Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaplama İçin Adana'ya Gidilir Mi?

Mustafa Çakıroğlu

Önerilen Mesajlar

Yalnız Adana'dakilerin yaptıkları soğuk görmediği için bozulup bozulmadığı konusunda pek net bilgi olmayabilir, bir şey olmaz derler ama orada yaptırıp soğuk yerde kullanan birilerini bulup sormak lazım.

Sadece Adana' dan değil her yerden taksici geliyor oraya. Edirne Keşanda sadece 4 araç gitmiş kaplamaya.

Türkiye' nin her yerinden müşterisi var adamın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resimlerdeki kadar kötü kaplanmış bir araç görmedim. Toplama araç gibi kaplanmış. Kaplamada amaç ek noktaları,kıvrım yerlerini,kaporta boşlukları arkasındaki araç rengini belli etmemekten geçer. Sanırım hiçbirine uyulmamış ve alttaki araç rengi ile saçma sapan bir dizayn verilmiş. Ford görse parayı iade edip,aracını geri alır :muha:

Protac'a fuzuli dil uzatmayın. Adamların referansları çok çok iyi. Her yaptıranda olukça memnun.Çoğu kaplamacının veremediği garantileri veriyorlar ve yaptıkları işin arkasındalar.Telefonda pazarlık veya böyle görmemiş türü değişik dizaynlar sorduysanız sert konuşmuştur. Telefonda soracağınız şey elinizde var mı şu renkten,fiyatınız ne kadar,garanti veriyor musunuz tarzı şeyler olmalı. İki kuzenim dahil olmak üzere tanıdığım, protacta kaplatma yapan birkaç kişi var.Fiyatları gerçekten çok değil. Antalyada en dandik kaplama ile 600 liraya,garantili bir malzeme ile 1500 liradan aşağı yapanı görmedim. 2 ay sonra çıkartınca araçta kalıcı hasar bırakıyorsa(genellikle vernikle beraber sökülür) ne yapayım ben o kaplamayı. 350 liraya yapılan kaplamadan da bir hayır gelmez :smiley2k: Folyo fiyatları ortada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi yolculuklar.. Umarım değer ve memnun kalırsınız :)

Teşekkür ederim Kutluhan Bey. Memnun kaldım şimdiden. ;)

Niye o kadar belirgin tampon bağlantıları kapı çizgileri falan ?

Çünkü kenarlardan bordürleri var. Alttaki boya gözüküyor.

Not: düzceye kadar yapmur vardı :(

Reklam kokusu alan bir tek benmiyim

Reklam derken ?

Resimlerdeki kadar kötü kaplanmış bir araç görmedim. Toplama araç gibi kaplanmış. Kaplamada amaç ek noktaları,kıvrım yerlerini,kaporta boşlukları arkasındaki araç rengini belli etmemekten geçer. Sanırım hiçbirine uyulmamış ve alttaki araç rengi ile saçma sapan bir dizayn verilmiş. Ford görse parayı iade edip,aracını geri alır :muha:

Protac'a fuzuli dil uzatmayın. Adamların referansları çok çok iyi. Her yaptıranda olukça memnun.Çoğu kaplamacının veremediği garantileri veriyorlar ve yaptıkları işin arkasındalar.Telefonda pazarlık veya böyle görmemiş türü değişik dizaynlar sorduysanız sert konuşmuştur. Telefonda soracağınız şey elinizde var mı şu renkten,fiyatınız ne kadar,garanti veriyor musunuz tarzı şeyler olmalı. İki kuzenim dahil olmak üzere tanıdığım, protacta kaplatma yapan birkaç kişi var.Fiyatları gerçekten çok değil. Antalyada en dandik kaplama ile 600 liraya,garantili bir malzeme ile 1500 liradan aşağı yapanı görmedim. 2 ay sonra çıkartınca araçta kalıcı hasar bırakıyorsa(genellikle vernikle beraber sökülür) ne yapayım ben o kaplamayı. 350 liraya yapılan kaplamadan da bir hayır gelmez :smiley2k: Folyo fiyatları ortada.

Çağlar Bey. Çok katısınız bazı konularda. Kaplama yaparken aralıklarda kesim noktalarından içeriye tıııkıştırılan folyolar yüzünden herkesin başı ağrıyor. Patlıyor buruşuyor ve gevşiyor. Bu kaplamaya kötü diyemezsiniz sizin söylediğiniz bir kostas değildir. Ben ve ülkedeki bir çok taksici boşu boşuna mı gidiyoruz oraya. Taksicilik anlamında benim işimi bu adam görür. Biraz saygılı konuşun. Ayrıca protact taki adamlara bana savunmayın. Onlardan ilginç tasaromlar kesimler istemedim. Eğer siz bir uzman değilseniz lütfen bırakın bu işleri senelerdir boyasıyla kaplamasıyla denediğim taksiye uygulayım. Daha çok yazacak şeyim var size ama lütfen biraz saygılı olun. Ben aklımı peynir ekmekle yemedim oraya 2400 km yol kat etmek için. Bildiğim şeyi bana öğretmeyin Çağlar Bey !!!

