Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II Lastik Basınçları

Ali Z.

Soru

Merhaba saygıdeğer abilerim,

Malüm yeni focusuma kavuştum kavuşur kavuşmazda 15 günde 2500km yaparak kendi adıma güzel bir rekora imza attım :kıhkıh: sormak istediğim bir konu vardı belki forumda daha önce konuşulmuştur fakat ben göremedim malesef.

Lastik basınçlarına aldığımda önler 36 arkalar 37 olarak hava basılmış. Bayide bu değerlerde olması gerektiğini söyledi. Fakat uzun yola çıktığımda ne kadar da bu konuda acemide olsam lastiklerin basınçlarıyla ilgili bir problem olduğunu farkettim çünkü yol tutuş özellikle yüksek hızlarda epey azalıyordu. Bunun üzerine basınçlarını arkadaşımın tavsiyesi ile 32psi olarak tekrar ayarladım. Bence büyük oranda farketti. Bu konu hakkında tavsiye değeriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

abiler konuyu hortlattım ama yeni lastik aldıydık Conti pre. cont5.. otokoçtan indirimli vs serviste adamlar 25 basmış ön arka! totelden ölçtüm lastikler 10-15 dk dinlendikten sonra önleri 32 arkaları 33 yaptım. neden 25 basmışlar 32-33 iyimidir. genelde 1-2 kişi oluyor arabada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abiler konuyu hortlattım ama yeni lastik aldıydık Conti pre. cont5.. otokoçtan indirimli vs serviste adamlar 25 basmış ön arka! totelden ölçtüm lastikler 10-15 dk dinlendikten sonra önleri 32 arkaları 33 yaptım. neden 25 basmışlar 32-33 iyimidir. genelde 1-2 kişi oluyor arabada

Lastiğin ebatlarını yazsaydın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

El kitabından az modifiyeli hava basınçları

mk2lastikbasinc.jpg

205/55/16r ben bu hava olayına taktım baya  Hava Saati alacam bu gidişle :)

Sorun şu ki asla hangi hava saatinin en doğru gösterdiğini bilemeyeceğiz.

Güvenilir bir kaç yerden sağlama yapmak ve kendi saatinizi ona göre kalibre etmeniz lazım. 

Kolay gelsin...

Not: Bu arada belki servisin saati doğru Total'inki yanlıştır, kim bilir (paranoya sınır tanımaz)  :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

El kitabından az modifiyeli hava basınçları

mk2lastikbasinc.jpg

Sorun şu ki asla hangi hava saatinin en doğru gösterdiğini bilemeyeceğiz.

Güvenilir bir kaç yerden sağlama yapmak ve kendi saatinizi ona göre kalibre etmeniz lazım. 

Kolay gelsin...

Not: Bu arada belki servisin saati doğru Total'inki yanlıştır, kim bilir (paranoya sınır tanımaz)  :kıhkıh:

bencede fakat bu continin lastiği bi garip yumuşak diye heralde jantın yanından cıkacakmış gibi duruyor. birde bu piyasalardaki lastik basıncı ölçer cihazlar nasıldır

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/modacar-carub-dijital-hava-saati-2450314-98238768 bunlar iyi diyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bencede fakat bu continin lastiği bi garip yumuşak diye heralde jantın yanından cıkacakmış gibi duruyor. birde bu piyasalardaki lastik basıncı ölçer cihazlar nasıldır http://urun.gittigid...450314-98238768 bunlar iyi diyorlar

Küçük basınç farkları ve doğru basınç lastik/janta bakarak anlaşılmaz...

İlanını verdiğiniz aygıt Çin'de 2-3 haftada neredeyse 1/3 fiyatına geliyor, ben getirtmiş ve kullanamadan Istanbul'dan gelen bir arkadaşıma kaptırmıştım.

http://www.aliexpress.com/item/Digital-Tyre-Pressure-Guage-For-Motorcycle-Car-With-Backlit-LCD-Display-PSI-Bar-KPA-KG-Tire/662896040.html

Çok değişik aletler kullandım, şu anda buna benzer bir dijital ölçerim var düzenli - 2 Psi hatası veriyor, ama en doğru ölçümü mekanik bir aletle alıyorum http://www.aliexpress.com/item/Car-Motor-Digital-Tire-Gauge-Meter-Pressure-Tyre-Measure/689480916.html

Hem yetkili Conti bayiindeki hem de rot balansçımdaki profesyonel cihazlarla ±0,5 PSi benzer ölçüyor, o da bana yetiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.