Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Büyüyen Jant Ve Lastiğin Etkileri

ALPER

Önerilen Mesajlar

---------------------------------Mesajlar taşındı...-----------------------------------------------------

18 St jantlar sedana yakışır yay şartıyla tabiki, ama hb de şırıtmış diyebilirim.. :)

18 beş kol jantı göz ardı etmemek lazım şık bir jant..

Hemde çok şık bir jant. Bu jantın 16 inç lerini bulmuştum ben. Ama ne kadar mantıklı, ne kadar yakışır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesaj attim adama yay kullanmamis direk takmis 18 jant takarken yay zorunlu degilmidir ?

BÖyle bir zorunluluk olduğunu bilmiyorum, gerek te yok galiba, sadece daha şık olması için, yol tutuşunun hakkını vermesi için gerekli yay.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mesaj attim adama yay kullanmamis direk takmis 18 jant takarken yay zorunlu degilmidir ?

Niye zorunlu olsun. Uygun lastik ebadi ile çap değişmiyor. Yalnız Almanya'da lastik genişliği nedeniyle direksiyon tam tür çevrildiğinde camurluga surtme olasılığından dolayı direksiyon tür sınırlayıcı zorunlu. Dönüş yaricapi kamyonlarla eşit oluyor. Tabii bizi bağlamaz. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye zorunlu olsun. Uygun lastik ebadi ile çap değişmiyor. Yalnız Almanya'da lastik genişliği nedeniyle direksiyon tam tür çevrildiğinde camurluga surtme olasılığından dolayı direksiyon tür sınırlayıcı zorunlu. Dönüş yaricapi kamyonlarla eşit oluyor. Tabii bizi bağlamaz. :D

peki gerçekten sürtme olur mu; çünkü zaten bu araçlar bunlara uygun değil mi?. Ben park alanlarında tam tur döndürmeden rahat edemem şimdi herhangi bir operasyonumuzda çamurluklar gitmesin... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her şeyi anladım da, Sayın Moderatörümüz Hasan kardeşimiz yorumunun altına küçücük puntolarla

(Bu yorumlar gidecek akşama) yazmış. Hayırdır. ? ? ? ? ?

Konuya dönüyorum, Türkiye'de bir çok kişi Focus 3 üne 18 jant takmayacaktır. 17 belki % 30 u takar. Mesela ben takarım, fakat lastik fiyatı bunda kesinlikle büyük etken. Dün sordum, 215/55/16 michelin primach hp lastik 380 tl. 225/45/17 lastiğe 500 tl fiyat çekerler. Bence o kadarına gerek yok. Yani ecoboost olsa, çok performanslı bir sürüş tarzım olsa belki düşünürüm ama, ben sıradan bir sürücüyüm, performanstan daha çok rahatıma düşkünümdür, (rahatıma düşkün olduğum için şu an diyetisyene gitmek zorunda kaldım, aç geziyorum aççççç :D :D :) :) :) )

Tabi fiyatta önemli etken bu konuda, sürtme yapacağını da bü yüzden sanmıyorum, 17 jantlar için.

Konuyu dağıttık ya kusura bakmayın, diyet yapınca böyle oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben biraz acemiyim şimdi korkarım felan arabanın da yabancısı konumundayım daha doğru düzgün binmedim derslerin sıkışıklığından.. Dedim şimdi 17' bişey taktırsam başımıza birşey gelir mi felan... Dediğiniz gibiyse problem yok.. :D

Dediğimi yaptım.. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

jqjl.jpg'

Yukardaki şemayı inceleyin.

14 den 17' e geçseniz aradaki farklılıkları anlayabilirsiniz ama 16'dan sonra 17' jantın getirdiklerini-götürdüklerini anlamak yetenek bence :)

Arabayı alçaltmazsanız takacağınız jant kendini göstermez eğer alçaltırsanız,(spor yay-coilover) o zaman konforun düştüğünü anlarsınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence hiç gerek yok, yeteri kadar süspansiyonu sert yol tutuşu iyi bir araba. Üzerinde ghia jant varsa kalsın. Görünüm olarakta ghia jant fena değil bence. 

Ramazan D. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.