Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Lambası Cok Erken Uyarı Veriyor.

Hasan Şahin

Soru

Arkadaşlar merhaba aracımı aldığımdan beri hep böyleydi düzelir diye bekledim birşey değişmedi sorayım dedim.

Yakıt az lambası yandığı gibi opete koşturuyorum full dolduruyorum depoyu her seferinde 39litre yakıt alıyor.

Yani yakıt lambası yandığında her seferinde depoda 14lt mazot kalıyor. Normal mi bu ? Değilse nasıl düzeltilecek acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar merhaba aracımı aldığımdan beri hep böyleydi düzelir diye bekledim birşey değişmedi sorayım dedim.

Yakıt az lambası yandığı gibi opete koşturuyorum full dolduruyorum depoyu her seferinde 39litre yakıt alıyor.

Yani yakıt lambası yandığında her seferinde depoda 14lt mazot kalıyor. Normal mi bu ? Değilse nasıl düzeltilecek acaba?

Kalan'a 10 veya 11 litre diyelim.. Bir kısmını kendi rezerv ediyor yakıt göstergesi 0'da olsa gidebiliyor :yeah:

Yinede bu rakam size fazla gelebilir ama çok değil bunu nasıl düzeltirsiniz hiçbir fikrim yok aslında gerek bile yok..

Son 80 km (vb) yazmıyor mu yandığında? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup bey dün o yakıt uyarı lambası yandığında baktım 225 km kalan menzil diyordu 80 yazdığını daha hiç göremedim

Uzun yol sonunda mı oluyor genelde böyle yoksa şehiriçi depo bitiminde de aynı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu durum gayet normal. Lamba bittiğinde yanmaz azken yanar. Ve menzil sıfır olduktan sonra bile deponuzda yakıt vardır. Siz menzil sıfırlanana kadar aracı kullanın sonra doldurun. 50 litre alırsa sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu durum gayet normal. Lamba bittiğinde yanmaz azken yanar. Ve menzil sıfır olduktan sonra bile deponuzda yakıt vardır. Siz menzil sıfırlanana kadar aracı kullanın sonra doldurun. 50 litre alırsa sorun yok.

Önceki aracımda focustu, 80km kalan menzil dediği zaman yanardı benzin lambası şu an ise ; 225 km kalan menzil diyor ve yakıt lambası yanıyor, içerisinde 14lt mazot kalınca yanıyor lamba

Yakup bey o zaman kesin sorun var, her seferinde 14lt içinde mazot varken yanıyor. Servise ne demeli dert nasıl anlatılmalı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Önceki aracımda focustu, 80km kalan menzil dediği zaman yanardı benzin lambası şu an ise ; 225 km kalan menzil diyor ve yakıt lambası yanıyor, içerisinde 14lt mazot kalınca yanıyor lamba

Yakup bey o zaman kesin sorun var, her seferinde 14lt içinde mazot varken yanıyor. Servise ne demeli dert nasıl anlatılmalı?

Bende son depomda ekonomik kullandım aracı. Menzilim 100 kilometrede iken lamba yandı.Ben 100km de son depomda 5 litre tükettim.Bu hesaptan yola çıkınca depomda 5 litre mazot olması lazım.Fakat ışıktan sonra 140 kilometre kadar yol yaptım ve hala 20 km menzil gösteriyor ki o sıfırdan sonra ben 20-25 kilometre daha yol yapıyorum gösterge sıfırın altında olmasına rağmen !

Demek istediğim bazen şaşırıyor.Orda verilen bilgiler net değil.Siz 1,5 litrelik bir temiz plastik şişeye yakıt doldurun ve menziliniz sıfır olana kadar araca yakıt almayın.Olurda sıfır olmadan biterse o yakıtı koyarsınız. Bitmezse sıfır yazdıktan birkaç kilometre sonra deponuzu doldurun. Başka bir aracımda olmuştu daha ışık yandıktan birkaç kilometre sonra araç düşük motor performansı servise gidin falan dedi. Dedim ki eyvah satan adam kazık attı.Araba çekişten düştü teklemeye başladı. Ben dua ediyordum enjektörlerde sorun olmasın diye. Meğersem satan kişi son 3 ayda 1-2 kilometre yol yaptığı için şamandıra takılı kalmış ve depoda mazot var gösteriyordu.Çekici geldi servise çektik. Bilgisayardan yakıtın az geldiğini anladılar.Oysaki depoda mazot gözüküyordu göstergeden bakınca.10 litre mazot koydular serviste.İstasyonda da doldurdum depoyu.O günden sonra yapmadı.Hatta menzil olarak çizgi gösterdikten sonra bile 30 kilometre yol yapmıştım o araçla.

Siz 1,5 litrelik temiz pet şişeyi yakıtla doldurun. Menzil sıfır olana kadar gezin.Menzil sıfır olmadan teklemeye falan  başlarsa o yakıtı koyarsınız.Servise de belirtirsiniz şamandıram arızalı diye ama ben hiç sanmıyorum arızalı olduğunu. Depodaki şamandıradan tek bilgi geliyor. Gösterge için ayrı menzil için ayrı gelmiyor. Göstergedeki yakıt miktarınız doğru fakat menzil yanlış çıkıyorsa anlık tüketimi hesaplayan sensörde veya yazılımda hata vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önceki aracımız connectte ışık yanıyordu yakıt alıyorduk ne ışık sönüyordu ne de yol bilgisayarına etkileyordu yani en az 50 liralık almadan artmıyordu bursa arkasta ilk bakımda söyledik sipariş edildi ikinci bakımda parça geldi garantiden değişti bir daha da sorun olmadı sizinkisinde de şamandıradan olabilir yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.