Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2.5 Aylık Focusuma Doğan Çarptı

Ceyhun K.

Soru

Selam arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum. Sizlere başımdan geçen bir olayı anlatıp bu konuda değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Focus III Y.Titanium 1.6i 125PS Titanium + Smart Paket 2013 model aracımı büyük bir hevesle 19 Temmuz’da Uşak’tan aldım ve 24 Temmuz’da trafiğe çıkardım.  Aracımı çok kullanmıyorum, tatilde uzun yol yaptığım için şuan 3.200 KM’de. Kapalı otoparkta muhafaza ediyorum.  Bulunduğum yerde arabaya pek ihtiyacım olmadığı için bazen haftada bir çıkardığım oluyor. Aracımdan çok ama çok memnunum. Ancak geçen gün başıma gelen bir olay yüzünden tüm hevesim kırıldı ve ne yapacağımı bilmiyorum. 2 Ekim Çarşamba günü sabah saatlerinde aracımla biryere giderken dönüş yasağı olan bir kavşakta Doğan marka bir araç sürücü mahalinin bulunduğu tarafın çamurluk ve kapı kısmına yavaşça vurdu. Çamurluk ve kapıda çok az göçük oldu. Aracın sürücüsü de ihtiyar. Ehliyetine diyecek yok 9 parça… Her neyse olaydan hemen sonra olay yerinde araçların fotoğrafını çektim. Olay yeri hareketli bir bölge olduğu için trafik aksamaması için hareket etmek zorunda kaldık.  Kaza yerinin olduğu yerde mobese kamera falan da yok. (Zaten bunun içinde dilekçe verdim valiliğe) Vuran araç bu sırada kaçtı. Daha sonra trafiğe plakayı anons yaptırıp buldum.  Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı tuttuk. Adam hatasını kabul ediyor sorun değil sigortam yaptırır diyor. Ford’a gittik tamir olup boyanması gerektiği ve bayramdan sonra yapabileceklerini söylediler. İyi güzel ama tamir ve boya görecek değer kaybedecek aracım… Ford’daki bir yetkiliye tahmini ne kadar değer kaybeder diye sorduğumda %10 civarı dedi.  Aracıma çarpanda duydu. Ben bu değer kaybını karşı tarafa alacağımı söyledim orada. Ben gerekeni yaptım sigortam yaptıracak başka bir şey yapamam dedi ve işin içinden sıvışma yoluna gitti. Ne özür dilediler ne bir şey…  Ayrıca adamın yanında yeğeni olduğunu söylediği gençten bir çocukla neredeyse bir birimize girecektik. Ne var arabada bir şeyi yok herkes kaza yapıyor bunlar olan şeyler falan filan gibi ukala bir biçimde konuşma tarzları vardı. Hem suçlular hem güçlüler. Kısacası değer kaybını karşılamaya yanaşmıyorlar.  Bütün hevesimi kırdılar o gün ağladım üzüntümden ve sinirimden.  Daha 2.5 aylık araba. Bize bir şey olmasın önemli olan o ama….
Pazartesi avukatımla görüşeceğim. Muhtemelen dava açacağım. Dün tanıdık bir oto galeriye gittim bu yüzden aracımı satmak istediğimi 2014 modeli ile değiştireceğimi söyledim. Tanıdığı bir ustaya yönlendirdi  kesinlikle tamir boya yaptırma bu usta halleder bu işi dedi.. Tamir boya olursa 5000 lira düşer değeri dedi.  Kendisi de aracı almak istiyor anlaşamadık henüz anlaşırsam satıp 2014 ile yenilemek istiyorum. Şimdi ben nasıl bir yol izleyim sizce? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Geçmiş olsun.

