Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Alfa Giulietta Vs Ford Focus Vs Ford Fiesta

Önerilen Mesajlar

Fiesta'da Focus'da chip'li focus ilteber abinin arabası. :yeah:

Focus mk2.5 öyledir onda esp bile yok :P

Yakup Focus 2 veya 2.5 kullanmadim ama sanki onlarin yol tutusu daha iyi gibime geldi 3 e gore ? Cunku sinirlari zorlayan bir insan olarak f3 un diger C sinifi rakiplerine gore aman aman bir farki oldugunu gormedim.. Yada soyle soyleyeyim arac yoncalarda, uzun virajlarda gayet iyi fakat dusuk hizlarda atiyorum 60-70 civarlarinda direksiyonu sallayinca resmen e30 a bagliyor ki ustundeki lastiklerde yol tutus konusunda en iyisi Turanza ER300. 

Bunun icin farkli bir konu acacaktim denk gelmesi iyi oldu f3 f2.5 a kiyasla yol tutusu nasildir ? Mesela abim de 2009 model C-max var o bile sanki daha iyi yol tutuyor suspansiyonlari sert ve enfes bir direksiyon hissiyati var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet arkadaslar yol tutus konusunda yere goge sigdirilamayan Alfa nin can cekismesini izleyebilirsiniz.

Nasıl böyle bir kanaate vardın hiç anlamadım.

Hem en düzgün çizgiyi takip ediyor, hem en temiz dönen, hem de en az diğerleri kadar hatta genelde diğerlerinden hızlı olarak...

Can çekişen olsa olsa motor gücü olabilir, hele ki Multair ise, dizelse o da normal 

Scirocco ise viraj dönmeyi pek bilmeyen biri tarafından sürülüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl böyle bir kanaate vardın hiç anlamadım.

Hem en düzgün çizgiyi takip ediyor, hem en temiz dönen, hem de en az diğerleri kadar hatta genelde diğerlerinden hızlı olarak...

Can çekişen olsa olsa motor gücü olabilir, hele ki Multair ise, dizelse o da normal 

Scirocco ise viraj dönmeyi pek bilmeyen biri tarafından sürülüyor.

Bu kaniya suradan vardim. 

Giulietta nin pilotu cok iyi, cok iyi olmasina karsin focusun pilotu daha once araba yarisi bile oynamamis gibi kullaniyor.. Yani plotaj namina pek birsey goremedim.... Butun bu etkenlere ragmen one gecemiyor gecemedigi gibi fark yiyor *virajlarda.

Heh denilene gore focus chipliymis + yay ve jant varsa o zaman yazdigim seyi hemen editleyebilirim. 

Ama gercek olan sudur focusun pilotu fiesta ve giu ya kiyasla cok iyi degil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur fakat videoda kullanan kişiler sonlara doğru çok kötülüyorlar aracı.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Focus 2 veya 2.5 kullanmadim ama sanki onlarin yol tutusu daha iyi gibime geldi 3 e gore ? Cunku sinirlari zorlayan bir insan olarak f3 un diger C sinifi rakiplerine gore aman aman bir farki oldugunu gormedim.. Yada soyle soyleyeyim arac yoncalarda, uzun virajlarda gayet iyi fakat dusuk hizlarda atiyorum 60-70 civarlarinda direksiyonu sallayinca resmen e30 a bagliyor ki ustundeki lastiklerde yol tutus konusunda en iyisi Turanza ER300. 

Bunun icin farkli bir konu acacaktim denk gelmesi iyi oldu f3 f2.5 a kiyasla yol tutusu nasildir ? Mesela abim de 2009 model C-max var o bile sanki daha iyi yol tutuyor suspansiyonlari sert ve enfes bir direksiyon hissiyati var.

İkisininde iyi olduğu yerler var ortalama benzerler.Konu dışına çıkmayı sevmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focusta yay var jant var artı daha güçlü alfa dan bu durumda, o yüzden bu şekilde yürümeleri gayet normal

Guli de yay ve jant yok mu yani :D tahta ile geliyor o :zha:

Sanada birşeyi sevdiremedik Yakup.

Sen yine sürmeden sevmeye çalıştın ben 5 senedir bildiğim araba ile sayısız test yaptığım araç ile kıyaslama yapmaya çalışıyorum ikiside farklı elden çıkma araç değil. Böyle düşün birde. Birini değil ikisinide severim zaten :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Guli de yay ve jant yok mu yani :D tahta ile geliyor o :zha:

Sen yine sürmeden sevmeye çalıştın ben 5 senedir bildiğim araba ile sayısız test yaptığım araç ile kıyaslama yapmaya çalışıyorum ikiside farklı elden çıkma araç değil. Böyle düşün birde. Birini değil ikisinide severim zaten :yeah:

at arabası abi o :D

taktırdım bugün nozülleri güzel bir ayar yaptık ama teki bozuk çıktı bende aynı 0,216mm bosch olanından zar zor buldum aldığımızın yarı fiyatına :D 

mükemmel oldu şimdi yardımların için sana da ayrıca teşekkür ediyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

taktırdım bugün nozülleri güzel bir ayar yaptık ama teki bozuk çıktı bende aynı 0,216mm bosch olanından zar zor buldum aldığımızın yarı fiyatına :D

Hadi ya olmazsa onu geri yollayalım diyeceğim de boşver değmez.Hayırlı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nozül ne ya?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha fazla mı yakacak şimdi :D

Daha az yakacak desem kıyamet kopar :D basmayınca orj enjektörlerim kadar yakacak çünkü çıkışlar ne kadar büyük olsada pompanın gönderdiği mazotu püskürtecek 

ama bastığım zaman daha çok yakacak tabi önceki memelerde enjektörler çok yoruluyordu çıkışlar zayıf olduğu için bunda öyle bi durum olmayacak özetleyebildim umarım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.