Anlatmaya çalıştık, forumdaşlar olarak bize düşen görevi yerine getirdik, artık kendi düşen ağlamaz demekten başka çare yok...

İyi yolculuklar, hayırlı olsun!

Teşekkür ederim Cem abi. Sıkıntı yok her şey güzel olacak. Folyo kaliteli bilmem kaç mikron işçilik güzel daha ne :) Bilmediğim İstanbulda maceraya mı atılayım yoksa suyumu bildiğim yerden mi alayım. 4 senedir renk atmamış 4 senedir hiç bir yerden patlamamış daha ne istiyim. Ama biraz saygı göstersin bize Çağlar Bey.

Çağlar Bey size sorum var. Neye garanti veriyorlarmış ???? Garanti beyi kapsıyormuş ???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çağlar Bey. Çok katısınız bazı konularda. Kaplama yaparken aralıklarda kesim noktalarından içeriye tıııkıştırılan folyolar yüzünden herkesin başı ağrıyor. Patlıyor buruşuyor ve gevşiyor. Bu kaplamaya kötü diyemezsiniz sizin söylediğiniz bir kostas değildir. Ben ve ülkedeki bir çok taksici boşu boşuna mı gidiyoruz oraya. Taksicilik anlamında benim işimi bu adam görür. Biraz saygılı konuşun. Ayrıca protact taki adamlara bana savunmayın. Onlardan ilginç tasaromlar kesimler istemedim. Eğer siz bir uzman değilseniz lütfen bırakın bu işleri senelerdir boyasıyla kaplamasıyla denediğim taksiye uygulayım. Daha çok yazacak şeyim var size ama lütfen biraz saygılı olun. Ben aklımı peynir ekmekle yemedim oraya 2400 km yol kat etmek için. Bildiğim şeyi bana öğretmeyin Çağlar Bey !!!

Hiçte baş ağırmıyor düzgün yapıldığında. Hiç bilmeğim bir konu olsa beni güzel ikna edeceksiniz,tebrikler.

Kesin noktalarını içeri tıkıştırmaya gerek yok zaten. İç kısımlar kadar uzatıyorsunuz.Sacın bitim noktasından kesilip kaplanırsa,asıl o sorun çıkartabiliyor.Tazyikli suyu gördü mü veya tırnak gibi o bölgeden açıcı bir fiziksel küçük müdahalede kaldırılabiliyor.

Buyrun bir tanıdığımın aracı. Barış Papir. Bu ikinci kaplaması.Önceki farklı bir renkti.

http://www.youtube.com/watch?v=7RN3wBWSXuw

Buyrun buda bir kaplamacı arkadaşın aracı.

http://www.youtube.com/watch?v=la_AXz8k7Gg

Bu adamlar işi bilmiyor, Adanadaki 350 liraya kaplayan kaplamacı biliyor :D  O yüzden boya gibi gözüküyor sanırım.

Valla birçok taksici gitmiyor. İstanbul'da Yaşar Ticaret,Kale Ticaret ve benzeri birçok taksi plaka,durak işleriyle uğraşan arkadaşlara sorun nerde kaplatıyorsunuz diye. Bunları benden daha iyi biliyorsunuz bana yazdırmayın.

Folyonun maliyeti belli,yapılan işçilik belli. 350 liraya hem folyo hem malzeme işi hem de çok dayanıklı işi yaş.

Antalyada bir arkadaşım bu işleri yapıyor,araç giydirme,reklam,tabela cart curt. Bilinende bir firma Reksan diye. Kullanılan folyoya göre değişiyor maliyetler dolayısı ile. Özel bir baskı ise artıyor. Sıradan düz bir kaplamada 200 liralık folyo kullanıldığını söylemişti. 3. sınıf Çin üretimli folyolar ile 50 liraya da folyo alınabilir. Önemli olan 2 sene sonra hatta 5 sene sonra söküldüğünde altından çıkacak olan kaporta. Yazın Antalya güneşi altında çatlamaması,hava kabarcığı yapmaması ve solmaması.

Protac'ın neye garanti verdiğini bilmeden burdan sert konuşuyorlar vs diye yorum yapıyorsunuz. Önce bir araştırın lütfen.Çamur atmak kolay.

Ve birçok araca uygulama yapıyor demek kaliteyi betimlemez. Otokoçta günde binlerce araca bakım yapıyor. Memnun olan kaç kişi ?

Saygısız falanda konuşmadım.