Bende ilk sıfır km. aracımda şunu anladım ki; bu memlekette kesinlikle çok para vererek araç sahibi olmayacaksın. işini görecek ayağını yerden kesecek bir araç alıp yoluna devam edeceksin. Sen 60-65 bin tl para vermişsin kredi ödemişsin çalışmışsın almışsın adamın umru değil, çarparda; yanına park edip kapına da vurur; yetmez arabanın üstüne çıkar ayak izlerini bırakır dolanır gider.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çok geçmişler olsun; hasar nerede olursa olsun gerçekten çok can sıkıyor; umarım en kafanıza uyan şekilde halledersiniz.

Maalesef trafik sorumsuz ve vurdumduymaz sürücü kaynıyor; çok uzun süreler aynı aracı kullandığım için net biliyorum; hatalı olup, gelip çarpıp ondan sonra da " bir şey olmadı yahu " diye üste çıkmaya çalışan tipler... 

Umarım karşı taraf da hatasının bedelini en azından trafik/ehliyet vs. bakımından öder...

Araç zaten plaka takıldığında %10 oranında değer kaybediyor; bu aracın üstüne 5000 TL de bu hasar için değer kaybedeceği bana pek inandırıcı gelmedi; aracı, net bilgilerle ( fotoğraf, tutanak, tamirat fatura vs. ), elden satarsanız, çok daha az değer kaybedeceğini düşünüyorum...

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Allah hepimizi kazadan beladan korusun. Arabalar kaza yapabilir bu yüzden sigorta var. Sevgidiğim bi abim sıfır a6 aldı bursadan. İzmire gelirken akhisarda arabayla passatı ikiye böldü. 300km de araba pert. Çok şükür canına bişey olmadı. İşin aslı sizin arabanın değer kaybetmesi adamı ilgilendirmez. Siz bunu kendi sigortanızdan tahsil edebiliyormusunuz bununla uğraşıcaksınız. Geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, yahu boyadan bişey olmaz, direksiyonu eline alıyosan bunları göze alacaksın. canım cicim diye araba sahibi de olunmaz olunmamalı. arabanın boyasına zarar veriyo diye kuş mu kovalayacaksınız?

ilk arabamı şöforluk bile bilmeden 28.750 TL'ye 2010 ocakta sıfır opel corsa 1.2 easytronic aldım. o kadar acemiyim hiç bir araca yayaya vurmadım şükür, 2011 temmuz ayında Gaziantepte yeşil ışık yandı, hareket ettim şerit ihlali yapan kamyon göz göre göre bana çarptı. Adam sigorta işi haram iş istersen ben yaptırayım dediyse de adamın gariban halini de görüp polis çağırdım, tutanak benim yerime tuttular ve servise çektik. Acemiyim bu konularda şimdiki aklım olsa autoking vs götürürdüm. Ne kadar ısrar ettiysem de servis kapı ve ön çamurguluğu değişti. Canım sıkıldımı evet, ama hepsi bu kırmızı ışıkta kamyon benim 1290 kg ağırlığında arabamı yana attı. Allah korusun hareket halinde nasıl olurdu hesap edin.

