Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ecoboost Satış Sayısı Hakkında Bilgi

Emrah Karaalan

Önerilen Mesajlar

sonunda sattınız eb yi ... valla siz bu konuda çok beceriklisiniz ... bende satacağım zaman yardımcı olursunuz artık :kıhkıh:  

Dedim ya bu konu da bilinçli ve ne istediğini bilen kesim ile buluşmak lazım, elbette elimizden geleni yaparız.

Bence insan kendi gerçeği ile hareket etmeli, başkalarının gerçeği hayal kırıklığı olabiliyor.2 kere 1.6 EB kullanan biri olarak gerçekten benim için tam standardında araçlardı.Aslında millet içindeki EB hayranlığını bir şekilde bastırmaya çalışıyor, haliyle de bu tür eleştrisel konular doğmuş oluyor. :)

hayırlı olsun abi yenisi ne zaman geliyor zaten sıfır dizel alıp 10 bin vermenin pek mantığı yok o yüzden 2. el dizel alacaksın veya 1.0 ecoboost yada vw 1.2 tsı motor ..başlığı ne zamn açıyorsun abi hangi arabayı almayalım başlığını bana da fikir versin :)

benzin biraz daha düşerse bende vaz geçeceğim valla aracımı satmaktan hala kararsızım aceba satmasam mı diye düşünüyorum !

Çağlar tüm samimiyetimle söylüyorum, piyasa kaygısı taşımadan benzinliye de dizele de binmek lazım, neye göre soracak olursan, kendi belirlediğin kriterlere göre......

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci el araba alacak arkadaşlarım siteleri açıyor 100 bin km yapmış dizel araçları görünce sayfayı hemen kapatıyor.Piyasa ikinci el dizel kaynıyor.Herkes elindeki dizelden kurtulmaya çalışıyor.Ama pek kimse yanaşmıyor yüksek km li dizel araçlara. 

1.0 ecoboostun bizde yaygınlaşması için 2-3yıl geçmesi lazım.Çünkü insanlarda inanılmaz bir ön yargı var.ecoboostu hiç duymayan ya da duysa bile 1.0 deyince yadırgayan o kadar çok insan var ki.Ayrıca bizde insanların çoğu için benzinde ortalama 6 lt ekonomik bir yakıt değeri değil.Km başına 25 krş bile fazla geliyor insanlara bu yüzden lpg ye kayıyorlar.Uçsun bassın geçsin tırmansın ve ortalama yakıt tüketsin diyen  çok az.Performans olmasın ama az yaksın düşüncesi mevcut...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İkinci el araba alacak arkadaşlarım siteleri açıyor 100 bin km yapmış dizel araçları görünce sayfayı hemen kapatıyor.Piyasa ikinci el dizel kaynıyor.Herkes elindeki dizelden kurtulmaya çalışıyor.Ama pek kimse yanaşmıyor yüksek km li dizel araçlara. 

eğer fiyat doğru olursa yanlış bir düşünce bence. cmax 149000kmde cumartesi gece ilana koydum pazar birisi aradı alacam diye bugun ustaya gösterceklerdi ses çıkmadı, yine pazar günü afyondan biri aradı bu akşama kadar beklettim, parayı toparlayabilirse yarın gelip alacak. afyondaki alıcıyı bekletmesem bugun satışı verirdik.

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- Satış olarak; B-Max'lerin %44'ü, Focus'ların %32'si, Fiesta'ların %26'sı, C-max ve G.C-max'lerin %24'ü 1.0 EcoBoost ile tercih edilmiş.

Bu Avrupa istatistiği herhalde. Türkiye verisi değil.

Bizde olsa olsa %80 dizel, %15 atmosferik benzinli ve %5 EB çıkar.

Bu arada 1.6 EB kaç tane ithal edilmiş soracaktın, bir şey çıktı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Oluşturulan Mesaj
Bu konu bir moderatör tarafından kapatıldı.

Neden: Konu dışı mesajlar silindi ve açıldı başlık.

Eğer bu eylemi kabul etmiyorsanız; bu yazıyı rapor edin, bir moderatör veya yönetici bunu yeniden kontrol edecektir.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Bu Avrupa istatistiği herhalde. Türkiye verisi değil.

Bizde olsa olsa %80 dizel, %15 atmosferik benzinli ve %5 EB çıkar.

Bu arada 1.6 EB kaç tane ithal edilmiş soracaktın, bir şey çıktı mı?

Maalesef o muhabbetten sonra öğrenemedim. Ama ithalatın sonlandırılacağı vakit %5 civarı konuşmuştuk o sıra 1.0 yoktu tabi varsa da tek tük..

Yakup kardeşimden güzel bir rakam bekliyorum sevindirsin bizi ecoboost sayıları ile ilgili :D

ilerde inş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 çekmez diyenleri bindirsekte gezdirsek. rampalarda nasıl bana yol verdiklerini göstersek. aracın 2500 devirle(5-6. vites) çıkamayacağı rampa yok. aynı rampaları önceki aracımla 3500-4500 devir(3-4. vites) aralığında çıkıyordum. Türkiye hedefi max 1500 1.0 motordu sanırım. modele bakılmaksızın. tanıyamadım ama 1 haftadır binanın yanına 1.0 fiesta park ediyor. binerken görsem laf atacağım. yurtdışı hedefi ise 750.000-1.5 milyon adet arası idi. ne kadar gerçekleştirebildiklerini; 2013 rakamları 2014 başında açıklanır. ama bu sonuç burayı bağlamaz sonuçta dünyada 1. araba olan focus türkiye de kaçıncı??

beğenmezlerse beğenmesinler, çürüyene kadar binerim bende satmam :D

ama şunun şurasında 1-2 yıl kaldı atmosferik motorların bitmesine. mecbuuur benzinli alan bu motoru alacak yada 1.2 tsi yada 1.2 reno turbo vb..

şimdilik kore ve japon arabaları kaldı turbosuz benzinli ve malum fransızlar, bizim arkadaş beni aradı 30 dk dil döktük..ford a daha yakınım dedi. bu motorlar lpg için değil bende benzinli yada dizel alacağım dedi. önceki aracı lpg li vw bora idi.. dün gitmiş lpg li honda civic almış, herhalde 30 krş lpg yakar.. ne diyelim herkes kendi bilir. bizede hayırlı olsun demek düşer.

Sayın Demir,1.0 eb üçüncü viteste 120 basıyor. Bilmeyenlere anlatalım.Her ne kadar eb aracım olmasa da hakkını yemeyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.