Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II Lastik Basınçları

Ali Z.

Soru

Merhaba saygıdeğer abilerim,

Malüm yeni focusuma kavuştum kavuşur kavuşmazda 15 günde 2500km yaparak kendi adıma güzel bir rekora imza attım :kıhkıh: sormak istediğim bir konu vardı belki forumda daha önce konuşulmuştur fakat ben göremedim malesef.

Lastik basınçlarına aldığımda önler 36 arkalar 37 olarak hava basılmış. Bayide bu değerlerde olması gerektiğini söyledi. Fakat uzun yola çıktığımda ne kadar da bu konuda acemide olsam lastiklerin basınçlarıyla ilgili bir problem olduğunu farkettim çünkü yol tutuş özellikle yüksek hızlarda epey azalıyordu. Bunun üzerine basınçlarını arkadaşımın tavsiyesi ile 32psi olarak tekrar ayarladım. Bence büyük oranda farketti. Bu konu hakkında tavsiye değeriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaş yok, bizim servis elemanlarından adam madam olmaz her markada aşağı yukarı durum bu!!

37Psi basınçla yol alan bir F II ancak yüklü ve 160km hızlarda kullanılacaksa sorunsuz kullanılabilir, aksi taktirde yere teması azalan lastikler fren ve yol tutuşta ciddi kayıplara neden olurlar.

Tavsiyem 30 ila 32 arası bir değerde kullanım şartlarına göre seçim yapmanız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben değişken kullanıyorum lastik havalarımı

şehir içinde 36-37 basıyorum.. ( yakıt tüketimi daha düşük olsun ve sıcak asfalt lastiğe daha az zarar versin diye )

Şehir dışı virajlı bir yol kullanıcaksam 30 a düşürüyorum. ( yol tutuş iyi olsun )

Şehir dışı otoban kullanıyorsam 32-34 te kullanıyorum. önler 34 arkalar 32 ( yüksek hız kontrolü ve yakıt tüketimi dengesi kurulsun diye )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yoluna göre değiştiriyorum abi bende onun için.

Şehir içinde zaten gittiğimiz en fazla 80-90 oda e5 te yani viraj yok bişey yok neden çok yaksın araba

Yükte yüklemiyorum arabaya o yüzden kafam karışmıyor fazla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba saygıdeğer abilerim,

Malüm yeni focusuma kavuştum kavuşur kavuşmazda 15 günde 2500km yaparak kendi adıma güzel bir rekora imza attım :D sormak istediğim bir konu vardı belki forumda daha önce konuşulmuştur fakat ben göremedim malesef.

Lastik basınçlarına aldığımda önler 36 arkalar 37 olarak hava basılmış. Bayide bu değerlerde olması gerektiğini söyledi. Fakat uzun yola çıktığımda ne kadar da bu konuda acemide olsam lastiklerin basınçlarıyla ilgili bir problem olduğunu farkettim çünkü yol tutuş özellikle yüksek hızlarda epey azalıyordu. Bunun üzerine basınçlarını arkadaşımın tavsiyesi ile 32psi olarak tekrar ayarladım. Bence büyük oranda farketti. Bu konu hakkında tavsiye değeriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

diger üyeler söylemiş zatende fabrika ayarları kapının iç kısımlarında belirtilmiştir...o yüzden aklında bulunsun derim...ön kapını açıp bakarsan görürsün...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim kafam çok karışır Ogün!

Araba tam karşımda duruyor ya gün boyu, "yahu bunun lastikleri şişirdim ama çok balon durdu be" diye söndürürüm, sonra gene görünce "yahu söndürdüm ama şimdide çok ezik duruyor be" diye geri ... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.