Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Gunduz Fari Tercihi

Önerilen Mesajlar

Kırmızı yı mı yoksa mavi kabloyu mu diyorsun...[emoji4]

Sarıyı abi :D

Bugün canım sıkıldı hem egzoz ucunu değiştirmek hemde ön yan camlar için film fiyatı almak amacıyla sanayinin yolunu tuttum. Gelmişken şu drl leri birde özel servislere gösteriyim dedim.

3 servistende aldığım cevap aynı "Bu arabanın orjinalinde bu parça yok,takamayız taksakta yanmaz,yansada parklar yanınca kısılmaz"

Orjinal olmadığını bildiğimi lakin bu ve benzeri pek çok drl nin bu şekilde bağlanabildiğini hatta bunun önceki sahibinde de bu şekilde çalıştığını anlatmama rağmen "size yalan söylemişler,başka şeylerdir onlar" gibi lakayıt cevaplar aldım. Bu yüzden yarın bir gün aracın garantisi bittiğinde Eskişehir'deki hiç bir özel Ford servisiyim diye geçinen dükkana uğramamaya and içtim...

Neyse konuya dönecek olursak drl modülünde bir tane şaseye bir tane sigortaya bağlı şekilde 2 kablo var,ancak bir diğer kablo boşta ve modülün üstünde bu kablonun rengi için(sarı) "headlight/headlamp" gibi bir terim kullanılmış. Yabancı forumlardan bulduğum kadarıyla bu kablo fara bağlanan kablo yığınına(teknik ismini bilmiyorum siz anladınız zaten :) ) bağlanıyor yada ekleniyor ama neresine ve nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim siteyi incelediniz mi beyfendi [emoji3] 

Şurada ki pdf'e bak bakalım.

http://www.focusclubtr.com/topic/2385-focus-3-day-running-light-dlr-bağlantı-şeması-kurulumu-echomaster/

ohoo sayın adminim calışmayan o linke bakmadığımı sanmadınız umarım :)

Arayıp tarayıp sanırım aynı linki bir ingiliz formunda buldum ama kablo renkleri farklı orada ve kablo kesmekten bahsediyor,tırstım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ohoo sayın adminim calışmayan o linke bakmadığımı sanmadınız umarım :)

Arayıp tarayıp sanırım aynı linki bir ingiliz formunda buldum ama kablo renkleri farklı orada ve kablo kesmekten bahsediyor,tırstım :D

Çalışmıyorsa demeyen insana ne demeli! 20 dk önce çalışır hale geldi bile :) Bizim çözemeyeceğimiz iş yok evelallah :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çalışmıyorsa demeyen insana ne demeli! 20 dk önce çalışır hale geldi bile [emoji4] Bizim çözemeyeceğimiz iş yok evelallah [emoji3] 

Her şeyi biz söyleyeceksek ohoo :D

Şaka bir yana eline sağlık dediğin gibi çalışır olmuş,işin çözümünü aramaya o kadar odaklanmışım ki atlamışım ben onu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sarıyı abi :D

Bugün canım sıkıldı hem egzoz ucunu değiştirmek hemde ön yan camlar için film fiyatı almak amacıyla sanayinin yolunu tuttum. Gelmişken şu drl leri birde özel servislere gösteriyim dedim.

3 servistende aldığım cevap aynı "Bu arabanın orjinalinde bu parça yok,takamayız taksakta yanmaz,yansada parklar yanınca kısılmaz"

Orjinal olmadığını bildiğimi lakin bu ve benzeri pek çok drl nin bu şekilde bağlanabildiğini hatta bunun önceki sahibinde de bu şekilde çalıştığını anlatmama rağmen "size yalan söylemişler,başka şeylerdir onlar" gibi lakayıt cevaplar aldım. Bu yüzden yarın bir gün aracın garantisi bittiğinde Eskişehir'deki hiç bir özel Ford servisiyim diye geçinen dükkana uğramamaya and içtim...

