgisayara bağlatıp hata kodlarını okutmak daha iyi fikir verebilir ve arıza varsa tespitini de sağlar.

Ayrıca araca format atılmıyor, yazılım güncellemesi yapılıyor veya eski yazılım yeniden yükleniyor, bazen sadece bellek kayıtlarını silmek (kullanım verileri, hata kayıtları vb.) yeterli olabiliyor.

Özel servislerde bu düxeneğe sahip fazla yer bilmiyorum.

Benim önerebileceğim Akdeniz Sanayi Sitesinde Çokoto Cem Ustadır. http://cokoto.com.tr/Iletisim.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel motorlarda en sık arıza uyarısı kirli/kötü mazota bağlı ortaya çıkıyor.

Aracı bilgisayara bağlatıp hata kodlarını okutmak daha iyi fikir verebilir ve arıza varsa tespitini de sağlar.

Ayrıca araca format atılmıyor, yazılım güncellemesi yapılıyor veya eski yazılım yeniden yükleniyor, bazen sadece bellek kayıtlarını silmek (kullanım verileri, hata kayıtları vb.) yeterli olabiliyor.

Özel servislerde bu düxeneğe sahip fazla yer bilmiyorum.

Benim önerebileceğim Akdeniz Sanayi Sitesinde Çokoto Cem Ustadır. http://cokoto.com.tr/Iletisim.aspx

Teşekkür ederim hocam 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nereye yazsam bilemedim konuda açmak istemedim.

Bir 6-7 ay kadar önce yakıt aldiktan sonra motoru çalıştırınca bu uyariyi vermişti kapa aç yapmıştım düzelmişti. Bugun işe gittim eve geldim evin önünde 2 dk durakladim eve uğradım indim motoru çalıştırdım bu uyariyi verdi. Kapa aç yaptim yine verdi. 3. kapa-açda yapmadi. Yine yakıtsal mi acaba dedim hata kodunu atmıştır hafızaya heralde yarin sabahtan servise uğramaca :)

3d37f3381e4dde27beb7b2e29b07c87b.jpg

Umarım yine tortu vs ufak birseydir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Search yapıp konuyu bulmak ilk adım olsun :)

Konu yoktur demiştim varmış :D

Sislerin niye açık?

Fotoyu koydum baktım sisler açık gözüküyor :D silip fotoyu kırpıp bir daha yükleyecektim vazgeçtim :D

Ön sisler açılıyor arada ya halojen zaten xenon değil (bari burdan yırtayım)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün tam 5 saat bekledikten sonra serviste :) Enjektörlere öğrenim yapıldı. Arabayi ilk getirdiler çok garip çalışıyordu. Teste çıktılar getirdiler düzeldi sonra. Simdi gaz tepkimeleri baya artti bende anlamadım. Ama vites değiştirirken bi yığılma var her viteste. Sanki yarım debriyaj yapıyormuş gibi. Onu anlamadım bayram sonrasi götürücem

Arabasina bu işlemi yaptıran var mı hiç ? İsmi "enjektörlere öğrenim yükleniyor"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar seyir halindeyken motor uyarı lambası yandığını farkettim durdum stop edip tekrar çalıştırdım sıkıntısız çalıştı aracın sürüşünde üst devirlere çıkmakta herhangi bir farklılık yaşanmadı dün nasıl çalıştıysa aynen çalışmaya devam etti. Yol bilgisayarında sistem denetimi yaptım bir kaç kez tüm sistem normal dedi bana bu tuhaf geldi. Acaba hava soğuk olduğundan sapıttı mı ya da son bir kaç gündür birlikte karla boğuşuyoruz batıp çıkıyoruz aracı incittim mi çözemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.