Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Buz Çözücü

İbrahim Güneş

Soru

Merhaba arkadaşlar,

Forum içersinde arattım ama bir sonuç bulamadım.

Benim öğrenmek istediğim şudur: Ben de 2011 Yeni Kasa Focus Style var. Bugün bir arkadaşım bana, bu focusların ön cam buz çözücüleri çok iyi dedi. Ben de o şekilde bir özellik bunda yok sanırım, dedim. Bir arkadaşında 2011 Style olduğunu ve onunkinde bu özelliği gördüğünü söyledi. Ben de o titanyum paketidir falan dedim. Style idi dedi. 2011 Style'lerde arkadaşımın dediği gibi hızlı bir ön cam buz çözme özelliği var mıdır? (Klimadaki sıcaklığın ön cama verilmesi şeklinde olanı kastetmiyorum.)

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracınızda Plus paket varsa bu çözücü vardır. 

Plus paket = Katlanır ayna, ön ve arka park sensörleri, otomatik park sistemi gibi özellikleri içeren pakettir. Bu paket varsa aracınızda buz çözücülü ön camın da olması gerekir. 

bu özellikler var ve sizin aracınızda buz çözücü yoksa aracınızın camı doğru olmayan bir cam ile değiştirilmiş demektir. (Aracınızı ikinci el almışsanız bu ihtimal kuvvetli)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ön cam buz çözücü style lerde  plus pakette sunuluyordu  .bu plus paketlerde ilk gelen(2011)  focuslardan başlayıp 2012 2.çeyreğe kadar olan focuslarda vardır .2011 ve 2012  2. çeyreğe kadar olan titanyumlarda ise ısıtmalı ön cam standarttır..2012 2.çeyrekten sonraki araçlarda ise sadece titanyum tekno paketlerde ısıtmalı ön cam sunulmaktadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevaplar için teşekkür ederim. Ben ikinci el almıştım. Plus paket olmadığı için bende mevcut değil o zaman.

Cam temizken yakından bakarsan zaten telleri göreceksin , tel yoksa özellikte yoktur. Ama tamamı kar ve buz kaplı olduğunda bile hiç ellemeden 30-40 saniyede buzu çözüyor peşinden sileceği bir çalışltır kar buz kalmıyor. Arabamda en sevdiğim özelliklerden dir , özellikle İstanbulda Başakşehirde oturduğum için çok mutlu oluyorum kış sabahlarında :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Aracınızda Plus paket varsa bu çözücü vardır. 

benimki plus paket değil ama buz çözücü var ...

katlanan ayna , ön arka park sensörü , otomatik park'ta yok ...

:kıhkıh:

arabanızda buz çözücü olup olmadığınıda ; arka resistance düğmesi gibi ön cam içinde düğme olması gerekiyor oradan anlayabilirsiniz :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benimki plus paket değil ama buz çözücü var ... katlanan ayna , ön arka park sensörü , otomatik park'ta yok ...

Senin araban Titanium donanımlı ama.

Titanium donanımında standart sunuluyordu diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2012 Powershift Tit. X araçta buz çözücü varmıdır?

2012de oladabilir olmayadabilir. Tuşa bakmak lazım.

Senin araban Titanium donanımlı ama.

Titanium donanımında standart sunuluyordu diye hatırlıyorum.

2012nin baslarına kadar standartti.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Senin araban Titanium donanımlı ama. Titanium donanımında standart sunuluyordu diye hatırlıyorum.

benim araba çok saçma :)

2011 titanium ; aktif şehir içi güvenlik , start&stop(nadiren çalışıyor) , ön cam resistance , var ...

şimdi plus 'mış bişi bişilermiş abidik gubidik versyonlar çıkartmışlar ...

katlanan yan aynalar ile park sensörleri yok :( ...  değişik yani heheh

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim araba çok saçma :)

2011 titanium ; aktif şehir içi güvenlik , start&stop(nadiren çalışıyor) , ön cam resistance , var ...

şimdi plus 'mış bişi bişilermiş abidik gubidik versyonlar çıkartmışlar ...

katlanan yan aynalar ile park sensörleri yok :( ...  değişik yani heheh

o zamanlar, aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam titaniumda standarttı, (start stop ecoboost olduğundan var)

otomatik park paketi olarakta katlanır ayna ve park sensörleri eklenebiliyordu.

Sonrasında aktif şehir içi güvenlik ve ısıtmalı ön cam, otomatik park paketine eklendi adı plus paket oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

(start stop ecoboost olduğundan var)

start & stop 2 senedir açık olarak geziyorum (konsolda ((A)) diye bir düğme var orası aktif konumdaydı :) ,  geçen gün çalışmaya başladı bende şaşırdım , arabayımı istop ediyorum diye ... kendi kendine bişiler yapıyor  :muha: . yanlız benim anlamadığım neden şimdi çalışmaya başladı ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2. tuş var sadece o otom. park kısmındaki tuşlarda

otomatik park ve park sensörü tuşu sağ tarafta 2li tuş olarak. start stopta varsa 4 lü tuş oluyor yine sağ tarafta. Yoksa boş, kart koyacak şekilde delikli oluyor.

Ön cam ısıtma her durumda sol tarafta, arka cam ısıtmanın yanında oluyor. yani soldaki 2 li tuşun sağı arka cam solu ön cam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.