Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Kullanıcıları

M.Altuğ Özdemir

Soru

Merhabalar bende otomatik şartım yüzünden aylarca araç araştırdım ve dizel otomatik yerine benzinli otomatik (lpg şartı ile) seçenekler arasında seçim yapmaya çalıştım..Süreç beni iki araca kadar düşürdü birisi auris birisi de buraya yazdığıma göre focus tabi ki sürüş tokluğu zevki faktörleri göz önüne alındığında focus daha ağır basıyor.. Yılda 15000-20000 km yapacak birisi olarak bana focus3 tit+ ps (lpg ile) önerirmisiniz ? neden önerirsiniz neden önermezsiniz ? Çok baktım ama şuna da bak dediğiniz başka bir araç var mı?

Ayrıca ps kullanan arkadaşlardan yakıt tüketimi ve lpg hakkında bilgi almak çok faydalı olacak benim için..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

teşekkür ederim..sitede aktif olan ps kullanıcısı olarak siz ve bekir bey var sanırım..peki sizden aracınızda şu olsaydı yada şöyle olsaydı daha iyi olurdu şeklinde düşündüren birşey oldu mu ? ör bagaj hacmi daha büyük olsaydı, daha az yaksaydı , daha performanslı olsaydı vs vs...biliyorum çok soru soruyorum sabrınız için teşekkürler şimdiden..:)

Cok fazla PS sahibi yok gercekten, birkac kisiyiz..

Saydiginiz "keske"ler, aracini tanimadan, incelemeden alan bir kisinin soyleyecegi seyler. Belki biraz daha performansli olsaydi diyebilirim sadece.. misal 1.6 ecoboost PS olsaydi ilk tercihim o olurdu. Onun disinda hic keskem yok. Herseyiyle kabul ederek aldim.

Bu arada elbette soracaksiniz, hicbirsey sorup paylasmasak forumun manasi olmaz. Yeter ki isi bitince kaybolup gidenlerden olmayin...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence ford bizleri yani powershift kullanıcılarını çokta düşünmemiş.Neden derseniz şehir içi güvenlik diyorsunuz yok EB motor istiyorsunuz yok dizel istiyorsunuz yok neredeyse titanium bile çıkarmayacaklarmış almayın diye elinden geleni yapmışlar.Beceriksizlikmi diyelim pazarlama tekniği mi diyelim bilemedim.Ben şimdilik memnunum bütün bunları bilerek aldım kimse zorla satmadı ama bu seçenekler olsa fena olmazdı hani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence ford bizleri yani powershift kullanıcılarını çokta düşünmemiş.Neden derseniz şehir içi güvenlik diyorsunuz yok EB motor istiyorsunuz yok dizel istiyorsunuz yok neredeyse titanium bile çıkarmayacaklarmış almayın diye elinden geleni yapmışlar.Beceriksizlikmi diyelim pazarlama tekniği mi diyelim bilemedim.Ben şimdilik memnunum bütün bunları bilerek aldım kimse zorla satmadı ama bu seçenekler olsa fena olmazdı hani

Bi ara aktif şehir içi güvenlik sunuluyordu kalktı tekno paketi geçti vs

Makyaj ile belki birşeyler değişir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

700 km falan oldu.En son sıfırladım 7lt ye kadar düştü fakat çok sakim kullandım.Lpg düşünüyorum fakat şimdi değil garanti konusu kafamı kurcalıyor şu ara fazla yol yapmıyorum.İleride mutlaka yaptırırım.

Anladım hocam peki şimdiki aracınızda 120km gibi hızlarda dd ne gösteriyor? Aracınızın beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönlerini yazabilir mısınız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

120 km hızda 3000 civarı geçebiliyorda.Henüz 700 km olduğu için çok sağlıklı yorum yapamam ama dikkatimi çeken birkaç şey var.Önceki aracım civic olduğu için ister istemez onunla kıyaslıyorum.Motor olarak civic daha iyiydi ama frenleri berbattı.Yol sesi olarak civicten daha iyi,yol tutuşu çok çok iyi yanlız powershift te şöyle birşey var ayağınızı frenden çekince araç bir iki saniye bekleyip öyle hareket ediyor civicte hemen harekete geçerdi.Burada kullanan arkadaşlar normal dedi bende çok üzerine düşmedim.Fakat vites geçişleri çok iyi hiç hissetmiyorsunuz.Civicin içi daha ferahtı focus biraz dar benim sw olmasına rağmen dar yapılmış ben genel anlamda memnunum inşallah işe yarar bişeyler yazmışımdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tahsin bey en kısa sürede servise uğrayarak yeni yazılım yükleyerek aracın frenden 1-2 sn sonra harekete geçme karakterini ortadan kaldırabilirsiniz. Benim araç öyle idi. Yazılım ile düzeldi.

iPhone 4⃣S 6.1.2 JB. Tapatalk 2 ile gönderildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

120 km hızda 3000 civarı geçebiliyorda.Henüz 700 km olduğu için çok sağlıklı yorum yapamam ama dikkatimi çeken birkaç şey var.Önceki aracım civic olduğu için ister istemez onunla kıyaslıyorum.Motor olarak civic daha iyiydi ama frenleri berbattı.Yol sesi olarak civicten daha iyi,yol tutuşu çok çok iyi yanlız powershift te şöyle birşey var ayağınızı frenden çekince araç bir iki saniye bekleyip öyle hareket ediyor civicte hemen harekete geçerdi.Burada kullanan arkadaşlar normal dedi bende çok üzerine düşmedim.Fakat vites geçişleri çok iyi hiç hissetmiyorsunuz.Civicin içi daha ferahtı focus biraz dar benim sw olmasına rağmen dar yapılmış ben genel anlamda memnunum inşallah işe yarar bişeyler yazmışımdır.

Anladım hocam çok faydalı bilgiler teşekkürler.. Bu hız dd ilşikisi yazılımla düzeltilebilecek birşey değil galiba vites oranları değişmiyor çünkü..yarı otomatik olduğu için frenden ayağınızı çekince ilerlemesi tam otomatikler gibi olmaz hocam(her ne kadar yazılım güncellense de)...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.