Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Periyodik Bakım

Levent Ö.

Önerilen Mesajlar

mrb arkadaşlar.. aracım şuan 19bin km de.. ve 2. yılı geldi bakıma sokucam bu hafta.. izmir otokoçu da aramıştım yakıt filtresinin değişmesine gerek olmadığını söylediler daha 19 binde olduğu için ve garantiyi etkilemiyormuş..

otokoç yakıt filtresi hariç 480tl

manisa Özkanlar ise 390 tl fiyat verdi.

Özkanlara randevu verdim..

sorum acaba değiştirmeme gerek olmayan başka parçalarda var mıdır? mesela polen filtresi gibi... tşkler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün 11.000 km deki aracımı yıllık bakıma götürdüm 360 tl fatura çıktı.En uygun fiyat veren yer burasıydı.Arabayı teslim alırken danışman arkadaş fordun yaz bakım hediyesi var arabanıza bıraktık dedi, teşekkür edip ayrıldım eve gelince faturayı iyice inceleyim dedim baktım ki yaz bakım seti 19 küsür ytl yazıyor.Şaşırdım tabii hem hediye deyip hem faturaya yazmışlar.Çok üzerine düşmedim. Varmıdır başına böyle birşey gelen? Set dedikleri şey şu:

Bu arada servisten çıkıp lpg'ciye gittim.Onuda yakıt başlığına yazarım.

Faturayı tekrar inceler misiniz? İndirim kısmında o tutar düşmüş olmalı, bende öyle.

mrb arkadaşlar.. aracım şuan 19bin km de.. ve 2. yılı geldi bakıma sokucam bu hafta.. izmir otokoçu da aramıştım yakıt filtresinin değişmesine gerek olmadığını söylediler daha 19 binde olduğu için ve garantiyi etkilemiyormuş..

sorum acaba değiştirmeme gerek olmayan başka parçalarda var mıdır? mesela polen filtresi gibi... tşkler

Aracım 22 binde 2 yaşında, bugün yaptırdım bakım. Mazota gerek yok dediler, polen içinde koku ve üflemesine baktılar onada gerek yok dediler.

Yağ, yağ filtresi, karter tapası ve contası ve hava filtresi değişti. Geçen seneki bakımda aynısıydı.

Yaz bakım hediye ama set'i isterseniz ücretli tabi ki :( yanlış anlaşılma oldu sanırım. Neyse sonuçta mal vermişler kullanırsınız

100TL+KDV harcama üzerine hediye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar. Bugün Mardin ford nas oto yetkili servisinde arabamin yıllık bakimini yaptırdım. Motor yağı, hava filtresi, yağ filtresi, polen filtresi ve bujileri değiştirdim. Temizlik seti verdiler fena değil ve %20 indirim uyguladilar. 345tl ödedim. Bosch car service ise fiyat olarak 300tl fiyat vermişti bu işlemlere. Şahsen servisin ücreti ucuz değil kesinlikle ama aşırı da pahalı gelmedi gibi. Bu arada aracim 50500kmde ama yili doldugu için ve malum yaz geldi yazin bakımsız arabadan korkarım:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da aracım 15bin km de olmasına ve yakıtı opetten almama karşın, yakıt filtresini değiştirmezsem,aracımın yakıt kaynaklı garantiden çıkacağını söylediler. Mecburen değiştirdim.

Polen filtresi hariç 480tl

Bugün 11.000 km deki aracımı yıllık bakıma götürdüm 360 tl fatura çıktı.En uygun fiyat veren yer burasıydı.Arabayı teslim alırken danışman arkadaş fordun yaz bakım hediyesi var arabanıza bıraktık dedi, teşekkür edip ayrıldım eve gelince faturayı iyice inceleyim dedim baktım ki yaz bakım seti 19 küsür ytl yazıyor.Şaşırdım tabii hem hediye deyip hem faturaya yazmışlar.Çok üzerine düşmedim. Varmıdır başına böyle birşey gelen?

Ben de yazlık bakım setini 19 tlye hediye ettiklerini faturaya bakınca anladım. 

Levent K. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana da aracım 15bin km de olmasına ve yakıtı opetten almama karşın, yakıt filtresini değiştirmezsem,aracımın yakıt kaynaklı garantiden çıkacağını söylediler. Mecburen değiştirdim.

Bu arada 109 tl üzeri faturalarda yazlık bakım seti ücretsiz. Benim faturama herhangi bir ücret yansımadı kaldı ki faturamda yazlık bakım seti diye bir ibare yok. Bence servislerin fırsatçılığı başka hiçbir şey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 otosana şikayet edin. Yaktı filtresi degisim aralığı 30000km Ford.com.tr dende bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

2 dediğim gibi set faturaya eklenip indirim kısmında düşüyor yani ücretsiz.

pyrapuva.jpg

Buyrun Buda ornek, 16.95 olarak eklenmiş,

15.25 kampanya indirimi olarak düşülmüş. Kalan 1.7tl de uygulanan %10 indirimden dolayı düşmüş. Yani 0 tl.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 otosana şikayet edin. Yaktı filtresi degisim aralığı 30000km Ford.com.tr dende bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

2 dediğim gibi set faturaya eklenip indirim kısmında düşüyor yani ücretsiz.

1. Şikayet etsem de bir şeyin değişeceğini düşünmüyorum. Yakıt filtresini 15000 de değiştik. Bundan sonra 45000 de değiştiririm artık.

2. Faturayı detaylı inceleyince bakım setinin önce faturada gösterilip sonra indirim yapıldığını gördüm.

3. Teşekkürler. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Aracımın 30 bin bakımı geldi.Giresun-Ustalarford:400tl(bujiler hariç),Trabzon-Tunalar460tl, Ordu-Altaş:400tl, Tokat-Oruçlar:360tl(bujiler dahil) iki sorum olacak;

1-Geçen yıl bu zamanlar 15bin bakımını yani ilk bakım 250tl Giresun'da yaptırdım.Bir senede bu kadar fiyat farkı olmuş mudur?

2-30bin bakımında bujilerin değişmesi gerekiyor mu?Bazı yerler evet değişmesi lazım derken bazıları gerek yok diyebiliyor.(aracım 1,6 benzin-lpg'li 2012) 

İbrahim Armağan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracımın 30 bin bakımı geldi.Giresun-Ustalarford:400tl(bujiler hariç),Trabzon-Tunalar460tl, Ordu-Altaş:400tl, Tokat-Oruçlar:360tl(bujiler dahil) iki sorum olacak;

1-Geçen yıl bu zamanlar 15bin bakımını yani ilk bakım 250tl Giresun'da yaptırdım.Bir senede bu kadar fiyat farkı olmuş mudur?

2-30bin bakımında bujilerin değişmesi gerekiyor mu?Bazı yerler evet değişmesi lazım derken bazıları gerek yok diyebiliyor.(aracım 1,6 benzin-lpg'li 2012) 

buji değişimi 45 binde. ancak LPGden dolayı daha erken değişmesi gerekir mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.