Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Elektronik Donanımların Hamlıkları

Cem Boneval

Soru

Bilindiği üzere zamane otomobillerinde mekanik aksam giderek elektronik kontrollü hale geliyor ve PC mavi ekranlarından da hatırlanacağı üzere elektronik sistemler nedeni belirsiz şekilde sapıtabiliyorlar.

Zamanla sistemler olgunlaştıkça bu tür sapıtmalar azalıyor.

Bu bağlamda yeni Focus'un oldukça ham olduğunu düşünüyorum, benim yaşadıklarım:

1. Keyfree sistemde araç içerideki kumandayı algılamıyor, pili değiştirmeme rağmen zaman zaman bu kaprisi yapıyor.

2. Yeni renkli ekranlı göstergede ekran donuyor, sistem kayıtları devam ediyor ama ekrana yansımıyor, kontağı kapattıktan en az bir saat sonra resetliyor, hızlı resetleme için akü + başını söküp şasilemek çözüm oluyor.

3. Fren hidrolik seviyesi emniyet sınırının üstünde olduğu halde eğimde alarm veriyor.

4. Otomatik farlar gündüz hafif gölgede yanabiliyor bazen, ertesi gün aynı ışık şartşarında yanmıyor.

5. Yıkamadan sonra start&stop bir süre çalışmayabiliyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bizim araçta sony var.

Bazı telefonlarda şöyle bir soruna rastladım.

Telefon tuşuna basıp telefon rehberi menüsüne girdiğimde tüm isimlerin tırnak (") işareti arasında gösterildiğini gördüm. Ama telefondan bakınca normal yani tırnaksız görülüyordu.

Bu telefonda sesli komutla arama yapmıyordu.

Sonra telefonu kendi suit programı ile bilgisayara bağladığımda isimlerin tırnak içinde göründüğünü gördüm. Tek tek tüm isimlerdeki tırnakları kaldırdım. Ayrıca bu telefonda Türkçe karakterleri de tanımıyordu. (Androidte tanıyor ama telaffuz edemiyor) Bu nedenle Türkçe karakterleri de değiştirdim. Sorun giderildi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bilindiği üzere zamane otomobillerinde mekanik aksam giderek elektronik kontrollü hale geliyor ve PC mavi ekranlarından da hatırlanacağı üzere elektronik sistemler nedeni belirsiz şekilde sapıtabiliyorlar.

Zamanla sistemler olgunlaştıkça bu tür sapıtmalar azalıyor.

Bu bağlamda yeni Focus'un oldukça ham olduğunu düşünüyorum, benim yaşadıklarım:

1. Keyfree sistemde araç içerideki kumandayı algılamıyor, pili değiştirmeme rağmen zaman zaman bu kaprisi yapıyor.

2. Yeni renkli ekranlı göstergede ekran donuyor, sistem kayıtları devam ediyor ama ekrana yansımıyor, kontağı kapattıktan en az bir saat sonra resetliyor, hızlı resetleme için akü + başını söküp şasilemek çözüm oluyor.

3. Fren hidrolik seviyesi emniyet sınırının üstünde olduğu halde eğimde alarm veriyor.

4. Otomatik farlar gündüz hafif gölgede yanabiliyor bazen, ertesi gün aynı ışık şartşarında yanmıyor.

5. Yıkamadan sonra start&stop bir süre çalışmayabiliyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Far sensöründe bende de aynı sorun var. Birde bence genel olarak biraz erken yanıyor.Yıkama sırasında kapılar açılıp kapatılıyor farlar yanık kalabiliyor, yıkamacılar camları açıp kapatıyor,müzik dinliyorlar,frene basılı tutarak ön camı siliyorlar vs vs. Akü biraz zayıfladığı için start stop sistemini devreye sokmuyor olabilir. Araçta akıllı şarj sistemi olduğu için çok zorda kalmadığı sürece aküyü gaz pedalından ayağımızı çektiğimizde ve araç viteste iken yani araç hiç yakıt tüketmeden motorun hareketiyle şarj ediyor. Dolaysıyla şehir içinde pek şarj imkanı buşmıyor daha doğrusu tam şarj.Relantide akü gerilimi 12.2-12.5 arası gözüküyor yol bilgisayarındaki test menüsünde bakıldığında. Ama dediğim durumda tam şarj yaparken 14.2 voltta gerilim oluşuyor. Tüketim ekonomisi amaçlı yapılmış bir sistem. Start stoplu araçlarda bazen sizdeki gibi sorun olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu arada pek alakalı değil ama telefonu araca bluetooth ile bağladığımda aracımda gözüken rehberde önce soyisim sonra isim gözüküyor. Telefonun rehber görüntüleme ayarlarından önce isim ve önce soyisim seçeneklerini denedim her ayar değiştirdiğimde kişileri eşitledim ama yinede araçtaki rehberde önce soyisimi gösterdi. Araçtaki ayarlara baktık butür bir seçenek bulamadım. # * gibi tuşlarada bastım ama nafile. Çözümünü bilen var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sonra telefonu kendi suit programı ile bilgisayara bağladığımda isimlerin tırnak içinde göründüğünü gördüm. Tek tek tüm isimlerdeki tırnakları kaldırdım. Ayrıca bu telefonda Türkçe karakterleri de tanımıyordu. (Androidte tanıyor ama telaffuz edemiyor) Bu nedenle Türkçe karakterleri de değiştirdim. Sorun giderildi.

Bendede Sony sistem var Türkçe karakterlerde herhangi ir sıkıntı yaşamıyorum söylüyorum arıyor, ekrandada problemsiz görünüyor

Bu arada pek alakalı değil ama telefonu araca bluetooth ile bağladığımda aracımda gözüken rehberde önce soyisim sonra isim gözüküyor. Telefonun rehber görüntüleme ayarlarından önce isim ve önce soyisim seçeneklerini denedim her ayar değiştirdiğimde kişileri eşitledim ama yinede araçtaki rehberde önce soyisimi gösterdi. Araçtaki ayarlara baktık butür bir seçenek bulamadım. # * gibi tuşlarada bastım ama nafile. Çözümünü bilen var mı?

Çözüm var

Tamamen telefon rehberi ile alakalı bir durum Telefonum Galaxy S3 numaranızı aşağıdaki gibi kaydetmeniz gerekiyor bu formatta kaydederseniz sorun yok yani rehberinizi elden geçirmeniz gerekecek

pbjuc.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çözüm var Tamamen telefon rehberi ile alakalı bir durum Telefonum Galaxy S3 numaranızı aşağıdaki gibi kaydetmeniz gerekiyor bu formatta kaydederseniz sorun yok yani rehberinizi elden geçirmeniz gerekecek

Rehberimde ad kısmında adlar,soyad kısmında soyadlar var yani rastgele kaydetmedim normal olanı yaptım :) Fakat soyad kısmına adı kaydetmek saçma geldiği için yapmadım fakat dediğiniz gibi yapınca doğal olarak düzeliyor :) Örneğin ''Ali Köse'' yi arayacağım.Araçtaki ekrandan 'K' harfine basıyorum ve soyadı 'K' ile başlayanlar diziliyor alfabetik sıraya göre. Rehberimde ''Köse'' soyadına gelene kadar en az 40 kişi var. Kırk kez aşağı tuşuna basıyorum. İkinci karakter girilmiyor.Dolayısıyla ilk karakterden tek tek ağaşıya inmek gerekiyor.Veya telefondan kolayca aramak. Eskiden telefon mu vardı :kıhkıh:  :kıhkıh:  Pek önemli değil fakat olabiliyorsa olsun diye soruyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.