Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Baskı Balata Değişimi Sorunu

Mehmet Söker

Soru

merhaba arkadaşlar baskı balatayı değiştireli 1 ay oldu luk marka aldım değişimden sonra pedal pamuk gibi oldu fakat kalkışta titreme oluyor ve 1 den 2 ye geçişte sirkeleme oluyor baskı balatanın yeni değişiminde böyle olup zamanla geçer mi yoksa tekrar ustaya götürmelimiyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Özür diliyorum; Baskı ve volant işlem görmüş yani balatayı sıkan parçalar :)

Soner, yukarıda yazdıklarım değişmez. Zaten her volan da tornaya uygun olmaz, baskıyı ise doğrudan değiştirmek lazım, aynı disklerdeki gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Debriyaj sisteminde debriyaj balatası  baskı ve volanın arasında sıkışmak suretiyle devreye giren bir parçadır debriyajda yanma meydana geldiyse volan ve baskıda yani her ikisindede problem olur burda sadece baskının değil şayet yapıldıysa her ikisininde tornalanması gerekir baskının tornalanması kesin bir çözüm olmamakla beraber bu tarz sıkıntılar çıkarır parça değişiminde debriyaj sistemi baskı balata bilya olarak set halinde değişimi mantıklı yapılacak  olan değişimdir tornalama işlemi belli bir ölçüde yapılabilir fakat yukarıda arkadaşlarında belirtmiş olduğu bazı arızalara yol açma şanzınız varki bununda en başında kalkışlarda titreme, baskı şemsiyelerinde ayırmama, viteslere geçmeme gibi sorunlarda oluşabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yeni balata torna işlemi gördü mü, yoksa direk mi takıldı

direk takıldı

ben ne sordum arkadaşlar siz konuyu nerelere götürmüşsünüz tornalanmalı mı tornalanmamalı mı neyse anladığım kadarı ile normal değil titreme ve silkelenme ustaya geri götüreceğim .

balatanın uyumsuzluğu yüzünden,titreme olur.orjinal yada eşdeğer parça kullanılması sorunu düzeltir.önerim valeo yada sachs marka kullanmanız yönünde.

luk en iyisi diyorlardı ustayı aradım 1 ay kullan gel düzelmezse garantiden değişelim diyor bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Büyük araçların volanları pahalı olduğundan yüzey bozulmalarında kaçırma yapabileceğinden torna yaparlar.Fakat yapılması gereken parça değişmektir. Balata kesinlikle tornalanmaz !!!

Bizim araçların volanı 500-600 lira civarlarında. Hiç gerek yok tornaya sokmaya.Tornacı iyi değil ise dahada kötü olabilir. SIfır alındıysa torna yaptırmak çok çok saçma.Bile bile kendi arabasını çizmesine benzer insanın.

Baskıyıda tornalamak çok saçma. Baskı balata seti zaten 250 lira civarlarında. Ki eski baskı kullanılmamalı yayları zamanla özelliğini kaybedip sertleştiği için.

Kısaca baskı balata volan üçlüsüne torna değdirilmemeli.

Titremede bununla alakalı değildir. Yüzeyi istediğiniz kadar torna ettirin yine titrer. İş balatadaki yaylardan ve/veya çift kütleli volanın yaylarından kaynaklanıyordur.  Bunuda hiçbir tornacı yapamaz. Çok titremiyorsa rahatsız edici düzeyde sökmeyede gerek yok şanzımanı fuzuli masraf. Alınan baskı balatalar orijinal diye satılsa bile fabrikada ufak hatalı olarak ayrılmış veya farklı maddeler kullanılmış,farklı dizayn edilmiş balatalar olabilir araç üstünde takılı olan fabrikasyon çıkışlı balatalara göre.

Gaza yüklenince sallantı yok ise hayırlı yolculuklar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

direk takıldı

ben ne sordum arkadaşlar siz konuyu nerelere götürmüşsünüz tornalanmalı mı tornalanmamalı mı neyse anladığım kadarı ile normal değil titreme ve silkelenme ustaya geri götüreceğim .

luk en iyisi diyorlardı ustayı aradım 1 ay kullan gel düzelmezse garantiden değişelim diyor bakalım.

şuan ki konumu nedir,bilmiyorum ama f3 lere kadar ford araçlarında far,kılima sistemi,baskı balata ve daha bir çok parçanın tedariçsisi idi.

luk kötü bir marka deil ama bu tarz sorunlar nüksedebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Büyük araçların volanları pahalı olduğundan yüzey bozulmalarında kaçırma yapabileceğinden torna yaparlar.Fakat yapılması gereken parça değişmektir. Balata kesinlikle tornalanmaz !!!

Bizim araçların volanı 500-600 lira civarlarında. Hiç gerek yok tornaya sokmaya.Tornacı iyi değil ise dahada kötü olabilir. SIfır alındıysa torna yaptırmak çok çok saçma.Bile bile kendi arabasını çizmesine benzer insanın.

Baskıyıda tornalamak çok saçma. Baskı balata seti zaten 250 lira civarlarında. Ki eski baskı kullanılmamalı yayları zamanla özelliğini kaybedip sertleştiği için.

Kısaca baskı balata volan üçlüsüne torna değdirilmemeli.

Titremede bununla alakalı değildir. Yüzeyi istediğiniz kadar torna ettirin yine titrer. İş balatadaki yaylardan ve/veya çift kütleli volanın yaylarından kaynaklanıyordur.  Bunuda hiçbir tornacı yapamaz. Çok titremiyorsa rahatsız edici düzeyde sökmeyede gerek yok şanzımanı fuzuli masraf. Alınan baskı balatalar orijinal diye satılsa bile fabrikada ufak hatalı olarak ayrılmış veya farklı maddeler kullanılmış,farklı dizayn edilmiş balatalar olabilir araç üstünde takılı olan fabrikasyon çıkışlı balatalara göre.

Gaza yüklenince sallantı yok ise hayırlı yolculuklar...

titreme fazla olmuyor değil 1den 2 ye geçişlerde de sallama oluyor  inan araba kullanmaktan soğutuyor ayrıca fabrikada ufak hatalı çıkanlar deyince sen içime kurt düşürdün ben baskı balata ve bilyasını piyasadan 30-40 lira ucuza aldım LUK marka bundan dolayımı ucuza verdiki? 

yav arkadaş gidiyorum 1500 lira para harcıyorum aman 5 lira 10 lira fazla olsun orjinal olsun kaliteli olsun başım ağrımasın diyorum ama sonuca bakar mısınız araba kullanmaktan soğuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.