Neyse konuya dönecek olursak drl modülünde bir tane şaseye bir tane sigortaya bağlı şekilde 2 kablo var,ancak bir diğer kablo boşta ve modülün üstünde bu kablonun rengi için(sarı) "headlight/headlamp" gibi bir terim kullanılmış. Yabancı forumlardan bulduğum kadarıyla bu kablo fara bağlanan kablo yığınına(teknik ismini bilmiyorum siz anladınız zaten :) ) bağlanıyor yada ekleniyor ama neresine ve nasıl?

işte o kabloyu farın park kablosuna bağladığın zaman parklar açılınca kısılacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işte o kabloyu farın park kablosuna bağladığın zaman parklar açılınca kısılacak [emoji4]

Hangisi parkın kablosu biliyor musun ? Netten baktım bulabildiğim kaynaklara ama hepside bizim kablolardan farklı renk veya düzendeydi (hemen hemen hepsi yurtdışı olduğu için olabilir diye düşündüm)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangisi parkın kablosu biliyor musun ? Netten baktım bulabildiğim kaynaklara ama hepside bizim kablolardan farklı renk veya düzendeydi (hemen hemen hepsi yurtdışı olduğu için olabilir diye düşündüm)

12 nolu pin yanlış hatırlamıyosam. xenon montaj başlığında liste var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

götürdüğüm elektrikçi farı söktükten sonra soketteki bikaç kabloyu denedi. sinyal, uzun, kısa vs. deneyerek 3 kablo buldu . 3ünüde soketteki kabloya bağladı. sigorta kutusuna hiç ellemedi. ona rağmen şuan sıkıntısız çalışıyor. parklar yanınca yarıya iniyor drl'ler. 

WP_20150714_22_18_29_Pro.jpg

Anıl Polat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semih bugün senin arabayı gördüm Umud Ford'un orada led'in bir tanesi parlak bir tanesi kısık yanıyordu [emoji4] 

İçerdeki beyaz mondi seninki miydi abi yoksa,bende diyorum jantları gözüm bir yerden ısırıyor ama :D

Deme abi öyle 1 haftadır uğraşıyorum drl siyle ustasıyla,senin gördüğün açıdandır öyle gözükmesi yani öyle olmalı :D

12 nolu pin yanlış hatırlamıyosam. xenon montaj başlığında liste var.

Aynen 12 gözüküyor,teşekkürler Ozan

götürdüğüm elektrikçi farı söktükten sonra soketteki bikaç kabloyu denedi. sinyal, uzun, kısa vs. deneyerek 3 kablo buldu . 3ünüde soketteki kabloya bağladı. sigorta kutusuna hiç ellemedi. ona rağmen şuan sıkıntısız çalışıyor. parklar yanınca yarıya iniyor drl'ler. 

http://www.focusclubtr.com/uploads/monthly_2015_08/WP_20150714_22_18_29_Pro.jpg.7a60b8b88a080309a3de0b44a6fabdb3.jpg

Ustalara güvenim baya azaldı,hepsini denettirmek istemem gider sinyale dalan bağlarlar,beklerim yani. Nokta atışı yapmak niyetindeyim ama yinede teşekkürler buda bir alternatif tabi olmazsa aklımızın bir köşesinde durur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
Şincik biz bu drl leri taktırdık lakin usta farlar açılınca nasıl kısılacağını çözemedi :s19:Nedir bu işin aslı,yolu yordamı ? Daha önceden takan,taktıranlardan yardım istesem 1zz4c4x.jpg

4 aydan fazla olmuş bu iletiyi yazalı ama hala çözüm bulamadım,sanayidekilere güvenim yoktu zaten ha bugün ha yarın servise bakıma gidicem derken bugün geldim ve aldığım cevap;

"öyle bir şey yapamayız biz" ee iyide kim yapacak bu işi sizde yapamazsanız? Şeytan diyor sök drl yi ama meret yakışıyorda kıyamıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şincik biz bu drl leri taktırdık lakin usta farlar açılınca nasıl kısılacağını çözemedi :s19:Nedir bu işin aslı,yolu yordamı ? Daha önceden takan,taktıranlardan yardım istesem 1zz4c4x.jpg

4 aydan fazla olmuş bu iletiyi yazalı ama hala çözüm bulamadım,sanayidekilere güvenim yoktu zaten ha bugün ha yarın servise bakıma gidicem derken bugün geldim ve aldığım cevap;

"öyle bir şey yapamayız biz" ee iyide kim yapacak bu işi sizde yapamazsanız? Şeytan diyor sök drl yi ama meret yakışıyorda kıyamıyorum..

Kendi modulu yoksa yada modul olmazsa kısma işi olmaz ama röle ile söndürme yapmak kolay.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.