Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Ücret Ödemesi Hakkında

Engin Karagöz

Önerilen Mesajlar

En nihayetinde 2013 Titanyum + Smart Paket sedan beyaz focusumuzun siparişini verdim. Plaka+sigorta ve ruhsat masraflar dahil Emniyet indirimi ile 59.800'e geldi. Aracı Mayıs ayının ilk haftasında vermeye çalışacaklar.

Daha önce sıfır model araç alış verişi yapmadığımdan dolayı sorum var.. Benden 500 lira kapora alacaklar yarın. Onun haricinde aracı teslim almadan anlaşılan ücreti Bayi'ye ödeyeyim mi ödemeyim mi? Çünkü elimde ücretin yarısı peşin var kalanı kredi çekecem. Satış temsilcisi elimde ki ücreti bayinin hesabına yatırmamı kalanınıda araç teslimine kadar ne zaman kredi çekeceksem o zaman verebileceğimi söyledi. Ben yarın komple çekip yatırayım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Engin sen parayı onlar arabayı aynı anda getirin takası Ank. Buluşmasında yapalım... :)::) şaka bir tarafa zaten söylenmiş ama istersen aracı bir gör, ben hep öyle yapıyorum, gerçi bu yüzden woswos serisi alamadım, onlar önce para araba sonra dedikleri için....Kendimce bir göz atıp boya kontrolleri yapmadan içim rahat etmediği için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen hemen her yerde öyle olur zaten bu iş.Önce parayı yatırırısın faturası kesilir sonra trafik işlemleri başlar.Zaten ikmaetinde arabayı aldığın yerle aynı ise trafik işlemleri 2 günde bitiyor.Benim 2 araçta da öyle oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda jazzımı 2009 yılı sonbaharında şu meşhur selde zarar gören ikitellideki Honda bayiisinden aldım. Adamlar mecburen plazayı kapatmıştı (5-6 ay sonra farklı bir yerde plaza açtılar) .. Sadece daha önce oradan honda almış birilerinin verdiği telefon no ile satış temsilcisini cepten aradım. Arabayı zaten biliyorum fiyatta anlaştım ve araba parasını hiç görmediğim bu insana güvenerek bankaya yatırdım (sadece yatırdığım hesabın şahıs değil firmanın kurumsal hesabı  olmasına dikkat ettim ) . Vekalet yaptırıp faksladım (vekaleti bile elden vermedim) . 2 gün sonra başka bir Honda bayiisinden arabamı teslim ederken konuştuğum kişi ile tanıştım :)

Kurumsal bayillerde sorun olacağını düşünmüyorum. Tabii jazz çok sınırlı donanımlı bir araba, fakat focusta donanım seviyesi ve opsiyon çok. Arabanın parasını yatırmadan  önce model renk opsiyon teslim tarihi yazan bir ön sözleşme imzalamak mantıklı olabilir. Adamlar size tit+smart yerine düz tit verse hak iddia edemzsiniz böyle bir belge olmadıkça. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Honda jazzımı 2009 yılı sonbaharında şu meşhur selde zarar gören ikitellideki Honda bayiisinden aldım. Adamlar mecburen plazayı kapatmıştı (5-6 ay sonra farklı bir yerde plaza açtılar) .. Sadece daha önce oradan honda almış birilerinin verdiği telefon no ile satış temsilcisini cepten aradım. Arabayı zaten biliyorum fiyatta anlaştım ve araba parasını hiç görmediğim bu insana güvenerek bankaya yatırdım (sadece yatırdığım hesabın şahıs değil firmanın kurumsal hesabı  olmasına dikkat ettim ) . Vekalet yaptırıp faksladım (vekaleti bile elden vermedim) . 2 gün sonra başka bir Honda bayiisinden arabamı teslim ederken konuştuğum kişi ile tanıştım :)

Kurumsal bayillerde sorun olacağını düşünmüyorum. Tabii jazz çok sınırlı donanımlı bir araba, fakat focusta donanım seviyesi ve opsiyon çok. Arabanın parasını yatırmadan  önce model renk opsiyon teslim tarihi yazan bir ön sözleşme imzalamak mantıklı olabilir. Adamlar size tit+smart yerine düz tit verse hak iddia edemzsiniz böyle bir belge olmadıkça. 

Ön sözleşmeyi zaten imzaladım. Opsiyonlarda veya diğer donanımlarda sorun yok. Aracı aldığım bayide öyle kıytırık bir yer değil sonuçta.. Otokoç'a tabi güvenlir ama ilk defa alınınca yine de bir bilene sormakta fayda var düşündüm...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimkini anlatayım. hatay dan tel ile kayseri bayini aradım, aradığım araç vardı fiyatta anlaştık. bağlayın dedim arabayı telefonla, kredi için bankayla anlaştım 2 gün içinde kredi hazırlandı bankayla irtibata geçmişlerdi bu arada 1500 gönderdim, faturayı gönderdiler kredi işi tamamlandı tümünü transfer ettik. 4. gün ben plakamla birlikte kayseriye arabayı almaya gittim. satış temsilcisi sinan beyle birlikte törenle plakayı takarak yollara düştüm. adamlar onlarca araba satıyor, terso durum çıkmaz koskoca ford bu (not a pipe) :D

karşılıklı güven işi banka dekontuna açıklama yazın araç peşinatı filan diye gersi hikaye. sorun çıkarsa (ki çıkmaz) arabayı teslim aldım yazısını imzalamazsınız. müsterih olun milyonda bir ucube örneklere kafanızı takmayın. hayırlı uğurlu olsun.

alkollü araç kullanmayın ;)

ekleme: ben ön sözleşme filan da yapmadım. fatura kesilmiş bankaya göndermişlerdi ben 1500 tl para gönderdim, abi sorun değil ruhsata kadar yolu var demişlerdi kredi çıkınca zaten tümünü gönderdik

Volkan Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bir ay önce aracımı alırken aynı süreçten geçtim.500 tl kapora istediler. Fatura çıkarmaları için muhasebe bunu istiyormuş.Çünkü ruhsat plaka vb işlemler için fatura şart biliyorsunuz.Tereddüt etmeyin bence.Şehir dışından almama rağmen aracı da görmeden gönderdim.Bayilerde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ücreti yatırmak için önce sahtekar bankaların krediyi vermesi lazım... Bugün tüm işleri halledeyim dedim ama ne mümkün! Emniyet personeline şöyle kampanyamız var diye bas bas bağırdıkları krediden çekeyim dedim ama kefil olmadan veremeyeceklerini söylediler. Şunu anladıkki personelden personele göre fark var demek ki. Önce ki kredimi 1 gün aksatmadım. Kredi kartı borcum yok. Haczim yok... o yüzden de kredi de yok... Bakalım kefilide gösterdik Pazartesi günü ne sonuç çıkacak bakıp göreceğiz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.