Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Peugeot'dan Değişik Bir Soluk: Yenilenmiş 308

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Ford'un da hem dış hem iç tasarım konusunda tüm modellerinde benzer bir çizgi değişikliğine ihtiyacı var kanımca, bu konuda yeni mondeo izinden gitmeyi başarabilirse güzel olur diye düşünüyorum, gerçi hoş mondeo da ortada yok henüz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un da hem dış hem iç tasarım konusunda tüm modellerinde benzer bir çizgi değişikliğine ihtiyacı var kanımca, bu konuda yeni mondeo izinden gitmeyi başarabilirse güzel olur diye düşünüyorum, gerçi hoş mondeo da ortada yok henüz :)

Ford zaten çizgisinden gitmeye başladı ki ayrıca zaten bir çok modeli çok satıyor fazla değişikliğe neden yok kanımca en çok satan modeli Focus mesela dünyada adam ne diye değiştirecek ? Yani ihtiyaç neden olsun Zamanı gelince hepsini yapıyorlar zaten.

En az 308 kadar ortada. Hatta gördük dokunduk :) 308 sadece çizim ahahahah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerçekten birkaç yıl içinde ekranlar büyüyecek ve kokpitler büyük ölçüde tamamen dokunmalı-ekran kontrollu olacak, bu konuda ilginç bir şekilde Fransızlar başı çekiyor. 

Yeni nesillerin böyle olacağına iyi bir örnek de yeni Merceds S serisi (ankastre ocaktan bahsedilince aklıma geldi de): 

Mercedes-Benz-S-Class_2014_1600x1200_wal

308'i tasarım olarak beğendim, kokpiteki sıra dışı yaklaşımı da olumsuz bulmuyorum ama elle tutmak, gözle görmek binip kendini taşıtmak lazım, bu arabayı alırım da Peugeot alır mıyım ondan emin değilim :)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kokpitte minimum tuş olayını beğendim, güzel düşünülmüş. hele ki 3008'in o uçak kokpiti tarzı bol tuşlu tasarımından sonra müthiş bir gelişme. İç tasarım hoş görünüyor.

Amma velakin, dış tasarımda ön kısım kötü. dar ızgara kesinlikle aracın gösterişini düşüren bir olay. linea gibi birşey olmuş. aynı tasarım c-elysee'de de var ve kötü..

Ön cam hizasından başlayarak arkaya uzanan kısım ise büyük oranda A3'ü, bir miktar da Mercedes A serisini andırıyor.

Genel itibariyle, çok kötü olmasa da tercih edeceğim bir tasarıma sahip değil dışı itibariyle.

İç tasarımda ise gelişme kaydedildiği aşikar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu Mercedes'in içinide beğenmedim. Bir de bu dijital iç ortam bir nesil için zorlayıcı olur. :)

Onun için özellikle koydum zaten, ankastre mutfak olayı....

Ayrıca gözü yoldan koparacak bu kadar detaylı görsellik barındıran kontrol sistemlerine sırf güvenlik nedeni ile bile karşıyım!

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford zaten çizgisinden gitmeye başladı ki ayrıca zaten bir çok modeli çok satıyor fazla değişikliğe neden yok kanımca en çok satan modeli Focus mesela dünyada adam ne diye değiştirecek ? Yani ihtiyaç neden olsun Zamanı gelince hepsini yapıyorlar zaten.

En az 308 kadar ortada. Hatta gördük dokunduk :) 308 sadece çizim ahahahah

Şahsen güncel kasa Focus'u tasarım konusunda tüm Focus tasarımlarının en başarısızı olarak niteliyorum... Doğru ya da değil ama benim ve bir çok arkadaşımın zihninde durum böyle.

Yeni 308 tasarımları daha yeni sayılır... Mondeonun yenisini neredeyse iki yıldır görüyoruz, araba gelmeden eskiyecek neredeyse.. Ülke olarak yeni 308 e Mondeo'dan önce binersek şaşırmam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Demek istediğim şey de şu bu araçlar ticari amaçlı üretiyor eğer satışı hedefleri tutmazsa yenilik gelir yoksa neden gelsin ?

Dünyada en çok satan model olmuş demekki belli kısmın gözlerinin beğenisi ile olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç tasarım konusunda yeni A3 bence en doğru yolda ilerliyor, sade ama fonksiyonel, ekran istendiğinde kaybolsa daha mantıklı mesela... Ayrıca otomatik araçlarda vites kolu da fazlalık artık bence, her şey gayet ucuza elektronik kontrollü yapılabiliyor artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.