Vesselam, ben bu aracı sahibinden.com 'da ilanın yayının 3. gününde 25.500 TL ye sattım. Hasarsız olsaydı 26-26,5 isteyecektim, bu fiyata satarmıydım belki 1 hafta 10 gün beklerdim. Değer karşılaştırması için anlattım bunları, biz kullanıcıyız kar elde etmek için aldıysanız zaten hata etmişsiniz 2. el almalıydınız. Arabalarımızın değeri normal durumda bile kabaca ilk yıl itibari her yıl %10 değer kaybeder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Selam arkadaşlar. Aranıza yeni katılıyorum. Sizlere başımdan geçen bir olayı anlatıp bu konuda değerli görüşlerinizi almak istiyorum. Focus III Y.Titanium 1.6i 125PS Titanium + Smart Paket 2013 model aracımı büyük bir hevesle 19 Temmuz’da Uşak’tan aldım ve 24 Temmuz’da trafiğe çıkardım.  Aracımı çok kullanmıyorum, tatilde uzun yol yaptığım için şuan 3.200 KM’de. Kapalı otoparkta muhafaza ediyorum.  Bulunduğum yerde arabaya pek ihtiyacım olmadığı için bazen haftada bir çıkardığım oluyor. Aracımdan çok ama çok memnunum. Ancak geçen gün başıma gelen bir olay yüzünden tüm hevesim kırıldı ve ne yapacağımı bilmiyorum. 2 Ekim Çarşamba günü sabah saatlerinde aracımla biryere giderken dönüş yasağı olan bir kavşakta Doğan marka bir araç sürücü mahalinin bulunduğu tarafın çamurluk ve kapı kısmına yavaşça vurdu. Çamurluk ve kapıda çok az göçük oldu. Aracın sürücüsü de ihtiyar. Ehliyetine diyecek yok 9 parça… Her neyse olaydan hemen sonra olay yerinde araçların fotoğrafını çektim. Olay yeri hareketli bir bölge olduğu için trafik aksamaması için hareket etmek zorunda kaldık.  Kaza yerinin olduğu yerde mobese kamera falan da yok. (Zaten bunun içinde dilekçe verdim valiliğe) Vuran araç bu sırada kaçtı. Daha sonra trafiğe plakayı anons yaptırıp buldum.  Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı tuttuk. Adam hatasını kabul ediyor sorun değil sigortam yaptırır diyor. Ford’a gittik tamir olup boyanması gerektiği ve bayramdan sonra yapabileceklerini söylediler. İyi güzel ama tamir ve boya görecek değer kaybedecek aracım… Ford’daki bir yetkiliye tahmini ne kadar değer kaybeder diye sorduğumda %10 civarı dedi.  Aracıma çarpanda duydu. Ben bu değer kaybını karşı tarafa alacağımı söyledim orada. Ben gerekeni yaptım sigortam yaptıracak başka bir şey yapamam dedi ve işin içinden sıvışma yoluna gitti. Ne özür dilediler ne bir şey…  Ayrıca adamın yanında yeğeni olduğunu söylediği gençten bir çocukla neredeyse bir birimize girecektik. Ne var arabada bir şeyi yok herkes kaza yapıyor bunlar olan şeyler falan filan gibi ukala bir biçimde konuşma tarzları vardı. Hem suçlular hem güçlüler. Kısacası değer kaybını karşılamaya yanaşmıyorlar.  Bütün hevesimi kırdılar o gün ağladım üzüntümden ve sinirimden.  Daha 2.5 aylık araba. Bize bir şey olmasın önemli olan o ama….

Pazartesi avukatımla görüşeceğim. Muhtemelen dava açacağım. Dün tanıdık bir oto galeriye gittim bu yüzden aracımı satmak istediğimi 2014 modeli ile değiştireceğimi söyledim. Tanıdığı bir ustaya yönlendirdi  kesinlikle tamir boya yaptırma bu usta halleder bu işi dedi.. Tamir boya olursa 5000 lira düşer değeri dedi.  Kendisi de aracı almak istiyor anlaşamadık henüz anlaşırsam satıp 2014 ile yenilemek istiyorum. Şimdi ben nasıl bir yol izleyim sizce? Teşekkürler

fotoğraflar gelince olay netleşmiş. dava açabilirsiniz ama uğraşmaya değer mi bilmiyorum. Boyatma konusuna gelince bir düzelttirmeyi deneyin olmazsa lokal boya fazla genişletmeden. Aracınız yeni boyada solma filan olmamıştır. Kesinlikle boyayı tutturursunuz. kesinlikle tam parça boya yaptırmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu tür kazalarda karşı tarafa arabanın orjinalliği bozulduğu ve maddi zarara uğradım diyerek dava açabiliryorsunuz. karşı taraftan zararı karşılıyorsunuz. bu olay bır arkadaşımın başına gelmişti aynısını yaptı ve 5500 tl karşı taraftan aldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.