Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Konsoldaki Hoparlor Kapaginin Sökülmesi

ufuk özdemir

Soru

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sökme aşamasını fotolarsanız birde içindeki hoparlörü sevinirim. Sanırım yorum gelmeyecek,smart paketi olup, orasını burasını sökmeye meraklı yok. Siz neden sökmek istiyorsunuz?

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O kisimdan bi ses geliyor gecen gun serviste soktuler klipslerden geliyor diye bant yapistirdilar ama olmadi.bugun yine gidecem.sagindan solundan tornavida takip cikariyorlar.

O bölümdeki ses oradan gelmiyor aynı ses bendede vardı servis bulamadı ben geçen gün teasadüf eseri buldum.

Ses şuradan geliyor merkez hoparlörünün  sağ tarafındaki parça (yani arabanın göğüsün yada dashboard artık ne derseniz) sert plastikten yapılmış ve parke taşlı yollarda titreşim yapıyor hemde baya titreşim.

Tırnaklarınızla oraya vurursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Ben oraya bir kitap koyuyorum ses mes kalmıyor bir ara servise gittiğimde izolasyon yaptıracağım.

Bu arada resim bulamaya çalışyaım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana soket sesi gibi geliyor.orasi sokulunce icine bi bakayim dedi hic duzenli degil.bende bozuk yola girmeye gerek yok.arabanin motor titreşimiyle bile ses yapıyor. Ama dediginizi de bi deneyeim.bu arada servis oraya nasil bi yalitim yapiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaslar benzer durum oldugu icin yeni konu acmak istemedim

Ozellikle tirtirli yol veya cukura girdigimde sol kulagimin hizasinda ya da emniyet kemeri askiliginin hizasinda kapi fitilinden bir titresim sesi geliyor ve beni deli ediyor elimi o bolgede fitil ile kapi arasina sikistirip tirtirli yolda gittigimde o ses kesiliyor biraktigimda hemen yine basliyor.

Bu sorunu nasil cozebilirim kapi fitili mi degismeli yoksa baska bir cozumu var mi benzer durum yasayan var mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O kisimdan bi ses geliyor gecen gun serviste soktuler klipslerden geliyor diye bant yapistirdilar ama olmadi.bugun yine gidecem.sagindan solundan tornavida takip cikariyorlar.

kronik problemlerden birisi.

- Orta hoparlör dahil olmak üzere tüm hoparlörler sökülüp izole malzemeyle hiç titreşim yapmayacak şekilde izole malzemesiyle beslenmesi gerekiyor.

- Tecno paketli araçlar da orta dikiz aynasının arkasındaki kameraların kapağının açılıp kalın bantla cama temas ettiği kısımı beslemek gerekiyor.

- Arka koltuklarınızı yatıktan normal konuma getirirken, koltuğu dik konumda tutan metal kısmı elektrikçi bantı gibi birşeyle birkaç tur sarmak gerekiyor. Yani iki metal arasında tık tık tık sesinin gelmemesi için.

Bunları yaptığınız da ses sorunu çözülmüş olacaktır.

Arkadaslar benzer durum oldugu icin yeni konu acmak istemedim

Ozellikle tirtirli yol veya cukura girdigimde sol kulagimin hizasinda ya da emniyet kemeri askiliginin hizasinda kapi fitilinden bir titresim sesi geliyor ve beni deli ediyor elimi o bolgede fitil ile kapi arasina sikistirip tirtirli yolda gittigimde o ses kesiliyor biraktigimda hemen yine basliyor.

Bu sorunu nasil cozebilirim kapi fitili mi degismeli yoksa baska bir cozumu var mi benzer durum yasayan var mi

kapı fitilinizi incelediğinizde belirli aralıklarda delikler göreceksiniz. O delikte bir klavuz yardımıyla bildiğiniz serum hortumu yürütün ve tüm kapı fitili boyunca tamamlayın. Fitilin içine yarı düzey dolgu yapmış olacaksınız. Serum hortumunu yürütürken kapı fitillerine zarar görmemesi için dikkat edin. işlemi tamamladığınız da sorununuz çözülmüş olacaktır. üstelik bazen sert kapı kapamaları olabiliyor. Bu tür sert kapamalarda bir nevi süspansiyon işlemi de görür.

Murat Arık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim on konsoldan gelen ses farklı bir nedene dayaniyormus.konuyu acmamın üzerinden o kadar zaman geçmesine ragmen bugün çözebildik.aracın teybinin cd mekanizması arac titredikce sallaniyormuş.otosanın anlaşmalı teypçisi mi denir artık bilemiyorum aksarayda net1 elektroniğe bizzat gidip yaptirdim.şimdilik sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kronik problemlerden birisi.

- Orta hoparlör dahil olmak üzere tüm hoparlörler sökülüp izole malzemeyle hiç titreşim yapmayacak şekilde izole malzemesiyle beslenmesi gerekiyor.

- Tecno paketli araçlar da orta dikiz aynasının arkasındaki kameraların kapağının açılıp kalın bantla cama temas ettiği kısımı beslemek gerekiyor.

- Arka koltuklarınızı yatıktan normal konuma getirirken, koltuğu dik konumda tutan metal kısmı elektrikçi bantı gibi birşeyle birkaç tur sarmak gerekiyor. Yani iki metal arasında tık tık tık sesinin gelmemesi için.

Bunları yaptığınız da ses sorunu çözülmüş olacaktır.

kapı fitilinizi incelediğinizde belirli aralıklarda delikler göreceksiniz. O delikte bir klavuz yardımıyla bildiğiniz serum hortumu yürütün ve tüm kapı fitili boyunca tamamlayın. Fitilin içine yarı düzey dolgu yapmış olacaksınız. Serum hortumunu yürütürken kapı fitillerine zarar görmemesi için dikkat edin. işlemi tamamladığınız da sorununuz çözülmüş olacaktır. üstelik bazen sert kapı kapamaları olabiliyor. Bu tür sert kapamalarda bir nevi süspansiyon işlemi de görür.

Hocam cok guzel fikre benZiyor ancak aklima takilanlar var mesela klavuz olarak ne kullanabilirz veya bir tane serum hortumu yetmez ve 2. Hortumu ustuste nasi ekleyebiliriz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hocam cok guzel fikre benZiyor ancak aklima takilanlar var mesela klavuz olarak ne kullanabilirz veya bir tane serum hortumu yetmez ve 2. Hortumu ustuste nasi ekleyebiliriz

metreyle satılan serum hortumları var. onlardan kullanabilirsiniz. klavuz olarak da elektrikçilerin kullandığı çelik spiraller var. o işini görecektir. onu satın almanıza gerek yok. Herhangi bir elektriçiden geçici isteyerek yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.