Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aktif Şehir İçi Güvenlik Devreye Girmedi

Ozan Kar

Soru

Bugün daha önce yaptığım bir kazayı tekrar yaptım. ana yola çıkarken önümdeki arabanın gittiğini düşünerek arkama bakarak yavaş yavaş çıkmaya başlamıştım ki daha debriyajı bırakmadan küt sesiyle önüme dönüp durdum.

Hasar fazla değil neyseki, kaskodanmı yaptırsam ceptenmi yaptırsam karar vermedim henüz ama aklıma takılan aktif şehir içi güvenliğin devreye girmesi gerekmez miydi? biraz çapraz bir çarpışma oldu ama yinede görmesi gerekirdi diye düşünüyorum. 1.5 sene önce denemiştim çalışıyordu...

IMG_1194_zps8e8b3d99.jpg

IMG_1195_zps6e4f8f2e.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun çok ufak bi hasar dışarda yaptırmak daha mantıklı olur.

dışarda max 100tlye yaptırırım ama kasko zaten delik yani bu 2. dosya olacak. kaskodaki sorun 3. dosyayı açarsam sıkıntı çıkıyor o yüzden düşünüyorum yenilemeye daha 7 ay var.

Çapraz olduğundan dolayı girmemiş bence.. Çalışma prensibini tam olarak bilmiyorum ama plakanın sağındaki ve solundaki sensörlerin 2side aynı mesafede öne yaklaşırlarsa  sistem devreye girebilir herhalde . 

sensörlerle alakası yok, kamera ile çalışıyor.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

geçenlerde arabayı okulun bahçesine parkediyordum biraz aceleci davrandım karşımda küçük bir kaldırım ,kaldırımın hemen arkasında da ağaç vardı.Ama ağacın gövdesi uzakta olmasına rağmen dallarından birisi öndeydi.O an hiç aklıma gelmedi sistem yapraktan ne olacak diye öne biraz daha aceleyle yanaşmak istedim birden bir goonkk sesi zınk durdu araba ekrana baktım aktif şehiriçi güvenlik diyor. :)

daha önce otomatik park asistanında bende saçma bişey yaşamış paylaşmıştım burda.Ford bu sistemleri iyi reklam ediyor ama gerçek hayatta hepsinin bi boşluğu var bence.Pek güvenmiyorum açıkçası.Geçmiş olsun bu arada ben o hasarı yaptırmazdım bile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyla doğrudan ilgisi yok ama görünce eklemek istedim.

Bizim araçta bir iki defa ekranda "ş.içi güvenlik sistemi devre dışı" mealinde uyarı çıkmıştı. Bunun neden olabileceğini araştırırken şöyle bir durumla karşılaştım.

Tekno paketlerde sensör grubu daha büyük. Sileceklerin orta yukarı kesişim noktasına toplanan su tam ş.içi güvenlik sistemi sensörünün (kamerasının) önünden akıyor. Cam tozlu kirli olduğu zaman bu su koyu oluyor ve kuruyunca sensörün algılamasını engelliyor. Akan su az olduğu için resimde de görüldüğü gibi görüş alanına gelmediğinden fark edilemiyor. 

Bunu gördükten sonra camı yıkadıktan kısa bir süre sonra silecekleri birkaç kez daha çalıştırıyoruz.

2ut2t8x.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sorumlulugunuzu azaltmaz diyr bir ibare var ya.

Bir keresinde onumdeki minibüsün arasindan cikarken çapraz bir sekilde aktif şehir içi güvenlik sistemi çalışmıştı.

Mini onarim paketin varsa bence onu kullansan iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konuyla doğrudan ilgisi yok ama görünce eklemek istedim.

Bizim araçta bir iki defa ekranda "ş.içi güvenlik sistemi devre dışı" mealinde uyarı çıkmıştı. Bunun neden olabileceğini araştırırken şöyle bir durumla karşılaştım.

Tekno paketlerde sensör grubu daha büyük. Sileceklerin orta yukarı kesişim noktasına toplanan su tam ş.içi güvenlik sistemi sensörünün (kamerasının) önünden akıyor. Cam tozlu kirli olduğu zaman bu su koyu oluyor ve kuruyunca sensörün algılamasını engelliyor. Akan su az olduğu için resimde de görüldüğü gibi görüş alanına gelmediğinden fark edilemiyor. 

Bunu gördükten sonra camı yıkadıktan kısa bir süre sonra silecekleri birkaç kez daha çalıştırıyoruz.

Aktif şehir içi güvenlik bulunan araçlarla, tekno paket araçların sensör grubu aynı. içerikleri farklı sadece.

Geçmiş olsun abi :( Allah daha beterlerinden korusun

sağol Zahid, amin.

Sorumlulugunuzu azaltmaz diyr bir ibare var ya.

Bir keresinde onumdeki minibüsün arasindan cikarken çapraz bir sekilde aktif şehir içi güvenlik sistemi çalışmıştı.

Mini onarim paketin varsa bence onu kullansan iyi olur.

onu koymasalar zaten yapana kadar başlarını ağrıtırdım :D

mini onarıma girmez ama bi sorcam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Ozan ben sistemi hiç kullanmadan soruyorum yarım debriyajda falan çalışıyor mu ? Debriyajı kaldırmadan küt diye vur demişsin de.

Çalışması lazım, kullanım klavuzunda yazmıyor.

Ha bi de hic bir seye basmamak gerekiyordu galiba. Ama benim basima grldiginde ben gaza basiyordum.

sadece sert frende devreye girmiyormuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.