Açık konuşmak gerekirse burdan reklam yaptığınızıda düşünüyorum. Şu resimlerde koyduğunuz kaplamaya iyi diyorsunuz ya ne diyeyim. Allah gönlünüze göre versin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boya gibi gözüküyor işte amaç bu :) o kadar memnunum ki boya zannediyorlar. Boya yapsanızda kenarlarından bırakır taksiciler orjinal boyasını ki çelik kenarlardan ya da uç noktalardan küfkenmeye başlar. Kenarlarından bordür ile orjinal boyasının bırakılmasının sebebi orjinal boyası yüzünden. Fabrikasyon boya olduğı için kenarlar en geç paslanmaya küfkenmeye başlayacaktır. Gelelim kaplamaya. Kabutun içine kadar sizin deyiminizle güzel bir şekilde uzatılıyor ve yapıştırılıyor. Kıvrım yerinde içeriye katladığınız yerdeki kat olan kısımda en zayıf yer oradı oluyor. Patlatmalar oradan olur. Aracımın hiç bir yerini sökmeden kaplamayı an itibariyle yapmış bulunmaktayım. Ha siz yine protacta inanın. Yapsınlar ki eminim miktonları süper kapıt kullanıyorlar. Ben bu kaplamadan memnunum. Bu akşam adamın duvarında 220 adet kaplanmış taksi fotoğrafı gördüm. Ve bilgisayarındaki fotoğrafları açtı. 1500 tane den fazla taksi kaplamış. O zaman biz bütün taksiciler körüz :) Reklam yapmıyorum. Siz öyle düşünmek istiyorsunuz. Benim reklama ihtiyacım yol. Cahil bir adam değilim. 2 dil biliyorum ve isterseniz araştırın fakülteden terkim 6. senede bıraktım. Ben zannetim ki burası güzel bir aile ki öyle ama benim reklama ego tatminine ihtiyacım yok. Çağlar Bey size iyi akşamlar. 1200 km yol yaptım aklıma gelen savunmamı yaptım. Kusura bakmayın bu kadar yorgunlukla bu kadar cevaplayabildim :) Ha unuttum söylemeyi folyo Alaman malıymış :)

Mustafa Çakıroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boya gibi gözüküyor işte amaç bu :) o kadar memnunum ki boya zannediyorlar. Boya yapsanızda kenarlarından bırakır taksiciler orjinal boyasını ki çelik kenarlardan ya da uç noktalardan küfkenmeye başlar. Kenarlarından bordür ile orjinal boyasının bırakılmasının sebebi orjinal boyası yüzünden. Fabrikasyon boya olduğı için kenarlar en geç paslanmaya küfkenmeye başlayacaktır.

Gelelim kaplamaya. Kabutun içine kadar sizin deyiminizle güzel bir şekilde uzatılıyor ve yapıştırılıyor. Kıvrım yerinde içeriye katladığınız yerdeki kay olan kısımda en zayıf yer oradı oluyor. Patlatmalar oradan olur. Aracımın hiç bir yerini sökmeden kaplamayı an itibariyle yapmış bulunmaktayım. Ha siz yine protacta inanın. Yapsınlar ki eminim miktonları süprr kapıt kullanıyorlar. Ben bu kaplamadan memnunum. Bu akşam adamın duvarında 220 adet kaplanmış taksi fotoğrafı gördüm.

Ve bilgisayarındaki fotoğrafları açtı. 1500 tane den fazla taksi kaplamış. O zaman biz bütün taksiciler körüz :)

Reklam yapmıyorum. Siz öyle düşünmek istiyorsunuz. Benim reklama ihtiyacım yol. Cahil bir adam değilim. 2 dil biliyorum ve isterseniz araştırın fakülteden terkim 6. senede bıraktım.

Ben zannetim ki burası güzel bir aile ki öyle ama benim reklama ego tatminine ihtiyacım yok. Çağlar Bey size iyi akşamlar. 1200 km yol yaptım aklıma gelen savunmamı yaptım. Kusura bakmayın bu kadar yorgunlukla bu kadar cevaplayabildim :)

Ha unuttum söylemeyi folyo Alamam malıymış :)

Mustafa bey reklam olarak sizi kastetmiyorlar. Tekrar düşünün bence :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamın reklama ihtiyacı yok. Sitede kaç tane taksici var :)

Adam 1500 tane taksi kaplamış neyini reklam yapayım ? Ben burada sadece sevincimi konumumu paylaşmak istiyorum.

Zaten hususi aracınızı gidip Adana' da kaplatmayın :)

Alaman malı yerine alamam malı yazmışım pardon !!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamın reklama ihtiyacı yok. Sitede kaç tane taksici var :)

Adam 1500 tane taksi kaplamış neyini reklam yapayım ? Ben burada sadece sevincimi konumumu paylaşmak istiyorum.

Zaten hususi aracınızı gidip Adana' da kaplatmayın :)

Alaman malı yerine alamam malı yazmışım pardon !!!

Mustafa bey insanlar yorum yapıyor sizin niyetinizi uzaktan anlamak mümkün değil biliyorsunuz ki.

Size bu yorumları yapmalarındaki nedenleri sorgulamayı tercih etmeniz olumlu olacaktır diye düşünüyorum. 

Siz bize gidilir mi ? Tavsiye edermisiniz dediniz ?

Arkadaşlar da olumlu veya olumsuz yorum yapıyor ve siz olumsuz yorumları kesinlikle kabul etmeyince böyle bir algı ortaya çıkıyor.

Olay bundan ibaret.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Kaplama İçin Adana'ya Gidilir Mi? olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.