Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus II Lastik Basınçları

Ali Z.

Soru

Merhaba saygıdeğer abilerim,

Malüm yeni focusuma kavuştum kavuşur kavuşmazda 15 günde 2500km yaparak kendi adıma güzel bir rekora imza attım :kıhkıh: sormak istediğim bir konu vardı belki forumda daha önce konuşulmuştur fakat ben göremedim malesef.

Lastik basınçlarına aldığımda önler 36 arkalar 37 olarak hava basılmış. Bayide bu değerlerde olması gerektiğini söyledi. Fakat uzun yola çıktığımda ne kadar da bu konuda acemide olsam lastiklerin basınçlarıyla ilgili bir problem olduğunu farkettim çünkü yol tutuş özellikle yüksek hızlarda epey azalıyordu. Bunun üzerine basınçlarını arkadaşımın tavsiyesi ile 32psi olarak tekrar ayarladım. Bence büyük oranda farketti. Bu konu hakkında tavsiye değeriniz ve fikirlerinizi bekliyorum.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ben değişken kullanıyorum lastik havalarımı

şehir içinde 36-37 basıyorum.. ( yakıt tüketimi daha düşük olsun ve sıcak asfalt lastiğe daha az zarar versin diye )

Şehir dışı virajlı bir yol kullanıcaksam 30 a düşürüyorum. ( yol tutuş iyi olsun )

Şehir dışı otoban kullanıyorsam 32-34 te kullanıyorum. önler 34 arkalar 32 ( yüksek hız kontrolü ve yakıt tüketimi dengesi kurulsun diye )

abi sen bi tanesin ya :öp:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lastik basıncı 34 olduğunda ufak tefek çukurlarda vurma yapmıyor mu?Benim yeni lastikler 225/45/17 ve 32 hava basılıydı ve heryerden takır tukur sesler gelmeye başladı,30 a düşürdüm fakat pek bir şey farketmedi,yanakların 45 olmasından dolayı ve yere basan yüzey geniş olduğundan darbeleri absorbe edemiyor.Şu anda tam olarak konfordan ödün verme olayını yaşıyorum.Yolda ne kadar ufak pütürler varsa olduğu gibi araba içinde hissediyorum,ses gelmeyen yerlerden ses gelmeye başladı.Bir lastik bu kadar farkettirir mi diyordum,ettiriyormuş.Allahtan 40 yanak falan almadım kafayı yerdim yoksa :)Şimdi araç içindeki tıkırtıları kesmeye çalışıyorum.Bunun gibi sen de yüksek basınçta araçtan seslerin arttığına sahit oldun mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lastik basıncı 34 olduğunda ufak tefek çukurlarda vurma yapmıyor mu?Benim yeni lastikler 225/45/17 ve 32 hava basılıydı ve heryerden takır tukur sesler gelmeye başladı,30 a düşürdüm fakat pek bir şey farketmedi,yanakların 45 olmasından dolayı ve yere basan yüzey geniş olduğundan darbeleri absorbe edemiyor.Şu anda tam olarak konfordan ödün verme olayını yaşıyorum.Yolda ne kadar ufak pütürler varsa olduğu gibi araba içinde hissediyorum,ses gelmeyen yerlerden ses gelmeye başladı.Bir lastik bu kadar farkettirir mi diyordum,ettiriyormuş.Allahtan 40 yanak falan almadım kafayı yerdim yoksa :)Şimdi araç içindeki tıkırtıları kesmeye çalışıyorum.Bunun gibi sen de yüksek basınçta araçtan seslerin arttığına sahit oldun mu?

Konfor hissedilir derecede azalıyor bozuk yollarda

Lastiğin etkisi konforda büyük önem taşıyor. Koyduğun jantların "ET" ölçüsü kaç ?

Senin yerinde olsaydım 215/45/17 tercih ederdim kullanacağım lastikte toyo proxes T1 R olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konfor hissedilir derecede azalıyor bozuk yollarda

Lastiğin etkisi konforda büyük önem taşıyor. Koyduğun jantların "ET" ölçüsü kaç ?

Senin yerinde olsaydım 215/45/17 tercih ederdim kullanacağım lastikte toyo proxes T1 R olurdu.

Valla ET ölçüsünü sormadım fakat orjinal jantlara göre daha dışarda duruyor.Aklımdaki ölçü 215 di fakat teslim süresi 2 ayı geçtiği için ve üzerindeki lastiklerin de her an yarılma riski olduğu için biraz da 225 i almak zorunda kaldım(görüntü çok hoş oldu).Bir de toyo fiyatları sanırım beni biraz kasardı.370 TL gibi fiyatı var.Komple jant lastiği 1700 e aldım.Lastik Syron Race1,okuduğum yorumların hemen hemen hepsi olumlu yönde.Yanlış hatırlamıyorsam volkswagen in bir modeli fabrika çıkışı syron la yapılacakmış.Şu andaki yol tutuşu üst seviyede değil fakat önümüzdeki hafta 5 cm helezonlar takılacak o zaman biraz daha zorlayıp test etme şansım olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ET 38 olması lazım F2 lerin

dışardaysa yol tutuşuna olumlu katkısı olur ancak jant başına binen yük arttığı için konforunu olumsuz etkiler çok sertleşir araç o yüzden sordum jantlarının ET ölçüsünü

5 lik FK larla araban tren rayındaymış gibi yol alacak. Kafası gömülecek yere arka çok hafif yukarıda kalacak. Virajlarda gaz pedalıyla oynamazsan çok kontrollü arkadan kayması var. sanki arka tekerlekler sağa sola dönüyormuş gibi hissediyorsun Honda preludelar gibi

Yüklenirsen gaza kafayı bırakıyor gazı bırakırsan arkayı salıyor.

Bende geçen pazar denedim bol virajlı bi orman yolunda. Çok büyük keyif aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

FK nın şu anda stoklarda olmadığını söylüyorlar,sahtesi falan da çıkmış piyasaya,o yüzden sanırım H&R alacağım.180 EU gibi fiyat veriyorlar.Bildiğin daha uygun fiyatlı bir yer varsa orayla da görüşelim,önümüzdeki hafta değiştireceğim.İstanbul'da varsa bildiğin bir yer kargoyla falan istetiriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.